Feedback Festivalul toamnei

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 12 Noi 2019.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 19 Noi 2019.
  1. Îmi place

    33,8%
  2. Nu-mi place

    59,1%
  3. Îmi este indiferent

    7,1%
  1. sclau8

    sclau8 Cunoscător forum

    Asa piata in perioada in care e topul anual, eu nu am mai prins! Nici nu creste, nici nu urca, nici nu se pun oferte, zici ca e ceva din Star Trek, staza totala!!!!
    P.S. T_ina_e de pe parcele mici am prins intre 25 si 32.
     
    paulici_01, t_ina_e, Criselt și alți 6 apreciază asta.
  2. naivreasastii

    naivreasastii Comandant forum

    Cred ca anul acesta multi fermieri vor spune PAS la TOP !Dinamica pietei din acest moment e relevanta...Daca se modifica ceva la premii sunt dispusa sa donez un mld,desi nu prea cred ca pot intra in TOP 500 !Linia de vrej de anul acesta e mult prea scumpa !Mai vedem ce va fi !Succes ,dragi fermieri !
     
    paulici_01, t_ina_e, murat_anca și alți 11 apreciază asta.
  3. popik70

    popik70 General forum

    La piata mea sunt ceva oferte , dar sunt cu bucati de produs putine. De ex daca furnica era peste 1 milion gg , acum s a ajuns la jumatate. Eu voi dona doar pana la acele lazi , inclusiv . Deja am pus la vanzare ce am strans pt top. Sper sa le vand , ca le-am pus cu mult sub pretul pietei.

    Sa dea domnul sa se modifice ceva , dar sunt sceptica. Suntem in a 2 a zi de event. Si ce s-ar putea sa schimbe ?
     
    paulici_01, Criselt, yocoama și alți 9 apreciază asta.
  4. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    N-am fost atent la fiecare recoltare, oricum total am 87, cred ca inseamna mai putin de 30 (29) la 3 recoltari. Noaptea am dormit, nu ma consum asa. Si Howie nu se poate folosi, lada e inactiva pe campul asta special. Nu stiu daca vrejul de drop, howie din copac ori altceva influenteaza dropul, sau tipul de parcele. Daca nu am de gand sa continui peste 1.834 mil. nu conteaza prea mult dropul. Mai prost un pic stau la crengute, am doar 61 ramase dupa ce am livrat la o taraba; din ateliere, adaposturi si cativa copaci sare mai greu, o sa se schimbe asta cand termin celalat event.
    Spor si tie.
     
    paulici_01, t_ina_e, Criselt și alți 9 apreciază asta.
  5. popik70

    popik70 General forum

    Vecine , drop trebuie doar 700 bucati , adica se doneaza doar la o singura taraba.
    In schimb , daca vrei sa faci la moara '' latte picant de dovlecel '' trebuie drop , planta si suc de dovlecel. Dar asta doar daca vrei sa donezi asa ceva.
     
    paulici_01, t_ina_e, Criselt și alți 9 apreciază asta.
  6. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Uite asa ma faci sa mai citesc odata tutorialul...si sa ma intreb care pastile sunt mai bune pentru memorie...Am donat cele 700, 61 au ramas. laptisor de ala mai vad daca fac, n-am facut o socoteala, daca e mai rentabil ca laptisor sau pe bucati. Dar stai linistita, ca nu fac eforturi deosebite, n-am sanse cu sura pe la 150 mil. N-ar fi asta o problema, ca anul trecut, in primul an de joc, am golit sura de pomana. Asa ca anul asta sunt un picut mai intelept...
     
    paulici_01, murat_anca, Criselt și alți 9 apreciază asta.
  7. sclau8

    sclau8 Cunoscător forum

    Din pacate cred ca ai dreptate,daca te referi la top 500, eu am un miliard si nu sunt sigur deloc daca intru.Adevarul ca m-am pregatit pt top 1000,nu 500. Am 1,8 miliarde de gologani ,si nu am ce cumpara cu ei la piata mea. Asta e, vedem ce o sa fie.
     
    paulici_01, Criselt, yocoama și alți 7 apreciază asta.
  8. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Sper sa nu fiu off-topic, daca participa cineva de pe piata mea (sunt un pic speculant si de obicei ofer ce lipseste, la un pret pe masura), asa ca nu va spun numarul pietei, sigur ma stiti, sunt dispus sa ajut, la un pret modic, nu chiar degeaba, oricum discount semnificativ. Astept mesaj in joc. Imi pare rau ca de ex Sclau sau alti fermieri cu care schimbam impresii nu sunt pe piata mea, as fi ajutat.
    In rest, merge greu cu cele plante, dar toti avem aceiasi problema. Sunt la taraba de flori, colectionez pentru ultimul nivel.
    Update: La taraba care 'trebuia' sa fie de Flori, dar a venit primul ala cu merele...
     
    Modificat ultima dată: 14 Noi 2019
    paulici_01, Criselt, popik70 și alți 8 apreciază asta.
  9. sclau8

    sclau8 Cunoscător forum

    A, eu am reusit sa mai fac cam 50 mil(valoare sura), si mi-am amintit ca atunci cand am calculat valoarea surii, am lasat deoparte cate 10.000 buc la toate plantele si 5.000 la toate fructele, plus am calculat la plante numai de pe la spanac in sus, daca arunc tot cred ca sar pe 1,15 poate chiar 1,2 miliarde. Sper sa ajunga,daca nu, asta este, voi fi in top 1000 si nu 500. Oricum frumos din partea ta.
     
    paulici_01, -iulia1992-, Criselt și alți 7 apreciază asta.
  10. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Celalalt event se termina dupa astalalt cu o zi :). BAFTA
     
    paulici_01, amy46, -iulia1992- și alți 8 apreciază asta.
  11. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Multumesc de sfat, am inceput sa inlocuiesc deja animalele cu campuri pentru bete de scortisoara. Dupa ce am donat cele 700 deja am strans 220, am si 117 suc, si diferenta aia de 40000 intre produse donate separat si latte face sa merite produs. Macar si doar pentru upgrade la flori si poate ceva lazi. Spor si voua.
     
    paulici_01, murat_anca, yocoama și alți 7 apreciază asta.
  12. cp58

    cp58 Ambasador forum

    Gata pe ziua de astazi. Noapte buna!
    [​IMG]
     
    davidsiirina08, yocoama, -iulia1992- și alți 7 apreciază asta.
  13. t_ina_e

    t_ina_e General forum

    Eu am scris deja de ieri in Feedback-ul de la eventul paralel ca scot adaposturile de pe fermele principale si raman numai pe insula cu adaposturile pentru drop.
    Cred ca este suficient sa culeg dropul ncesar pentru eventul O viata de padurar.
    Important pentru acest event cu TOP este dropul obtinut de oriunde se poate.
    Pentru mine este important doar Upgrade Pavilion cu flori.
    Asa ca am nevoie de dropul Bete de scorisoara deoarece acestea au contravaloarea pentru TOP de 10.000!
    Dupa ce voi reusi sa strang plantele Fântână de iarbă roșie, necesare finalizarii celor trei sarcini, voi macina restul de plante, alaturi de Betele de scortisoara si Sucurile de dovlecel pentru a avea o valoare mai mare la donarea pentru TOP.
    Produs de event Latte picant de dovlecel are contravaloarea pentru TOP de 300.000!
    Eu daca reusesc sa iau Upgrade Pavilion cu flori, ma declar multumita.
    Pentru acest Upgrade sper sa strang drop, plante de event si produse de event, cat mai multe pentru a dona la TOP!
    Nu am putere mai mult!
    Doresc mult succes celor care participa la TOP!
    Felicitari si mult spor!
     
    Modificat ultima dată: 14 Noi 2019
    paulici_01, rubarbu, davidsiirina08 și alți 9 apreciază asta.
  14. amy46

    amy46 Comandant forum

    [​IMG]
     
    paulici_01, donnadmn, rubarbu și alți 9 apreciază asta.
  15. ca_zaza

    ca_zaza Pretendent

    Ma dezamageste si pe mine faptul ca e top 500, nu 1000. Nu am sanse de top 500, asa ca voi incerca pe top 1000, am putin in sura, in jur de 500 mil cu tot cu aproximarile pentru produsele de event cred. Piata a fost slaba tot anul, achizitii nu prea am facut, si am consumat mult cu eventurile. Evaluez spre final participarea.
    Dar cred ca vom avea alta problema. Timpul de donare ramas pentru top e mic, si jocul va merge categoric greu cu atata buluc de lume, s-a mai intamplat. Si mi s-a intamplat intr-un an sa raman cu produse in sura ca n-am apucat sa donez, am intrat pe ultimii metri la donare, ca atunci mi-a permis timpul sa intru pe joc,, si ... Deci atentie cum donati.
    Tin pumnii tuturor celor care participa, si mai ales celor care au sanse la top 500 !!! Mult noroc tuturor !
     
    paulici_01, donnadmn, Criselt și alți 11 apreciază asta.
  16. amy46

    amy46 Comandant forum

    Succes celor care participa la TOP!


    [​IMG]
     
    Modificat ultima dată: 15 Noi 2019
    paulici_01, Laurentzziu, donnadmn și alți 30 apreciază asta.
  17. t_ina_e

    t_ina_e General forum

    Felicitarile mele pentru intrarea in lupta si curajul de a deschide TOP-ul.
    Mult, mult succes!
     
    paulici_01, donnadmn, MicuNicu și alți 11 apreciază asta.
  18. amy46

    amy46 Comandant forum

    multumesc :inlove:
     
    paulici_01, Laurentzziu, donnadmn și alți 14 apreciază asta.
  19. sclau8

    sclau8 Cunoscător forum

    Si ai inceput tare de tot! Bravo. Merita pastrata poza, prima in top!:inlove:
     
    paulici_01, donnadmn, MicuNicu și alți 9 apreciază asta.
  20. amy46

    amy46 Comandant forum

    sunt deja 7 in top,dar sunt singura romanca pana acum..

    [​IMG]
     
    paulici_01, donnadmn, mara62 și alți 18 apreciază asta.