Feedback Festivalul Lollapalooza al iernii

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 8 Dec 2020.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Ce părere aveți despre acest event?

Sondaj închis pe 21 Dec 2020.
  1. Îmi place

    79,9%
  2. Mi-e indiferent

    8,3%
  3. Nu-mi place

    11,8%
  1. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    Cam in aceeasi situatie sunt si eu. Doar ca eu aveam un bonus de 200% si unul de 100%. Ce faci cu itemurile in +? Le ti pentru puncte sau crezi ca poti primi ceva ofertant la D&C?
     
    paulici_01, Alphers, dexter_bv și alți 8 apreciază asta.
  2. bmw123bmw

    bmw123bmw Supervizor forum

    De obicei pe cele cu puncte multe,le mai pun pe teren si restul le mai dau pe la D&C celor care nu au avut sanse sa le obtina !
    Intotdeauna itemele de genul care au fost la linii de vrej cu 250% PE/PET se cauta ... poti sa scoti ceva bun dupa urma unui item ... dar le mai dai si gratis ca sa ajuti :D
     
    zyf_laura, dexter_bv, paulici_01 și alți 13 apreciază asta.
  3. mara62

    mara62 Conte forum

    Linia de vrej finalizata, cutiile Piccolo mi-au adus 2 elevul lui Ingrid si o floare capcana pt. hamsteri
     
    paulici_01, Alphers, dexter_bv și alți 11 apreciază asta.
  4. Criselt

    Criselt Legendă vie

    Am completat linia de vrej si ma opresc, nu-mi doresc itemi suplimentari. Bafta celor care mai joaca in continuare, ne reintalnim la eventul viitor!
     
    MicuNicu, paulici_01, Alphers și alți 11 apreciază asta.
  5. fermierulluca

    fermierulluca Conte forum

    Plantele sunt gata, astept sa adun dropul. Mai am nevoie de 12 runde pentru a obtine linia. Mult spor!
     
    MicuNicu, paulici_01, Alphers și alți 7 apreciază asta.
  6. Alphers

    Alphers Junior Expert

    eveniment finalizat, mai continui sa iau unele recompense de la trivia, succes celor care mai au.
     
    MicuNicu, paulici_01, mara62 și alți 6 apreciază asta.
  7. malagambafane

    malagambafane Legendă vie

    Linie de vrej activata , bafta !
     
    zeepinkstar, MicuNicu, zyf_laura și alți 9 apreciază asta.
  8. Nemo5343

    Nemo5343 Începător forum

    Buna! Am si eu o intrebare :) cum reusiti sa terminati eventul asa de repede? m-am apucat de jucat recent dupa o pauza de cativa ani iar pe vremea aceea stiu ca toata lumea folosea chutney care dadea +2 la plante. a mai aparut vreo planta noua sau vreo strategie ca sa recoltezi mai multe plante? :music: pentru ca eu de cand a inceput eventul folosesc chutney si recoltez de 3-4 ori pe zi si tot nu cred ca o sa am suficiente plante pana la sfarsit ca sa termin sa cumpar toate itemele -.-
    edit: folosesc numai parcele mici pe terenul principal
     
    Modificat ultima dată: 15 Dec 2020
    MicuNicu, paulici_01, mara62 și alți 4 apreciază asta.
  9. armina1226

    armina1226 Novice forum

    Plantează pe parcele mici cu chutney.
     
    MicuNicu, paulici_01, mara62 și alți 3 apreciază asta.
  10. matusam

    matusam Legendă vie

    Buna!
    Majoritatea jucatorilor isi incearca norocul la roata. Exista bonusuri de recolta de +1 pentru 6 ore, 100% ptr 24 ore, 200% ptr 12 ore. Nu sunt usor de prins, dar nu se stie niciodata. Daca ai tichete, incearca.
     
    -tzarancutza-, MicuNicu, mariuta48 și alți 11 apreciază asta.
  11. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Din ce-am observat, majoritatea eventurilor sunt astfel concepute incat sa poata fi terminate sau sa se poata lua recompensele principale (linia de vrej), recoltand doar cu Chutney pe parcele mici, fara a fi nevoie de alte bonusuri suplimentare de la roata, si fara a efectua neaparat numarul maxim posibil de recoltari pe zi. Acelasi lucru am observat ca este valabil si pentru drop. Aparitia lui pare a fi calculata astfel incat orice user sa poata finaliza eventul, chiar si fara a utiliza Howie.
     
    zeepinkstar, MicuNicu, jymi52 și alți 15 apreciază asta.
  12. tuca4747

    tuca4747 De-al casei

    edit: folosesc numai parcele mici pe terenul principal[/QUOTE]

    Numai daca prind ceva bonusuri din cele enumerate de matusam la roata, merg pe parcele confort, cu cozonac si aranjament puritate, cu SC si comp Suzi.
    E drept ca la o parcela confort iti trebuie 3 seminte insamantare, dar pe un teren utilizezi 44 SC si 44 comp Suzi, cu recolte la cca 4 h, cu spor marit de plante recoltate.
    E o problema ca dropul este f slab.
    Am produs plantele, si acum pun hrisca intro veselie ( mi se pare ca are raportul mai bun durata maturare/ drop, decat trestia sau amarat)
    Bafta si spor tuturor
     
    MicuNicu, paulici_01, mara62 și alți 4 apreciază asta.
  13. tchupy

    tchupy Analist forum

    Numai daca prind ceva bonusuri din cele enumerate de matusam la roata, merg pe parcele confort, cu cozonac si aranjament puritate, cu SC si comp Suzi.
    E drept ca la o parcela confort iti trebuie 3 seminte insamantare, dar pe un teren utilizezi 44 SC si 44 comp Suzi, cu recolte la cca 4 h, cu spor marit de plante recoltate.
    E o problema ca dropul este f slab.
    Am produs plantele, si acum pun hrisca intro veselie ( mi se pare ca are raportul mai bun durata maturare/ drop, decat trestia sau amarat)
    Bafta si spor tuturor[/QUOTE]
    De ce nu pui hortensie ? Are drop mai bun decat hrisca si poti recolta de doua ori pe zi. Scoti lejer 600-700 drop pe zi, in functie de howie.
     
    MicuNicu, -katnik-, mara62 și alți 3 apreciază asta.
  14. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Ma fratilor, nu aveti probleme cu dropul, aveti probleme cu plantele !!. Daca folosesti parcele mici cu chutney, la 4 rezoltari pe zi, scoti suficient drop pentru moara. Dar daca aveti 100% si inca vreo 2 de 200% de la roata cum sa va ajunga dropul???. Cum bine spunea cineva mai sus, eventurile sunt facute astfel incat recompensele pricipale sa poata fi luate cu dropul care sare din plantele de event, acestea putand fi obtinute prin metoda parcele mici cu chutney. Restul sunt ambitii, a termina dupa 24-48 de ore eventul este apanajul celor care investesc si moneda reala. Chiar daca ai suficient noroc la roata, tot mai ai nevoie de investitii in SC pentru drop. SPOR

    Edit. Eventul este 2 saptamani ca sa ne pregatim de sarbatori cu cozonaci si porcarii (produse rezultate din porc):). Asa ca putem folosi timpul pentru toate
     
  15. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    De doua ori pe zi cu bonusurile de la sera!
     
    MicuNicu, -katnik-, paulici_01 și alți 4 apreciază asta.
  16. matusam

    matusam Legendă vie

    Tin pomii pe teren. Dau drop foarte bun si fac rost de fructe.
     
    MicuNicu, -katnik-, paulici_01 și alți 9 apreciază asta.
  17. mariuta48

    mariuta48 Legendă vie

    La acest event a fost drop si pe pasunea salbatica. Chiar nu a fost nevoie de sc pentru drop. Plante lungi noaptea. iar ziua panselute, in sau mazare.
     
    matusam, MicuNicu, -katnik- și alți 6 apreciază asta.
  18. adinutza_mada

    adinutza_mada Pretendent

    Buna, mai are careva problema asta? Mi-au disparut 2 pachete de carti de joc......foarte ciudat. Acum le-am facut, am intrat sa joc mi-a zis ca e ceva eroare de joc. Am iesit si intrat iar in joc si nu mai erau cele 2 pachete de carti
     
    MicuNicu, malagambafane, -katnik- și alți 4 apreciază asta.
  19. Adana71

    Adana71 Locuitor permanent

    Event finalizat, vot pozitiv. Bafta!
     
    MicuNicu, malagambafane, -katnik- și alți 9 apreciază asta.
  20. Criselt

    Criselt Legendă vie

    Am avut si eu problema asta. Incearca sa inchizi jocul si sa reintri. Vor apare.
     
    paulici_01, MicuNicu, adinutza_mada și alți 4 apreciază asta.