Feedback Frappé Olé 2

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 26 Ian 2018.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 4 Feb 2018.
  1. Îmi place

    82,2%
  2. Mi-e indiferent

    5,9%
  3. Nu-mi place

    11,9%
  1. La fel si eu,am ajuns la plansa 5,am pus garoafe peste noapte...si maine dimineata sper sa fie un drop bun!
    E seara faina!

    153 de chei pentru o recolta de garoafe,eu sunt multumit :music:
     
    Modificat ultima dată: 31 Ian 2018
    petra2172, dacul1963, mara62 și alți 14 apreciază asta.
  2. amy46

    amy46 Comandant forum

    Linie de vrej activata si am resetat din nou plansele....o zi buna tuturor si multa bafta...:inlove:
     
    petra2172, dacul1963, mara62 și alți 18 apreciază asta.
  3. lucy2882

    lucy2882 Scriitor în devenire

    eu nu imi dau seama cum faceti plantele atat de repede.folosesc si eu chiutney si parcele mici,dar nu pot sa le fac atat de repede si recoltez la timp.imi spuneti si mie va rog frumos?
     
    petra2172, dacul1963, mara62 și alți 12 apreciază asta.
  4. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Cu noroc, prinzi la rotatiile de petrecere bonusuri de +1, sau de 100% sau de 200% recolta si atunci pe parcela mica poti lua in plus cate 1, 2, 4 bucati in plus sau chiar mai multe depinde cate bonusuri sunt active. Asta inseamna sa ai rotatii disponibile si... noroc. Totusi nu te obosi prea tare la acest event, asteapta carnavalul, acolo merita sa te zbati pentru plante multe si repede pentru a putea apoi face dropul necesar pentru cosurile cu care s-au adunat bomboane la eventurile trecute. SPOR
     
    petra2172, dacul1963, mara62 și alți 12 apreciază asta.
  5. Veverita02

    Veverita02 Rutinat

    EU nici nu m-am apucat inca de event, ca de obicei adun drop, iar in weekend intentionam sa fac plantele. Dar acum ca s-a anuntat alt event chiar ma intreb daca mai merita. Linia de vrej nu mi se pare grozava, iar de la diverse nu ma atrage nimic in mod special.
     
    dacul1963, kameliana59, mara62 și alți 8 apreciază asta.
  6. cerbul

    cerbul Locuitor permanent

    Linie de vrej activata si am resetat din nou plansele,mult succes tuturor!!!
     
    petra2172, -Abramburica-, dacul1963 și alți 12 apreciază asta.
  7. t_ina_e

    t_ina_e General forum

    Deja imi fac griji ca nu o sa fiu in stare sa fac niciun event pana la final! Ma refer la cel actual si cel de groaza, care incepe maine.
    Abia am reusit sa inchei plansa 5. Peste doua ore recoltez planta de event si o sa mai fac din planse. Merge greu dropul!
    Trist! Poate am obosit si nu mai fac fata jocului.
    Felicitari celor ce au luat linia de vrej cu itemii aferenti si au reusit resetarea planselor.
     
    petra2172, dacul1963, kameliana59 și alți 12 apreciază asta.
  8. Hasibah

    Hasibah Novice forum

    puneti niste poze cu rezolvariile ca sa le terminam si restul care suntem mai grei de cap si nu reusim sa facem traseul
     
    petra2172, -Abramburica-, dadan și alți 8 apreciază asta.
  9. roliana57

    roliana57 Legendă vie

    Nu dispera...ai sanse pentru linia de vrej. Pune garoafe sau alte plante cu termen lung de coacere, acum ...Maine dimineata poate vei fi mai optimista.
    Eventul de groaza nu ne afecteaza....poate ne ajuta cu dropul:oops:
     
    petra2172, -Abramburica-, pinok86 și alți 10 apreciază asta.
  10. mara62

    mara62 Conte forum

    Cauta la pag.2 , acolo gasesti pozele
     
    petra2172, pinok86, goldhe și alți 7 apreciază asta.
  11. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    Sau:
     
    petra2172, roliana57, kameliana59 și alți 6 apreciază asta.
  12. .aliosa.

    .aliosa. Pretendent

    385 chei, planta de event inceputa doar de azi 3700, nici o plansa inceputa...am pus garoafe peste noapte si nici prin cap nu-mi trece ca n-o sa termin eventul...n-am facut nici un fel de calcul, ca sa nu ma agit, poate sar din orele ramase:p...cu optimism spre...groaza de maine8)
     
    petra2172, roliana57, kameliana59 și alți 4 apreciază asta.
  13. blackangel773

    blackangel773 Comisar forum

    Mie pe randul de vrej imi apare ca am nevoie de 2 itemi Baia Cleopatrei si un camion de shake sa il completez.
    E corect sau e ceva bug?
     
    petra2172, roliana57, kameliana59 și alți 5 apreciază asta.
  14. pinok86

    pinok86 Împărat forum

    Nu e corect, pe linia de vrej sunt cele 3 item-uri care apar la "premiul principal"
     
    roliana57, kameliana59, dadan și alți 4 apreciază asta.
  15. blackangel773

    blackangel773 Comisar forum

    Am pe vrej Baia Cleopatrei si Camion de shake. Si in inventar am Inghetare creier.
    Dar nu il pot pune pe vrej pentru ca acolo am poza pentru un al doilea item baia cleopatrei :(((
     
    kameliana59, dadan, malagambafane și alți 3 apreciază asta.
  16. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    Iti recomand o curatare a browser-ului urmata de o relogare.
     
    roliana57, kameliana59, dadan și alți 4 apreciază asta.
  17. blackangel773

    blackangel773 Comisar forum

    S-a rezolvat.Am activat linia de vrej magic.

    Multumesc frumos,Agathon :)
     
    -katnik-, -Abramburica-, kameliana59 și alți 5 apreciază asta.
  18. maimutica

    maimutica Supervizor forum

    Sa zic si eu; maine dimineata termin plansa 5 , nu ma panichez deloc , mai sunt 70 de ore , mai am nevoie si de planta de event si de drop , stiu ca le voi face , doar daca pica netul sau se ia curentul o sa intru in panica ,pana atunci tot plantez si culeg , o sa pun si planta ce dureaza ore mai multe pt drop doar mai intai sa mai fac rost de niste bambus cateva plantati nu am calculat cate trebuie dar cu 2 borcane de chutney le rezolv , spor la treaba sa avem .
     
    petra2172, roliana57, kameliana59 și alți 4 apreciază asta.
  19. afirut99

    afirut99 Pretendent

    O intrebare???
    De ce monedele-stea rămase în cont după finalizarea eventului vor fi transformate în PE, de ce nu pot sa ramana in stoc, la ferma, am putea sa cumparam resurse de la "Diverse", oricum tot noi am muncit pentru a le castiga, ....sau poate.....le-am folosi la un nou event si am termina prea repede jocul???
     
  20. vyyo5252

    vyyo5252 Expert forum

    imi spune si mie cineva de ce am 2 bai clepatr pe vrej? am tot 3 iteme din care 2 bai, 1 aprilie este cam departe
     
    malagambafane, amy46, mara62 şi o altă persoană apreciază asta.