Feedback Frenezie - alege un pom - Unica temă de discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de Chronos, 28 Apr 2016.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare noua ofertă?

Sondaj închis pe 5 Feb 2018.
  1. Îmi place

    77,8%
  2. Mi-e indiferent

    5,6%
  3. Nu-mi place

    16,7%
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. kiri2270

    kiri2270 Legendă vie

    ;) de data asta am avut noroc, am primit toti pomii existenti in joc...a meritat investitia cu MM, chiar daca le am dat cu inima stransa...
     
    Modificat ultima dată: 3 Feb 2018
    miracol31, donnadmn, geckofeet666 și alți 8 apreciază asta.
  2. andre4u85

    andre4u85 De-al casei

    Din 2 incercari am luat chihlimbarul :D
     
    marcela_f69, amy46, dadan și alți 7 apreciază asta.
  3. anonimcristi

    anonimcristi Novice forum

    buna, '' cactusul lumanare funerara '' are timp de coacere de peste 300 de ore ???? E o gluma ????
    :eek::eek::eek:
     
    marcela_f69 și dadan apreciază asta.
  4. .aliosa.

    .aliosa. Pretendent

    ...toate bune si frumoase pana am cules din arbori, am avut un soc sa constat timpul de productie exagerat de mare al Cactusului Lumanare Funerara...o avea vreun motiv serios la baza o_O
     
    marcela_f69, miracol31, dadan și alți 3 apreciază asta.
  5. dydyana97

    dydyana97 Demiurg forum

    Nu stiu daca e topicul potrivit dar... voi cum faceti la frenezia asta? folositi aceeasi selectie de mai multe ori ? Adica... selectati ce vreti, apoi selectati cantitatea (3, 4, 6, etc ture) sau dati cate o tura ?
     
    donnadmn, marcela_f69, вα∂вσу și alți 5 apreciază asta.
  6. geckofeet666

    geckofeet666 Supervizor forum

    eu personal pun cate 5 odata, dar nu cred ca are importanta, doar ca merge mai repede.... succes:)
     
    donnadmn, marcela_f69, -iulia1992- și alți 8 apreciază asta.
  7. dydyana97

    dydyana97 Demiurg forum

    Merci gecko ! Asa pun si eu, dar de regula nu prind nimic nou. Acum...Surpriza... Am luat cate unul din fiecare, la o tura de cate 5... Si m-am ales si cu 3 arbori de bezea ca am gresit selectia :oops:. Aveam unul, n-aveam de gand sa-l selectez, dar...ce sa zic... a fie primiti xD.
     
    donnadmn, marcela_f69, -iulia1992- și alți 9 apreciază asta.
  8. adinutza_mada

    adinutza_mada Pretendent

    daca nu deranjez, as avea o intrebare. V-a mai fi la acest event arborele de guma?
     
    marcela_f69, miracol31, dadan și alți 3 apreciază asta.
  9. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    Din pacate, nu putem spune cu siguranta daca "v-a" mai fi sau nu ! Vom trai si vom vedea !
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 4 Feb 2018
    Agro80, marcela_f69, ~violetflame~ și alți 6 apreciază asta.
  10. t_ina_e

    t_ina_e General forum

    Acelasi soc l-am avut si eu. Chiar nu inteleg logica a 350 h. De regula nebunie sub clar de luna este odata pe luna.
    Acest Cactus lumânare funerară se recolteaza la 15 zile. Care este smecheria ca eu nu o inteleg!
    Poate, daca se putea pune si in Conacul bantuit, avea in acceptiunea mea, o logica.
    Asa ca m-am zbatut pentru nou si am primit!
    Poate se mai schimba cate ceva in joc.
    Hai sa ne bucuram de joc.
     
    marcela_f69, ani.vajai, donnadmn și alți 6 apreciază asta.
  11. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Cactusul lumânare funerară are un timp de producție atât de mare încât a devenit subiect de discuție după 3 luni de la introducerea sa în joc... :)
    De ce are un timp de producție atât de mare de 350 de ore? Pentru ca fructul său să ajungă la o anumită valoare și pentru a oferi o cantitate de PE dintr-o anumită plajă de valori. De ce doar 350 de ore? Din aceleași motive.
    În primii ani ai jocului s-au păstrat valori standard ale timpului de producție pentru orice pom nou introdus, ceea ce afectează într-o anumită măsură farmecul jocului, motiv pentru care s-a renunțat încet-încet la standardizarea lor.
    Poate totuși ne indică ceva acest cactus: nu orice noutate/misiune/event din joc poate/trebuie musai să fie obținută/finalizată ”acum”.
     
    Agro80, marcela_f69, .aliosa. și alți 3 apreciază asta.
  12. dydyana97

    dydyana97 Demiurg forum

    Corect ! Le lasam nepotilor ! Eu una am abandonat complet misiunile. Pe langa cele 90% nefinalizate, s-au adaugat inca 15 la care nici nu m-am uitat ... Am inceput cateva misiuni sinistre si au ramas in ,,lucrari de mentenanta" pe timp nelimitat xD
     
    kiri2270, Agro80, donnadmn și alți 7 apreciază asta.
  13. ~violetflame~

    ~violetflame~ Profesionist forum

    Dar despre pomii cu produse (ouă, lapte ș.a), ne puteți spune dacă vor fi reintroduși?
     
    kiri2270, donnadmn, malagambafane și alți 4 apreciază asta.
  14. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    Din pacate, nu ! Dar nu se stie niciodata ce ne rezerva viitorul !
     
    donnadmn, malagambafane, marcela_f69 și alți 3 apreciază asta.
  15. ~violetflame~

    ~violetflame~ Profesionist forum

    Mulțumesc! Speranță am, de răbdare trebuie să mai fac rost.;) :D
     
    kameliana59, -mamaleone, donnadmn și alți 6 apreciază asta.
  16. stormy_ania

    stormy_ania Scriitor în devenire

    Bună ziua! Am și eu 2 întrebări: unde s-au putut câștiga Arborii Jumbo? Și dacă tot avem eventul cu Frenezia de ce nu se pot câștiga și aceștia?
     
    trancesound și malagambafane apreciază asta.
  17. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Arborii Jumbo s-au putut câștiga în cadrul mini-evenimentului Inter-puiet Expres. Ultima ediție la care s-au putut obține a fost în urmă cu 3-4 ani. Așa cum la Campionatul de sănii se primesc ca recompense adăposturi uriașe, există posibilitatea ca, la un moment dat, să se poata primi și arborii Jumbo.
     
    trancesound, geta57, malagambafane și alți 3 apreciază asta.
  18. stormy_ania

    stormy_ania Scriitor în devenire

    Mulțumesc pt. răspuns! Voi urmări la Cooperativă astfel de misiuni!
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.