Feedback Festivalul toamnei III

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 15 Noi 2023.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Ce părere aveți despre acest eveniment?

Sondaj închis pe 23 Noi 2023.
  1. Îmi place

    55,3%
  2. Mi-e indiferent

    9,6%
  3. Nu-mi place

    35,1%
  1. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    Cred ca este o problema. Si laa mine este la fel.
     
    paulici_01, in.the.rain, clauliviu și alți 9 apreciază asta.
  2. sclau8

    sclau8 Cunoscător forum

    In felul asta chiar nu stii ce strategie sa-ti mai faci. Eu asteptam ultimele 20 de minute sa vad cat sa donez. Si ca mine cred ca sunt multi. Cronometrul mai arata o ora
     
    paulici_01, in.the.rain, clauliviu și alți 9 apreciază asta.
  3. tutica62

    tutica62 Profesionist forum

    cred ca se termina eventul la ora 23, asa cum a fost anuntat la inceput
     
    paulici_01, in.the.rain, clauliviu și alți 7 apreciază asta.
  4. sclau8

    sclau8 Cunoscător forum

    Ar fi un dezastru pt cei ce asteptam ultimele minute sa donam
     
    paulici_01, in.the.rain, clauliviu și alți 7 apreciază asta.
  5. raisa2005

    raisa2005 Talent de excepţie

    Nu, nu s-a terminat! Un restart ar fi indicat, mie mi-a afișat ce am donat.
    Seară frumoasă și succes la ce v-ați propus cu privire la top!
    (O oră de acum încolo.)
     
    paulici_01, in.the.rain, clauliviu și alți 12 apreciază asta.
  6. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    Merci. A mers cu un restart dar oricum imi merge jocul greuuuu...ca melcul.

    M-a dezamagit cel care a fost in anii trecuti pe locul 1, acum e pe 16..
     
    Modificat ultima dată: 22 Noi 2023
    paulici_01, in.the.rain, clauliviu și alți 9 apreciază asta.
  7. -vladutz98-

    -vladutz98- Junior Expert

    Si acum...noapte buna! Ce-o fi, o fi! :p
     
    paulici_01, in.the.rain, clauliviu și alți 13 apreciază asta.
  8. blackspace77

    blackspace77 Expert forum

    Felicitari tuturor participantilor la TOP!!..N.B
     
  9. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    M-am razgandit pe ultima suta, am donat si eu ceva peste 23 de miliarde pentru top 500.
    Felicitari tuturor celor care au participat!
     
  10. popik70

    popik70 General forum

    Felicitari tuturor. :)
     
  11. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    xDxD De la 8 miliaarde cit spuneai, pina la 23 mld. e cale lunga. Bravo!! Bine ca te-ai razgindit.

    Felicitari tuturor participantilor.
     
  12. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Intre timp am mai facut niscai animale instant si am mai si cumparat cateva sute de mii pentru ca pe piata mea s-au vandut oile Horned Heath cu 4000 si n-am putut sa le las acolo la pretul ala. :p
    Ideea e ca mi-a mai ramas in sura cam tot atat, pentru la anu'.

    Update: Mi-am luat teapa! In clipa asta a scazut pretul... xD
    [​IMG]
    Update 2: Le-am cumparat si pe acelea! ;)
     
    Modificat ultima dată: 22 Noi 2023
  13. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    De aceea nu-mi plac mie pietele astea. La unele sunt multi jucatori care vind ieftin, la altele nu. La piata mea erau dar nu se vindeau, oile la 185000/buc, libelule la 120000,etc. Am incercat sa vind chiar si mai ieftin dar nu s-au vindut..Batea vintul la piata mea si de produse, si de cumparatori sau vinzatori..Hai, bravo....felicitari
     
  14. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Da, am remarcat si eu diferenta, pentru ca am donat ca de obicei pe toate 3 (pozitiile 223, 224 si 225), si am vazut si preturi lejer peste 200.000. Evident ca la pretul ala nu se vindeau.
    Multumesc!
    Orientativ, pentru la anul, pragurile de la top 500, 1000 si 3000:

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
    Eveline65, adriane45, paulici_01 și alți 14 apreciază asta.
  15. PauL_MC

    PauL_MC Scriitor activ

    Am avut 120 mil doar din dropurile de eveniment...
    Îmi este clar că trebuie să înțeleg de unde vă pică să faceți animalele instant. Că eu la cutii nu am avut noroc deloc anul acesta, doar 2 Artă a pulverizării am reușit să am. Mâncare de animale în schimb am...
     
  16. derby54

    derby54 Veteran Forum

    Felicitari tuturor finalistilor ce au participat la top.
     
  17. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Felicitari celor care au obtinut ce si-au propus. Pentru mine a fost cantecul de lebada in ceea ce priveste topul. La cat pot face, printre celelalte ocupatii zilnice nu am cum sa adun pentru 1000 de anul viitor. Pentru 3000 nu are rost sa donez ca sunt doar consumabile. De 500 nu are rost sa vb. Asa ca... In primii ani de top cumparam pomi si animale la o cincime din pretul de sura, acum pomii sunt la de 3-4 ori mai scumpi decat valoarea lor. De animale nici nu are rost sa mai vorbim. De la pomi de 170 gologani maxim s-a ajuns la pomi de 1300 gologani iar de la animale de 100 gg la 20000 de gg. Jocul a evoluat foarte mult si nu mai pot tine pasul cu schimbarile. SPOR
     
    PauL_MC, marcela_f69, blackspace77 și alți 17 apreciază asta.
  18. amy46

    amy46 Comandant forum

    Felicitari tuturor participantilor la TOP!!
    Pentru vinfiert ...multumesc si va iubim :inlove:

    [​IMG]
     
    PauL_MC, marcela_f69, paulici_01 și alți 24 apreciază asta.
  19. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    Nu este chiar asa. Nu toti cistiga facind animale instant. Iti dau un exemplu: daca un jucator care este arondat la o piata ca a lui vinfiert (sunt mai multe piete ca a lui, nu este singura), chiar daca nu avea nimic in sura dar avea GG, putea sa intre in TOP 500 lejer cu 1,7-1,8 mld. cumparind produsele de la piata, pe cind la o piata ca a mea ( nu este singura), un jucator care nu avea produse in sura, avea nevoie de aprox.150 mld. ca sa intre in TOP 500 cumparind produsele de la piata; iti dai seama ca, in acest caz nu cumpara nici macar un jucator de top, la acest pret. De aceea am si spus ca discrepantele intre piete sunt mari, la o piata sunt mai multi jucatori care fac tot timpul anului produse pe care le vind cu preturi acceptabile ( probabil interesul lor fiind sa inainteze in TOP 10) iar la alte piete, nu este niciun astfel de jucator interesat de profit. Deci, si aici totul se bazeaza pe noroc. Piata mea este asa, de cind o stiu; daca ai nevoie sa construiesti un atelier roz, nici macar un animal de reproducere superior nu gasesti, in afara de cele uzuale (rate, porci, lilieci,etc), pt. ca pretul lor este mic si nu vinde nimeni. De animale, ca sa iti faci vreo aprovizionare, la preturi mici, nici vorba. La piata de pe contul fratelui meu, nu gasesti azi, nu gasesti miine dar poimiine tot il gasesti. Deci, ai noroc, bine, nu ai, muncesti mai mult in limita timpului si a posibilitatilor dar nu stii ca vei ajunge unde ti-ai propus....ca in viata reala.
     
    PauL_MC, adriane45, paulici_01 și alți 18 apreciază asta.
  20. -katnik-

    -katnik- Comisar forum

    Felicitari tuturor fermierilor ce au participat la Top.
    Obiectiv atins Top 3000 .
    Vot pozitiv !.
     
    doro090767, PauL_MC, marcela_f69 și alți 19 apreciază asta.