Feedback Frenezie - alege un pom - Unica temă de discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de Chronos, 28 Apr 2016.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare noua ofertă?

Sondaj închis pe 5 Feb 2018.
  1. Îmi place

    77,8%
  2. Mi-e indiferent

    5,6%
  3. Nu-mi place

    16,7%
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. dya_maf

    dya_maf Scriitor în devenire

    pt cine are 70-90 marmudele ai sanse mari sa-ti iasa arborele dorit, am luat 2 paducel si mai multi arbori din cei selectati, interesant eventul, pt cine nu are marmudele este daruieste si comercializeaza
     
    sile_mony, donnadmn, maximm și alți 8 apreciază asta.
  2. donnadmn

    donnadmn Legendă vie

    Ok, dupa ce ca am intrat putin timp aici, am citit din 5 in 7 si tocmai am cheltuit 200MM.xD
    Am primit cate 3, 5, 9, 8, 7, 6 pomi dintre cei selectati. Am inceput sa rad cand am vazut ca am ramas fara MM.
    Oricum am facut treaba buna, chiar imi trebuiau acei pomi. Am dat 5 puncte , ptr ca este o sansa sa primesti ceea ce iti lipseste din ferma.Spor la cumparaturi..dar nu ca mine!xD
     
    sile_mony, miracol31, maximm și alți 16 apreciază asta.
  3. RobSon1002

    RobSon1002 Junior Expert

    Eu am votat ca punctaj 5 acest event,de ce? pentru ca iti da sansa sa obtii arbori speciali,si daca ne uitam bine,sunt arbori ce s-ar putea sa nu se mai obtina deloc,plus cei clasici,precum cel cu globulete de craciun,gingko,etc. Sa multumim BP pentru asta,si pentru 5 mamudele,se merita ;)
     
    sile_mony, maximm, SkumpikaNina și alți 9 apreciază asta.
  4. marcela_f69

    marcela_f69 Conte forum

    buna tuturor ,, ,desi am toti pomi disponibili in joc pana in acest moment ,de dragul jocului am cheltuit si eu 170 MM ,m-am ales cu 2 lemn cainesc si 3 paducel acestia fiind mai noi/importanti ,,,plus alti pomi ginko,aur ,globulete dar din astia am de ordinul zecilor ,acest event e bun ptr cei ce dispun totusi de ceva MM ,si le lipsesc pomi noi sau mai vechi,,,ptr mine personal acest event merita nota 1 ,,dar deoarece este ceva nou si totusi cu posibilitati de a obtine pomi de ultima aparitie voi vota cu nota 5 ,,,Sarbatori frumoase tuturor ! :inlove:
     
    sile_mony, maximm, -ciocollate- și alți 16 apreciază asta.
  5. IonicaPorumbel

    IonicaPorumbel Novice forum

    am dat 5 pentru că m-am gândit la fermierii începători care dispun de mamudele și vor să investească în fermă
     
    sile_mony, maximm, malagambafane și alți 7 apreciază asta.
  6. elrohe

    elrohe Novice forum

    Am modificat si eu nota acordata acestui tip de event (5) deoarece de data asta chiar m-a surprins placut. Am investit ce-i drept 80MM insa rezultatele au fost peste asteptari. Am ales doar copaci din ultimele editii de copaci misteriosi la primele 2 praguri si la final (ultimul prag) unul din cei 2 copaci noi si surpriza ca din cele 2 ture jucate au picat fix cate un copac din cei noi. Am ales insa ca la fiecare tura sa castig cate 8 copaci in schimbul a 40MM. Mi-ar placea mai mult ca editiile de copaci misteriosi sa se desfasoare sub aceasta forma de mini event deoarece am avea posibilitatea sa alegem dintre copacii de care avem cea mai mare nevoie.
     
    sile_mony, miracol31, matusam și alți 7 apreciază asta.
  7. mokka_gabryel

    mokka_gabryel Profesionist forum

    am votat acest event de prima data cu nota 1...deoarece PENTRU MINE nu e nimic interesant...am zeci de copaci gen piersic..magnolie si restul...si se pare ca au fost si altii ca mine daca de data asta s au gandit sa adauge 2 arbori noi care de ce sa mint m au facut sa bag 190 de mamudele pentru ai avea..si ce sa vezi au venit chiar cand vroiam sa renunt ...acum fiecare cu parerea lui..dar eventul arborii misteriosi era suficient zic eu...Salute.
     
    sile_mony, donnadmn, maximm și alți 9 apreciază asta.
  8. вα∂вσу

    вα∂вσу Conte forum

    Buna seara!
    Parerea mea si vad ca nu sunt singurul este ca nu se merita sa cheltui MM pt a achizitiona pomi noi intr-un alt fel de event cum e acesta cand tot asa cheltui si la puietii misteriosi si tot aleatoriu iti da pomul si tot de noroc tine ce iti iasa, singura diferenta este ca la eventul de fata poti sa iti selectezi pomul nou si tot nu il ai, iar la puieti nu poti, dar poti sa il iei cu un pachet cum zicea cineva mai sus... poate ca e util pt incepatori cum mai citisem dar pt noi astia mai vechi nu mi se pare asa util cand deja ai alta alternativa de a achizitiona pomi noi tot cu MM...in concluzie si dupa editia a 2-a raman cu voatarea tot la nota 1....
    spor sa aveti
     
    sile_mony, miracol31, donnadmn și alți 8 apreciază asta.
  9. afirut99

    afirut99 Pretendent

    Avem o sansa minima sa obtinem arbori speciali, dar cu siguranta sa ne cheltuim toate rezervele de MM, in dorinta de-a castiga un arbore nou, e cat posibil adevarat!!!
    Sperati, poate si castigati!!!
     
    sile_mony, donnadmn, malagambafane și alți 5 apreciază asta.
  10. roliana57

    roliana57 Legendă vie

    Imi pare rau...dar nu pot acorda acestui eveniment decat nota 1. Pentru mine nu a insemnat decat o cheltuiala fara niciun folos.
     
    sile_mony, miracol31, malagambafane și alți 9 apreciază asta.
  11. dascalu022002

    dascalu022002 Începător forum

    As vrea sa stiu daca voi selecta 8 arbori si voi investi cele 40 MM aferente , am siguranta 100 % ca voi primi toti cei 8 arbori selectati de mine ?
     
    sile_mony, donnadmn, malagambafane și alți 2 apreciază asta.
  12. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Nu, nu ai nici o garantie. Poti primi pomi si dublura. Adica, de exemplu, daca ai selectat si un Piersic printer cei 8 pomi, poti primi aleatoriu 6 pomi diferiti si doi Piersici sau 2 Piersici, un alt pom in dublura si alti 4 pomi diferiti sau chiar un pom de 3 ori dar ai sansa sa primesti si 8 pomi diferiti.
     
    sile_mony, malagambafane, matusam și alți 3 apreciază asta.
  13. Veverita02

    Veverita02 Rutinat

    Tocmai am cheltuit si eu 55 MM stranse cu greu, ca sa imi umplu inventarul cu baobabi si achacha (din care, ce-i drept, n-aveam decat cate 2 din fiecare). Cand din 11 incercari, la 8 a iesit acelasi lucru, sansa aia de 1 la 8 sa primesti un pom nou pare extrem de mica. Ma opresc aici. E drept ca e un pic mai bine decat la puietii misteriosi fiindca poti restrange un pic aria, dar nu cred ca merita investit prea mult. Asa, de distractie, cateva incercari si ajunge.
     
    sile_mony, miracol31, donnadmn și alți 7 apreciază asta.
  14. addagabi

    addagabi Începător forum

    buna, eu am castigat 4 arbori in total, dar nu am decat unul. nu stiu ce s-a intamplat cu ceilalti 3 platiti deja....
     
    sile_mony, donnadmn, malagambafane și alți 2 apreciază asta.
  15. maximm

    maximm Duce forum

    Cand a aparut eventul l-am notat cu 1 pentru ca nu aveam nevoie de nici un pom atunci, acum cand au aparut noutati am incercat si se pare ca norocul a fost de partea mea pentru ca din 130 mamudele investite am primit 3 salcami galbeni, 3 arbori Sange de dragon si restul arbori care sunt bineveniti desi m-ai aveam...

    O zi placuta si bafta tuturor!
     
    sile_mony, donnadmn, malagambafane și alți 5 apreciază asta.
  16. RazvanAndrei

    RazvanAndrei Expert forum

    Buna !
    Daca nu ma insel , s-ar putea ca cei 3 ramasi sa fie xl sau de pe insula . Esti sigur/a ca ai platit pentru 4 ? Adica un cuantum de 20 MM ? Daca da, incearca sa te uiti in sura sa vezi exact ce ti-a fost oferit !

    Sper sa te fi ajutat macar informativ ! Zi frumoasa !
     
  17. miaandrei59

    miaandrei59 Pretendent

    mie personal mi se pare mult mai avantajos acest minievent decit puietii misteriosi . sansele sunt mult mai mari de a cistiga un pom nou sau unul rar cu acelasi pret ,am scapat de prun ,mar etc. deci votez nota 5 .o seara placuta si multa bafta
     
    sile_mony, donnadmn, murat_anca și alți 2 apreciază asta.
  18. asztal121

    asztal121 Începător forum

    mie nu merge acest event nu ma lasa sa pun in al 4 lea ghiveci asa ca nici nu pot cumpara
     
    sile_mony, malagambafane și donnadmn apreciază asta.
  19. Chronos

    Chronos Guest

    Buna dimineata! Un refresh la joc ar trebui sa iti rezolve problema.
     
    sile_mony, malagambafane și roliana57 apreciază asta.
  20. Alexya75

    Alexya75 De-al casei

    Eu am cheltuit toti cei 80 MD pe care i-am cumparat pentru aceasta ocazie, si m-am ales cu doua sau 3 upgrade pe care nu le aveam. In rest, cate al 4-lea sau al 5-lea pom. Abia astept urmatorul D&C, sper sa am noroc. Pentru Administratori : pomi ca Wampee, Acaju, Paducea o sa fie disponibili la schimb?
     
    sile_mony, malagambafane, dadan și alți 2 apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.