Feedback Festivalul toamnei II

Discuție în 'Runda de discuții' creată de nikolae28, 5 Ian 2022.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul ?

Sondaj închis pe 22 Ian 2022.
  1. Îmi place

    36,4%
  2. Mi-e indiferent

    10,2%
  3. Nu-mi place

    53,4%
  1. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    Salutare fermieri,

    Vă așteptăm în această temă pentru păreri, opinii și nelămuriri cu privire la eventul Festivalul toamnei - II. De asemenea, prin intermediul sondajului vă puteți exprima rapid opinia în privința evenimentului.

    Nu uitați să consultați AICI tutorialul iar pentru alte link-uri utile: Indexul.

    Succes!
     
    donnadmn, davidsiirina08, -katnik- și alți 7 apreciază asta.
  2. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Usor dezamagit!
    La cate asteptari am avut nu-mi place ca topul e iarasi doar de 500, parca nici premiile nu sunt suficient de atractive!
    Totusi am sa particip, dar nu cred ca am reusit sa avansez suficient sa prind 500, anul trecut cu greu m-am mentinut in top 1000!
    Bafta si voua!
     
  3. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    Cel mai probabil is eu paralela cu Top-ul, dar aveam asteptari mari la recompense. Bine, oricum nu participam, asa sa ma aflu in treaba.
    Probabil o sa fac cele 3 sarcini.
    Am scris postarea asta doar pentru a ura succes participantilor la top !
     
  4. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Dezamagire maxima! Linii de vrej care se activeaza la doua saptamani, premiu in MM pentru top 500 pe care le poti achizitiona si cu aproximativ 30 de lei daca chiar iti trebuie, cateva cupoane agricole desi majoritatea avem cumparata combina, etc. Doar itemul Surpriza cu mere este interesant. Vot dublu negativ! Am sa fac misiunile, dar in momentul de fata nu vad logica pentru care as fi dispus sa donez la top, desi mi-as permite sa ma dispensez de diverse lucruri din "camara" in valoare de aproximativ doua miliarde, fara a le simti lipsa. Ma mai gandesc pe parcurs daca se merita, dar momentan nu vad nicio logica in a face asta.
    P.S. Oare itemul Surpriza cu mere se va putea obtine si la D&C?
     
    Modificat ultima dată: 5 Ian 2022
  5. -iulia1992-

    -iulia1992- Maniac forum

    Subscriu la tot ceea ce ai scris tu!
    Mare dezamagire, nu stiu ce ma asteptam sa gasesc in lista de premii, dar cu siguranta am ramas dezamagita. Cred ca n-am sa particip la top.... nu pentru ca nu am cu ce, ci pentru ca nu cred ca se merita sa donez ceea ce am in sura pentru premiile puse la bataie.
    Referitor la intrebarea ta, nu cred ca se va putea trimite acel item la D&C. Avand in vedere ce ofera sigur va fi bagat la categoria "itemuri speciale", devenind astfel "imposibil" de oferit....
     
    rux2002, rjean777, marianvaly6767 și alți 23 apreciază asta.
  6. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Asa cred si eu, ar fi prea frumos sa fie altfel...
    Din punctul meu de vedere, recompensa pentru amanarea eventului a fost mai interesanta decat premiile acestuia. :) :)
     
  7. tuca4747

    tuca4747 De-al casei

    Salut.
    Admir optimismul lui MicuNicu pt "usor dezamagit", fiindca personal sunt total dezamagit.
    Comentariile Iuliei si vinfiert exprima in totalitate si parerea mea, la care as dori sa adaug doar ca mi se pare eventul paralel, Ratoni in actiune, demn de atentie si atractiv, cum ar trebui sa fie orice event.
    Vot negativ.
    O zi buna si succes celor care vor participa la top.
     
  8. OanaMihaela

    OanaMihaela Cunoscător forum

    Nu este totul atat de rau pe cat faci tu sa para. Eu una sunt de parere ca Chutney-ul de morcovi si mere este un premiu cat se poate de atractiv xD
    Cele 3 sarcini mi se par ok si probabil ca voi incerca sa le indeplinesc. Celor care au de gand sa concureze pentru top le urez multa bafta :)
     
  9. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Eu cred ca pana la urma o sa concurati cu totii. Tinta mea este 500-1000. Intre asta si primii 500 (in medie sa zicem) vor fi probabil donatii de 500.000.000. Si nu justifica diferenta de premii. Cei 5% sunt suficient de atractivi - pe langa celelalte premii - pentru a dona de vreo 500-600 milioane. BAFTA si nu uitati de tricolor.
     
  10. Claudia

    Claudia Duce forum

    Sper sa se mai adauge ceva tentant la premii, nu ar fi prima data cand se mai schimba ceva in ultimul moment in urma feedback-ului negativ primit de la jucatori, ceea ce e absolut firesc pentru un joc dinamic.

    Deocamdata ma intereseaza doar Top 3000, fiindca e inclusa Surpriza cu mere printre premii. Doar daca nu se modifica ceva. Prefer sa pastrez resursele din sura pentru un event mai generos, ca nu se strica. Si "Sanatate" de la Top 1000 ar fi fost interesant, daca ar fi putut fi activat macar o data pe zi. Asa, la 3 zile, ocupa un spatiu 2x1 cam degeaba in majoritatea timpului.

    Ma asteptam la un teanc de cutii Piccolo printre recompense, ca anul trecut, dar poate ca e mai bine asa, avand in vedere rezultatele lor din ultima vreme ... macar nu dau zor sa le obtin.
     
  11. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    Dezamagitor.Daca nu ma insel,anul trecut au fost ca premii printre altele,lazi picollo;parca am luat vreo 10 la premiul I...Anul acesta asteptam cu nerabdare eventul ptr.premii mai substantiale decit anul trecut si constat o mare dezamagire ptr.mine,premiile mi se par chiar mai slabe avind lazi de bonusuri(majoritatea cu bonusuri de PE),MM si lada cu adaposturi neon care vad ca este la moda acum dar ptr.mine este neinteresant un adapost neon pe care mi-l pot face singura.Voi face eventul dar si eu ma gindesc daca se merita ptr.un item sa dau vreo 2-4 miliarde.Deocamdata nu cred ca particip la top.
     
  12. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    Aveti dreptate toti in legatura cu recompensele dar este un event pe care l-am asteptat toti (cred) , am strans produse pentru el tot anul si vrem sa fim cat mai multi romani acolo sus in top incat recompensele trec pe locul al doilea si chiar daca nu ne permitem sa bagam bani in joc in comparatie cu alti jucatori din alte tari ne ajutm intre noi cu sfaturi si cu produse si sunt convins ca in TOP 500 vor flutura multe steaguri romansti. Eu zic sa participam ( cei care isi permit si au strans destul de multe pentru donat) cat mai multi pentru ca nu are rost sa ramanem cu produsele in sura dar fiecare face cum doreste. Eu in primul an am ramas cu zero peste tot si tot nu am prins topul desi m-au ajutat vecinii foarte mult asa ca cei cu lvl mai mic faceti bine calculele inainte de a apuca sa donati la TOP.
     
    klauss-12, popo141, ipopa și alți 21 apreciază asta.
  13. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Din punctul meu de vedere, ce nu are vreo legatura cu logica, nu se va intampla niciodata! Deci NU!
    Ale mele au termen mare de garantie, nu se strica pana la topul de anul viitor...

    In functie de cat se va dona pentru top 1001-3000, iau in calcul participarea, pentru a obtine si un al doilea item Surpriza cu mere, asa cum zicea si Claudia.
     
  14. .mpond.

    .mpond. Profesionist forum

    ce este acest item,nu l-am gasit la Index?!!!!!!
     
  15. sclau8

    sclau8 Cunoscător forum

    +150% PE/PET pentru 4 ore
     
  16. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    Maine apare!
     
    klauss-12, popo141, ipopa și alți 12 apreciază asta.
  17. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Este unul din cele doua itemuri care se pot castiga la acest event. Vezi tutorial.
    [​IMG]
     
  18. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    Eu vin cu o "pledoarie".
    Pe toate forumurile se discuta despre strategii, despre piete si cum sa ajunga cati mai multi in top.
    Da, sunt si cei care sunt nemultumiti de premii.
    Eu sunt obiectiva, nu am resursele necesare pentru a participa si nu ma arunc cu capul inainte doar pentru a dona.
    Ma gandesc asa... ati strans zeci de mii plante, pene pe papagali sute de mii, milioane, habar nu am.
    Ce faceti cu ele? Sunt sigura ca pana la celalat festival o sa mai adunati inca pe atat.
    Bani nu cred ca aveti nevoie incat sa va apucati sa le vindeti.
    Nu stiu daca item-ul "Sanatate" o sa isi faca efectul si la plantele de event, dar la stocurile voastre probabil prinde bine.
    Nu vreau sa par ipocrita ca dau lectii cuiva, eu cu 100 de garoafe in inventar.
    Sunt constienta ca ati depus efort pentru camara voastra.
    Dar ca idee... ce premii asteptati?
    Piccolo e asa si asa, ca pot fi la recompense 10 cutii si primiti 5 prieteni, 3 ingrid si 2 lucururi bune.
    Sloturi? Cred ca unii aveti destule bonusuri incat nu va bateti capul la eventuri.
    Item-uri pentru puncte? Eu zic sa ne asteptati si pe noi, cei de rand sa va ajungem si cu siguranta o sa se mai schimbe lucrurile.
    Fiind de asa natura premile, poate nu va fi nici necesarul asa mare, iar dupa atatea feedback-uri se mai pot schimba.

    Sunt de acord cu in.the.rain si jagarella... nu uitati de tricolor! :).
    Daca este vreo modalitate, prin care noi putem ajuta, eu pun la bataie suta de garoafe xD. Glumesc, am 10778).
    Recompensa, conform definitiei din dex e rasplata. Dar poate rasplata este si sa ai loc in marele top. (nu stiu de unde a rasarit vorba asta de duh, m-a luat valul :oops:)
    Acestea fiind spuse, am consumat toate cuvintele de la 5 eventuri, va urmaresc si va sustin de pe banca!
     
    cm33, cryss, ad_1o1 și alți 21 apreciază asta.
  19. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Deci pana la urma "bataia" se va da pentru locurile 501-1000... Pentru al 2-lea item cu bonus de 150 %PE/PET!
    La inghesuiala asta ma incumet, mai vedem cum arata treburile spre sfarsit, ca n-ar fi fost rau nici vrejul de 15 zile, dar e prea rar pentru a fi gestionat cum trebuie!
    Alte diferente intre primii 500 si 501-1000 ar fi 250 mm, cateva ad-uri minune (8 Baha si inca tot pe atat ferma) , 5 lazi in plus! Sa te ruinezi pentru doar atat...ramane de vazut!
    Si sa vedem cat de "scump" o sa fie, si daca sunt in stare, lucru de care ma cam indoiesc deocamdata!
    Raman cu vot negativ, poate reconsider daca s-ar imbunatati semnificativ premiile!
     
  20. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Trebuie luat in considerare faptul ca, de anul trecut a fost introdus Joshua. Astfel valoarea pomilor in sura a crescut semnificativ iar daca anul trecut a fost spre 1 miliard prima treapta a podiumului, probabil in acest an va fi la minim 1,5 miliarde. Corespunzator va creste si la 1000 si la 3000.

    PS Vreun descurcaret care sa posteze aici pragurile de anul trecut, sa ne facem o idee??

    PSS De mentionat ca sunt avantajoase cumparaturile de la shop. De ex 1 liliac albino de 1600 gologani cumparam 5 plante care au valoare la top de 25.000 . Deci.... Probabil si la celelalte sunt aproximativ tot asa. Nu am rabdare sa verific, dar....
     
    Modificat ultima dată: 5 Ian 2022