Feedback Festivalul licuricilor

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 31 Ian 2024.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Ce părere aveți despre acest eveniment?

Sondaj închis pe 7 Feb 2024.
  1. Îmi place

    81,4%
  2. Mi-e indiferent

    6,9%
  3. Nu-mi place

    11,8%
  1. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Salutare fermieri,

    Vă așteptăm în această temă pentru păreri, opinii și nelămuriri cu privire la eventul Festivalul licuricilor. De asemenea, prin intermediul sondajului vă puteți exprima rapid opinia în privința evenimentului.

    Nu uitați să consultați AICI tutorialul iar pentru alte link-uri utile: Indexul.

    Spor!
     
    ioanagirl94, in.the.rain, dadan și alți 9 apreciază asta.
  2. mara031991

    mara031991 Expert forum

    sa inteleg ca pt a lua linia de vrej trebuie obligatoriu sa finalizam total cele 16 casute adica nu numai cele care apar pt fiecare model? deci trebuie sa facem totul complet? Multumesc mult
     
    ioanagirl94, in.the.rain, victorashi și alți 6 apreciază asta.
  3. diaroxi1

    diaroxi1 Scriitor în devenire

    Unul dintre eventurile mele preferate, si pe deasupra se foloseste campul din Bahamarama, fapt care imi permite sa mai rezolv in acelasi timp si misiunile de la cooperativa :D e perfect!
     
    ioanagirl94, paulici_01, victorashi și alți 9 apreciază asta.
  4. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    După finalizarea unui model, felinarele se sting și trebuie aprinse din nou, sau altele, pentru a completa un alt model. Pentru a obține linia de Vrej trebuie completate 13 din cele 15 modele.
     
  5. Adynicolae

    Adynicolae Scriitor activ

    Bună ziua
    Un event foarte ușor
    Sper să nu fie probleme cu jocul
    Spor
     
  6. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Dupa ultimul update al eventului, rucsacul va fi produs din 62 Lucibobi și 6 Termosuri cum scrie acum in tutorial, sau din 195 Lucibobi si 3 Termosuri, cum scrie la nemti si la unguri? :)
     
  7. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Asta e varianta corectă, cel puțin pentru moment.
     
  8. aida59

    aida59 Maestru forum

    A calculat cineva cate plante ne trebuiesc pentru terminare event la modul economic fara dubluri? Multumesc mult
     
    ioanagirl94, in.the.rain, dadan și alți 11 apreciază asta.
  9. alexsica

    alexsica Începător forum

    Eu nu am plantele
     
    fabian201070, ioanagirl94, -katnik- și alți 8 apreciază asta.
  10. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Se cultiva pe terenul principal Bahamarama. Acolo le vei gasi.
     
    ioanagirl94, -katnik-, in.the.rain și alți 9 apreciază asta.
  11. dinu55

    dinu55 Novice forum

    Salut respectuos.

    La acest event nu voi participa, nu am resurse suficiente și nici combină. Prin urmare țop țop peste acest eveniment și ne revedem la d&c.
    Sporul să fie cu voi cei care participați!.
     
  12. malagambafane

    malagambafane Legendă vie

    Tu cand ai vrut sa te incordezi ai facut un event in 3-4 minute. Nu e nevoie sa il faci la fel. Ai tot timpul.
     
    ioanagirl94, victorashi, -katnik- și alți 13 apreciază asta.
  13. RodyK

    RodyK Novice forum

    Deci ma poate ajuta cineva cu numarul de plante necesare? multumesc anticipat
     
  14. dannyelle27

    dannyelle27 Profesionist forum


    informatii luate de pe forumul englez

    12615 plante + 223 Thermos + 227 Corturi + 36 Rucsacuri
     
  15. PauL_MC

    PauL_MC Scriitor activ

    Calculele mele sunt următoarele:
    - Cort - 255
    - Termos - 218
    - Lucibobi - 15245
    Pentru a face toate cele 15 misiuni.

    De reținut, când faci un nivel, se poate face și alte cutii (alte resurse) pentru recompense în plus, gen rândul 4, a doua cutie dă banane aurii, cutie care se poate face mereu pentru banane aurii.
     
  16. dadan

    dadan Împărat forum

    Frumos event.Vot pozitiv.Am insa o nemultumire:stele de ce nu se dau?Doar banane?Nu mai reusesc sa strang sa deblochez si eu valea aia..Si inca o intrebare:cand facem un model putem debloca de fiecare data felinarele cu lazi(bine,asta daca ma tine dropul si timpul pentru a face plante-ce bine ar fi sa se recolteze singure cand se coc!)?Intreb ca am mari lipsuri dupa 3 ani de pauza de la joc.Multumesc!
     
    ioanagirl94, stiucarul, PauL_MC și alți 9 apreciază asta.
  17. PauL_MC

    PauL_MC Scriitor activ

    @dadan
    Da se poate debloca orice felinar, asta am scris și eu mai sus. Că trebuie mai multe resurse ca să deblochezi mereu felinarele alea cu drop.

    Cât despre stele, eu am reușit să fac stelele cu misiunile de la produse, și m-am focusat la reproducere pe ultimele animale ce dau 2 4 6 stele la misiuni. Cred că am reușit să deblochez zona în o săptămână!
     
    ioanagirl94, paulici_01, victorashi și alți 7 apreciază asta.
  18. dadan

    dadan Împărat forum

    Daca am strans 320 de stele intr-o saptamana,in cat timp cuantifici ca ajung la 2500?
     
    ioanagirl94, paulici_01, PauL_MC și alți 8 apreciază asta.
  19. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    In 2-3 saptamani daca te concentrezi pe misiunile care iti ofera stelute! :) Eu am strans pana acum 27.181.

    Pentru cei care doresc sa faca eventul : asa cum a spus si PauL_MC se pot aprinde si alte felinare pentru recompense suplimentare , nu doar modelele!
     
    ioanagirl94, paulici_01, PauL_MC și alți 7 apreciază asta.
  20. stormy_ania

    stormy_ania Scriitor în devenire

    Sunt misiuni la Coop.- ”Amici de convenție” și ”Cercetașii” care dau multe steluțe.