Feedback Frappé Olé #4

Discuție în 'Runda de discuții' creată de nikolae28, 1 Mai 2019.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul ?

Sondaj închis pe 9 Mai 2019.
  1. Imi place

    65,6%
  2. Mi-e indiferent

    10,9%
  3. Nu-mi place

    23,4%
  1. tchupy

    tchupy Analist forum

    Acesta a fost un event destul de lejer (pt un jucator de putere medie), deci presupun ca din cauza asta si premiile au fost de valoare medie.
     
    t_ina_e, amtinar, davidsiirina08 și alți 12 apreciază asta.
  2. luciabara

    luciabara Locuitor permanent

    Pomi,pomi misteriosi si nici un frasin??? Pe cand ?
     
    t_ina_e, amtinar, davidsiirina08 și alți 6 apreciază asta.
  3. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    Frasinul fiind de la penultima editie de misteriosi este printre cei "noi", in consecinta - mai rar.
     
    t_ina_e, pinok86, donnadmn și alți 10 apreciază asta.
  4. marianvaly6767

    marianvaly6767 Mogul forum

    Eventul este OK .Un vot pozitiv , cu toate ca nu am facut nimic din el ,(am parcelele puse cu plante de event) Sunt putin obosit de o raceala .Mult spor , sanatate ,si scuze pe aceasta cale vecinilor ca nu am trimes cadoul(drop) la timp .Va iubesc fermierilor
     
    t_ina_e, amtinar, davidsiirina08 și alți 10 apreciază asta.
  5. luciabara

    luciabara Locuitor permanent

    Multumesc! Zi buna!
     
    t_ina_e, amtinar, malagambafane și alți 5 apreciază asta.
  6. t_ina_e

    t_ina_e General forum

    Incet, incet, am facut doua ture si am inceput a treia tura din care am facut 5 planse.
    La ora 14 mai culeg o tura de plante si cu ce tevi mai am sper sa mai fac 3 planse.
    La plansa 8 sunt la limita, dar am sa renunt la cele 5 monede stea castigate pe traseu, pentru a lua cele 50 monede stea pe care le castig la finalizarea plansei.
    Am cumparat de la Shop linia de vrej cu itemii aferenti liniei si cupoanele.
    Am ramas cu 330 monede stea pe care le voi consuma in functie de ce mai adun.
     
    georg2503, amtinar, davidsiirina08 și alți 7 apreciază asta.
  7. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Final de event. Am mers 3 ture si 4 planse din a 4-a. Am lasat in rafturi doar chutneyul, parfumul si marul stea. Pacat de itemii pe care puteam sa-i achizitionez de mai multe ori. In general n-am sarit puietii si adaposturile, lazile de minuni, niciodata n-am ratat SH. Mai riguros am jucat doar ultimele ture, in care am obtinut exact 150 monede pt Iac, nu aveam decat 3. Acum urmeaza momentul mult asteptat, am umplut 24 de campuri pe margine cu puieti, abia astept. Mi-ar placea un al 2-lea frasin. Cred ca o sa pun si adaposturile misterioase, am timp pana la pregatirea fermei pentru eventurile de maine.
    Eventul mi-a placut, a fost pentru nivelul meu, regret faptul ca jucatorii mai 'potenti' ca sa zic asa nu l-au gustat, eu ma bucur pentru ei la un event dificil, cand mi-e clar ca eu nu-l pot face in intregime; e normal sa aiba si ei parte de provocari.
    Multumesc BP, deocamdata ramane eventul preferat.
    Si felicitari tuturor care au obtinut ce si-au dorit.
     
    Modificat ultima dată: 8 Mai 2019
    t_ina_e, georg2503, cp58 și alți 4 apreciază asta.
  8. t_ina_e

    t_ina_e General forum

    La final de event am reusit sa fac si a opta plansa.:)
    Am luat linia de vrej cu itemii aferenti liniei si cupoanele de combina, tichetul de perecere, super compostul, compostul special a la Suzi si Super hrana.
    Multumita de cat am putut sa fac.
    Ma bucur ca a fost Ingrasamantul ieftin in piata.

    Felicitari tuturor!;)
     
    georg2503, cp58, amtinar și alți 5 apreciază asta.
  9. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Eu am pus in balanta resursele necesare si recompensele obtinute, adica necesar de cupoane si recompense in misterioase care in 90 % din cazuri nu imi sunt utile mie, poate altora, da, dar pomi am obtinut cam toate doar XXL, adaposturi destul de vechi deci am considerat ca nu imi renteaza utilizarea cupoanelor pentru ceva ce nu mi foloseste. Iar SH, SC si Suzie, prefer sa recoltez itemii care dau lazi si din care scot, ba SH, ba Stelute, ba creitari, ba cate un 10 milioane de GG. In general prefer eventurile care dau lazi la itemi sau linii. Pana nu se face ordine in camara si vrej, nu ma intereseaza sa iau procente de PE sau reduceri de timp, pentru ca atunci cand imi trebuie imi ia o groaza de timp sa le gasesc. SPOR
     
    t_ina_e, georg2503, cp58 și alți 7 apreciază asta.
  10. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Ei vezi, exact asta ma intereseaza pe mine. Eu nu am 2 ani de cand joc, si ceea ce tie ti se pare vechitura eu ma chinui sa fac rost de ele. Si jucatorii avansati nu sunt milosi la piata cand au monopol...Sunt o groaza de exemple, n-are rost sa le insir acum pe toate. Ce e mai nou introdus am si eu, ponei, porcusori, salix, lalea. Alea vechi sunt pentru mine problema. Deabia am 2 elani, un lup, 1 castan, un salcam galben, samd. Deloc testoase, si iarasi nu se merita sa mai enumar.
    Iti inteleg perfect opinia, o respect, imi doresc sa ajung si eu acolo, dar interesul meu a fost diferit.
    Si xxl-urile deabia am 6-7 din fiecare, departe de a-mi fi suficienti.
    Deci pentru mine eventul ajuta la imbunatatirea surei cam cu 10%, in numar si calitate, estimez, nu stiu cand voi mai avea asa o sansa.
    Inca odata iti multumesc si tie si altor jucatori cu care am schimbat opinii, dar am stiut ce vreau. Spor, bafta sau felicitari tuturor, inca odata multumesc BP.
     
    malagambafane, t_ina_e, georg2503 și alți 4 apreciază asta.
  11. georg2503

    georg2503 Cunoscător forum

    Am facut 3 ture si 7 planse. Prima tura am facut-o complet, cu toate recompensele, apoi am mai sarit ceea ce nu mi se parea ca merita cantitatea de tevi suplimentare. Nu am reusit sa ma organizez tot timpul f bine, deci am mai pierdut timp si drop...
    Nu m-au tentat la shop marul stea (am destui din puieti...), tichetele pt roata (le gasesc prin lazi), parfumul (e mai convenabil sa il produc sau sa il cumpar de la pirati). In schimb am luat dublura la Pisica hotomana, poate imi va fi de folos la D&C ;)
    Un event placut. Spor tuturor!
     
    malagambafane, MicuNicu, cp58 și alți 4 apreciază asta.
  12. t_ina_e

    t_ina_e General forum

    Nu inteleg, ce legatura are piata cu adaposturile?
    Joc Farmerama de 10 ani si tot atat am cat spui tu ca ai, deoarece eu nu am cumparat adaposturi misterioase sau pomi, ci le-am castigat la diferite evente, roata norocului sau arborele intelepciunii.
    Niciodata nu-i suficient pentru nimeni.
    "Norocul nostru" este ca suntem foarte ocupati cu eventuri si plante de event.
    Inainte nu aveam ce pune deosebit pe terenuri si ne doream nespus sa realizam misiunile de la cooperativa, unde cerintele erau diverse si piata era foarte scumpa pentru bugetul nostru.
    Acum fructele pomilor sunt mai ieftine decat ingrasamantul.
    La acest event am luat adaposturile si pomii in speranta ca voi avea timp candva sa ma bucur de ele si sa le pun pe terenuri.
    Orice premiu este important, daca ai ocazia sa-l castigi.
    Pentru mine acest event a fost ceva mai relaxant si m-am bucurat de premiile castigate.
    Felicitari si multumiri BP pentru acest event!
     
    pinok86, -iulia1992-, malagambafane și alți 6 apreciază asta.
  13. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Animalele mai rare sunt foarte scumpe la piata, ca de exemplu lupii. Si apropo, tocmai l-am obtinut pe al 2-lea din adaposturi minune. Nici eu nu cumpar pachete de adaposturi, sunt toate de la eventuri, roata, schimburi la D&C, din misterioase, trenulet, misiuni. Singurul loc unde investesc cateva mahmudele e la Doc Marigold, in general pentru copaci, mai rar pentru adaposturi.
    In rest, gandim la fel, si pe mine m-a bucurat eventul si premiile. Chiar daca deocamdata stau in lada, cand am o nevoie am pe ce ma baza.