Feedback Frappé Olé #4

Discuție în 'Runda de discuții' creată de nikolae28, 1 Mai 2019.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul ?

Sondaj închis pe 9 Mai 2019.
  1. Imi place

    65,6%
  2. Mi-e indiferent

    10,9%
  3. Nu-mi place

    23,4%
  1. malagambafane

    malagambafane Legendă vie

    Mie imi mai trebuiesc 45 de stelute ca sa iau itemele,linia am luat-o si am 475 de stelute ,dupa ce activez linia de vrej vad ca mai pot lua. Cu plantele stau bine mai am pentru o tura bonus de 100% si pe urma trebuie sa plantez ceva pentru drop . Bafta sa aveti !
     
    deea4u, -ciocollate-, traian1971 și alți 17 apreciază asta.
  2. cosmincody

    cosmincody Profesionist forum

    Pana acum am peste 11000 de plante si 1010 chei. Nu am facut niciun traseu si nicio plansa inca. Voi stati bine. Daca facem a doua tura, putem lua aceleasi recompense din nou? Sau nu inteleg eu haha :music:

    Spor la treaba!
     
    deea4u, stoiantudorel, -ciocollate- și alți 16 apreciază asta.
  3. kiri2270

    kiri2270 Legendă vie

    ...si daca faci a3a, a4a tura e si mai bine...numai ca plantele ne omoara ;):p
     
    deea4u, -ciocollate-, traian1971 și alți 14 apreciază asta.
  4. usordetinutminte

    usordetinutminte Talent de excepţie

    Line de vrej activata, acum vedem ce mai luam de la diverse...spor tuturor!
     
    deea4u, stoiantudorel, -ciocollate- și alți 17 apreciază asta.
  5. pinok86

    pinok86 Împărat forum

    10 + 2, pana in acest moment. Nu am, ca de obicei, nici un bonus. Vreau sa iau linia de vrej, si apoi ce se mai poate.
    Bafta!
     
  6. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Dupa o tura si 2 planse, am reusit performanta sa am 0 monede stea. In schimb, la diverse am luat aproape toata pagina 2, doar parfumul si marul stea deocamdata nu ma intereseaza. Cred ca ar trebui sa strang monede pentru vrej de acum, si sa vedem daca handicapul autoimpus nu e prea mare.
    PS: Imi cer scuze moderatorilor,nu vroiam sa fac politica,pur si simplu s-a intamplat, nu vroiam sa ma corecteze altcineva la citatul atribuit gresit.
    Spor tuturor la munca de proiectare/asamblare tubulatura...
     
  7. t_ina_e

    t_ina_e General forum

    Inchei seara cu 13.163 Țeavă de bambus și 1528 Chei.
    Roata norocului nu mi-a dat niciun bonus pentru acest event, nu ca nu mi-ar fi placut!
    Asa ca nu am folosit decat Chutney de morcovi și mere si Tartă Pinkie pie.
    Ma bucur, ca in piata este ingrasamant ieftin, datorita lui, pot face 4 ture/zi de plante de event, fara sa ma trezesc noaptea.
    Cu ce am facut pana acum, pot face o tura de 10 planse.
    Nu ma grabesc!
    Oricum acest event il fac din inertie, nu ca mi-ar placea.
    In ultima zi voi reface calculele si voi decide ce trasee aleg.
    In noaptea aceasta am pus trifoi cu patru foi, altoit, plus apa si ingrasamant.
    Mult succes la recolte!
    O seara buna!
     
    deea4u, -katnik-, bobocvali11 și alți 11 apreciază asta.
  8. cm33

    cm33 Novice forum

    Buna, imi poti spune, te rog, daca dupa varianta ta iei vrejul si toti itemii aferenti vrejului?
    Multumesc anticipat!
     
    deea4u, -katnik-, -iulia1992- și alți 10 apreciază asta.
  9. amy46

    amy46 Comandant forum

    Final de event....spor sa aveti si o zi minunata!!!
    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
    dany, -katnik-, -iulia1992- și alți 22 apreciază asta.
  10. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Buna, eu n-am folosit chiar varianta postata. Am modificat putin traseele, mai ales ca la plansa 6 am vrut si monedele stea ocolite in varianta postata. Posibil ca fara ele sa mai trebuiasca o plansa in plus, dar nu sunt sigur...
     
    deea4u, -katnik-, -iulia1992- și alți 12 apreciază asta.
  11. t_ina_e

    t_ina_e General forum

    Vad ca ai evitat monedele stea si la plansa 10.
    Plansa a 4 este cu premii bune, vad ca nu le-ai ratat.
    Oricum, ar fi pana la final nu pot sa decid traseele, pana nu vad cate plante pot sa fac pentru acest event.
    Mi-ar parea rau sa renunt la unele premii, cum ar fi lazile, adaposturile, arborii, dar pot renunta la PE, PET, GG, SH, SC, craitari.
    Dimineata dupa ce am recoltat dupa cele trei terenuri,trifoiul cu patru foi altoit in sera, am 1904 chei.
    Deci la aceasta recolta am avut numai 376 drop. Putintel!
    Vedem ce facem si astazi pana la noapte.
    Mult spor!
     
    deea4u, -katnik-, -iulia1992- și alți 12 apreciază asta.
  12. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Cam asa ma gandeam si eu sa jefuiesc magazinul, dar tu, ca de obicei esti mai iute...
    Deocamdata doar o tura si 6 planse. Mai am de muncit. Spor
     
    deea4u, -katnik-, -iulia1992- și alți 10 apreciază asta.
  13. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Ai dreptate, de fapt am procedat ca mai jos. Plansele erau doar demonstrative... :)
    Scuze de calitatea imaginii, poza era facuta cu telefonul si apoi trimisa de acolo pe propriul cont de chat de la FB, ceea ce a dus la calitatea imaginii... Oricum, se intelege.
    [​IMG]
     
    deea4u, roliana57, -katnik- și alți 11 apreciază asta.
  14. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Animalele sunt cerute in joc la: reproduceri, donari la eventuri sau misiuni la Cooperativa, upgrade-uri de Magazii. Se pot face GG frumosi din animale. Depinde de fiecare ce strategie de joc adopta. Lazile sunt foarte bune, indiferent de nivelul la care esti.
     
    trancesound, -katnik-, pinok86 și alți 11 apreciază asta.
  15. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Scuza-ma ca ma bag in seama, dar sa stii ca mie imi trebuiesc. Sunt nivel 123 deci nu foarte avansat, si inca nu pot umple un camp cu un tip de adaposturi care nu se pot cumpara cu gologani. Am si eu din toate 4, 5, chiar 6, ma refer la zebre, ponei, porcusori, samd. dar imi doresc macar cate 8 sa pot umple o menajerie.
     
    eZ-Jay, deea4u, amtinar și alți 13 apreciază asta.
  16. stiucarul

    stiucarul Demiurg forum

    10+2 planse...
     
    amtinar, -katnik-, roliana57 și alți 11 apreciază asta.
  17. mariuta48

    mariuta48 Legendă vie

    Ai si nu ai dreptate "donnadmn". Eu de exemplu nu am cumparat niciodata pachete de animale noi. Animalele noi pe care le am sunt numai de la eventuri. As vrea si eu sa se tina cont de asta, pentru ca nu cred ca sunt singura in aceasta situatie. :)
     
    Modificat ultima dată: 5 Mai 2019
    deea4u, stiucarul, amtinar și alți 14 apreciază asta.
  18. cp58

    cp58 Ambasador forum

    Final de event. O saptamana frumoasa!
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG]
     
    deea4u, celina_amarandei, stiucarul și alți 13 apreciază asta.
  19. sandokanlord

    sandokanlord Baron forum

    Am resetat si eu a doua oara dropul este excelent culeg fara howie de ieri si am 750 drop plantele se fac mai greu dar se fac,cred ca este cea mai usoara editie din cate au fost si apropo de lazi eu ii dau dreptate mariutei joc aproape de la inceputuri am lvl 214 si nu am cumparat niciodata nimic cu bani reali nici macar recoltator totul am facut manual altfel cred ca ar dispare placerea de a juca
     
    deea4u, stiucarul, donnadmn și alți 12 apreciază asta.
  20. Claricel

    Claricel Scriitor în devenire

    sporla cei ce mai muncesc,am resetat si eu jocul inca nu am luat nimik cu monedele stea =410 doar si am o nelamurire : trebuie sa cumparam de la shop linia si itemurile aferente sau sunt castigate automat dupa terminarea celor 10 runde ,mersi
     
    deea4u, stiucarul, amtinar și alți 7 apreciază asta.