Feedback Festivalul toamnei

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 12 Noi 2019.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 19 Noi 2019.
  1. Îmi place

    33,8%
  2. Nu-mi place

    59,1%
  3. Îmi este indiferent

    7,1%
  1. violeta1648

    violeta1648 Începător forum

    Mai sunt 36 de ore și nu cred că mai am timp destul..Sincer aș vrea le fac pentru că e ultimul pavilion pe care trebuie să-l completez și îmi place ce oferă.

    **28 de ore
     
    Criselt, yocoama, malagambafane și alți 5 apreciază asta.
  2. gligoruttz

    gligoruttz Junior Expert

    Buna Violeta1648.
    Eu am reusit sa termin. Am profitat de faptul ca toate terenurile ofera drop si ca nu esti obligat sa pui ceva anume si am incercat sa imi refac niste stocuri .
    Pe margini am pus pomi si in rest adaposturi si ateliere.
    In locul adaposturilor poti pune parcele cu timp mare de recoltare, dar cum nu mai e asa mult timp eu as folosi parcele mari si SC( asa nu ai nevoie nici de combina).
    Spor !!!
     
    paulici_01, -iulia1992-, Criselt și alți 3 apreciază asta.
  3. sclau8

    sclau8 Cunoscător forum

    La nivelul tau diseara pune anghinare,pana atunci trandafiri, dar nu sunt de acord cu colegul de mai sus, iei mai mult drop de pe parcele mici. Pe insula pune ce ai cu timp mai lung.A, si foloseste ingrasamant la ele, e ieftin de tot acum la piata.
     
  4. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    pune planta mare cu apa, ingrasamant si supercompost, daca ai. Cu cateva sute de SC rezolvi in cateva ore si merita, crede-ma, obtii 1 unitate pe parcela mare, nu merita parcele mai mici din cauza efortului de recoltare plantare. La tine merge trandafirul, are drop bun
     
  5. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Buna ziua si o duminica 'rodnica' sa aveti. Am si eu o intrebare, pentru cine vrea sa raspunda, desi suntem concurenti directi in Top.
    Ca tot 'agricultorul', pastrez pentru la urma 'lovitura cea mare'. De curiozitate, cam cat de mare e a voastra? Nu va concurez la top 500, ma opresc din donat un pic inainte de a intra, sa nu starnesc 'pasiuni'. Intreb deoarece sunt lipsit de experienta, am incercat si anul trecut dar fiind primul an de joc s-a sfarsit in 'faliment'. Inca odata spor, si nu va simtiti cumva deranjati de curiozitatea mea.
     
    paulici_01, -iulia1992-, amtinar și alți 6 apreciază asta.
  6. bobmic50

    bobmic50 Rutinat

    Anul trecut am intrat in top 1000 cu circa 20 de milioane in ultimile zece minute ale topului peste nivelul locului 999 .
     
    paulici_01, -iulia1992-, amtinar și alți 7 apreciază asta.
  7. Event terminat si la mine, raman in tribuna in continuare si sustin jucatorii romani care au avut curajul sa intre in top.Bafta multa!
     
    paulici_01, -iulia1992-, amtinar și alți 8 apreciază asta.
  8. miha_mara

    miha_mara Scriitor în devenire

    Eu am donat deja peste 500 milioane si de acum pana maine mai donez doar produse de event. Sunt pregatita pentru ultima suta de metri cu peste 800 mil, daca chiar o sa fie nevoie, dar eu SPER ca se va intra in top 500 cu 600-max 700 mil. Referitor la faptul ca ne concurezi eu nu vad asa lucrurile. Cred ca suntem o echipa si ne putem ajuta intre noi si daca crezi ca ai destule resurse sa intri in top 500 eu zic sa nu eziti.
    Chiar propun sa se faca iar un prag la care sa ne strangem cat mai multi, 600 de mil de ex.
    Doamne ce lipseste AGRO de aici, mobiliza pana acum toti jucatorii romani.:cry::cry::cry:
    Bafta tuturor!
     
    paulici_01, raisa2005, -iulia1992- și alți 10 apreciază asta.
  9. sandokanlord

    sandokanlord Baron forum

    Noi ne dam in cap unii la altii in loc sa ramanem pe loc pentru ca daca nimeni nu ar mai dona ar ramane in top mult mai multi
     
  10. sclau8

    sclau8 Cunoscător forum

    pai propune o suma si hai sa ii dam bataie.

    Daca poti, intra linistit, eu am 580 mil pusi deja, pot pune cam 700 mil in plus daca va fi nevoie.
     
    paulici_01, -iulia1992-, Ade-Leona și alți 7 apreciază asta.
  11. sandokanlord

    sandokanlord Baron forum

    artrebui cat mai mica si dupa sa vedem dar oricum noi suntem cei mai haotici la top ceilalti sau cuplat pe la cate o suma am vazut o gramada la 300 de mil nu stiu de ce sa aruncam cu resurse fara sa vedem ce o sa se intample
     
    paulici_01, -iulia1992-, Criselt și alți 7 apreciază asta.
  12. sclau8

    sclau8 Cunoscător forum

    La 300 de mil nu mai pot ajunge, ca nu ma lasa sa scot :music:, am vazut mai sus ca a scris miha_mara de 600. Putem incerca acolo daca vreti. Eu am pus la inceput 500 de mil, pe ideea ca fiind doar top 500, va fi macar cu 200 de mil mai mare decat anul trecut limita. Restul am mai donat momentan doar produse de event.
     
    paulici_01, -iulia1992-, amtinar și alți 7 apreciază asta.
  13. miha_mara

    miha_mara Scriitor în devenire

    Incercam sa fiu cat de cat realista. Nici eu nu sunt de acord sa imi dau toata sura la acest top, dar cei care sunt acum la 300 mil sunt convinsa ca maine vor face alt prag, caci cu siguranta nu se va intra in top 500 cu 300 mil. Eu propuneam pragul de 600 mil pentru cei care vor in primii 500.
    Desigur se poate face un prag si pentru cei care nu vor in top 500, dar sa aiba siguranta ca si raman in top 1000, de asemenea pentru cei din top 3000.
    Eu zic sa se vina cu propuneri clare pe fiecare prag.
     
    paulici_01, -iulia1992-, amtinar și alți 8 apreciază asta.
  14. sandokanlord

    sandokanlord Baron forum

    eu personal o sa astept si nu o sa plusez peste decat maine as vrea 500 dar daca o sa fie prea costistitor nu ma gandesc ca vine alt an cu o gramada de cereri si parca vad ca eventurile urmatoare or sa ceara resurse mai mult de 500 de mil nu plusez nu merita
     
    paulici_01, -iulia1992-, amtinar și alți 12 apreciază asta.
  15. -ciocollate-

    -ciocollate- Ambasador forum

    Buna ziua !
    Am donat pana la 700 mil .sper sa fie suficient ,pentru premiile oferite.

    Voi dona doar in cazul in care nu raman in primii 500 .
    Succes tuturor !
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 17 Noi 2019
    paulici_01, amy46, blackspace77 și alți 16 apreciază asta.
  16. cp58

    cp58 Ambasador forum

    Eu ma opresc aici cu donarea pentru top. Acum am poz 616. Resurse ar mai fi dar la mine se tot blocheza si chiar nu am rabdare . Probabil ca laptop-ul meu este cam depasit. Sa aveti spor la donat si succes tuturor!
     
    paulici_01, amy46, raisa2005 și alți 12 apreciază asta.
  17. Armani_Smekerita

    Armani_Smekerita Novice forum

    Eu voi urmarii topul si voi dona in functie de cat este valoarea in jurul locului 400.
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 17 Noi 2019
  18. violeta1648

    violeta1648 Începător forum

    Vă mulțumesc pentru sfaturi. O zi frumoasă
     
  19. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO


    Buna seara!
    Greu de spus si de presupus. Am vazut jucatori care acum ocupa pozitii mai mari de 1000, dar cu siguranta vor intra in Top. Plusul lor va fi mare (cel putin 300 - 400 milioane GG). Sunt jucatori care vor incepe sa livreze in aceasta seara sau maine dimineata. Poti starni si "pasiuni", dar o faci pe Sura ta. Daca ai timp, urmareste evolutia catorva jucatori din diferite segmente. Te va ajuta sa te decizi.
    Ai grija ce faci si sper sa te vad in Top!


    Succes tuturor participantilor romani!!!!
     
  20. Catiss

    Catiss Scriitor activ

    Buna seara!

    Eu voi spune pas la topul de anul acesta. Premii mult prea slabe pentru o munca de un an intreg. Au existat recompense mai mari la eventuri normale, asa ca daca tot este vorba de golit sura, o voi face doar pentru GG.

    Mult succes tuturor participantilor!
     
    markreddo, paulici_01, -katnik- și alți 13 apreciază asta.