Furtună - Unica temă de discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de Chronos, 10 Sep 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. ginahozoc

    ginahozoc De-al casei

    Event finalizat cu succes. Mai am si ceva rezerve in inventar. Peste 5 ore astept surprizele stolerelor misterioase si apoi sa-i iau Conului Vasile ultimile 30 de briose. Felicitari echipei BP pentru inventivitatea de care au dat dovada, moderatorilor pentru rabdarea pe care o au in a raspunde de "n" ori la intrebari cu acelasi subiect si nu in ultimul rand colegilor care lucreaza cu spor campurile Farmeramei. Astept cu nerabdare urmatorul event. Spor celor care mai au de lucru.
     
    carmelita67, motanita, -sbalu0202- și alți 2 apreciază asta.
  2. sandutm

    sandutm Începător forum

    am terminat eventul, dar nu mi-au fost creditate premiile de la misiuea 4!!!!!!!!
     
    carmelita67 și -sbalu0202- apreciază asta.
  3. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Daca nu ai donat cele 175 de briose in valoare de 17 500 si ai donat o valoare mai mica, atunci ai primit premiile incomplet, chiar daca ai putut trece la sarcina urmatoare. Poti dona si o valoare mai mica la sarcina 4, dar nu primesti recompensa in intregime (poti primi de exemplu doar un cupon, un stoler, un chutney).
     
    carmelita67 și -sbalu0202- apreciază asta.
  4. ioanna_dulcik

    ioanna_dulcik Novice forum

    am inteles , dar daca am donat briose de valoare mai mica , trec mai departe , primesc cupoane , stolere , chutney mai putine , fac misiunea 5 si vreau sa ma intorc la misiunea 4 sa donez si restul de briose , pana la valoarea de 17500 , se poate ? nu am incercat , tot ce spun este ipotetic , vreau sa stiu daca se poate , sa nu incerc intai si apoi sa nu ma mai pot intoarce ....
     
    carmelita67 apreciază asta.
  5. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Nu te poti intoarce din moment ce primesti deja recompensa, fie ea incompleta, pe masura valorii brioselor donate. Ceea ce iti ofer eu este un raspuns logic, nu ceva testat si nici alte informatii nu sunt, caci ar fi fost cuprinse in tutorial. Insa logic, din moment ce ti-ai primit recompensa, mergi mai departe, nu inapoi.
     
    sdelasakin, carmelita67 și -sbalu0202- apreciază asta.
  6. sandutm

    sandutm Începător forum

    am livrat in valoare de 17500, nu am decoratiunea!

    3 stolere si 5 x3 ore recoltator le-am primit!
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 15 Sep 2014
    sdelasakin, carmelita67 și -sbalu0202- apreciază asta.
  7. Chronos

    Chronos Guest

    Daca spui ca ai donat absolut tot, adica briose in valoare de 17 500, atunci ai primit si cele 3 chutney de morcovi si mere pe care le vei regasi in Camara, in Sura. Alta decoratiune sau item nu trebuia sa primesti la acea sarcina. Nu ar fi rau sa citesti putin ACEST tutorial, pentru a fixa mai bine recompensele.
     
    sdelasakin, carmelita67 și -sbalu0202- apreciază asta.
  8. risti6

    risti6 Junior Expert

    Buna seara! As pune la 1noaptea ultimele 30briose,le voi avea deja pe cele necesare, daca vreau sa le recoltez maine seara, dupa event, le mai gasesc? Si ce se va intampla cu ele?
     
    carmelita67 și -sbalu0202- apreciază asta.
  9. sandutm

    sandutm Începător forum

    e ok, doar ca am terminat eventul si imi lipseste balta de petercere! de ce? si ce e de facut?
     
    carmelita67 și -sbalu0202- apreciază asta.
  10. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Le vei regasi, caci chiar daca maine eventul se incheie, schimburile in GG si PE a brioselor din inventar, a celor din Sura, a plantelor de event ramase in Sura, dropului ramas in Sura se va face a doua zi cel mai devreme. Chiar daca le vei culege, sa zicem, a treia zi, la culegere ele vor fi direct preschimbate.

    Acel item va trebui sa il cauti in inventar la categoria Deco, unde sunt stocate item-urile. Cauta te rog cu atentie prin inventar si va trebui sa il regasesti acolo, in caz ca nu l-ai amplasat deja pe vreun teren sau pe linia de vrej tematica pe care ai primit-o. Efectueaza te rog un refresh la pagina de joc, inainte de a cauta din nou item-ul in inventar.
     
    sdelasakin, carmelita67 și -sbalu0202- apreciază asta.
  11. risti6

    risti6 Junior Expert

     
    carmelita67 și -sbalu0202- apreciază asta.
  12. Chronos

    Chronos Guest

    Probabil ca vei reusi. Pentru a fi sigur, poti cultiva garoafe pe parcele mari cu super compost si "Aranjament puritate" si un "Cozonac" activate inainte de a pune super compost. Iar diseara poti pune ceapa sau alta planta care cu apa sa fie gata inainte de terminarea eventului, iar tu sau Mihaita sa fiti acasa sa le culegeti. Coroborat si cu ce ai mentionat tu este posibil sa reusesti. Insa daca ai super compost disponibil ar fi mai sigur doar cu parcele pe toate terenurile. Nu uita, este doar o parere.
     
    sdelasakin, carmelita67 și -sbalu0202- apreciază asta.
  13. sandutm

    sandutm Începător forum

    am cautat, am intrat si iesit de nenumarate ori, la vrej imi spune ca nu am acest item in inventar!!!
     
    sdelasakin și carmelita67 apreciază asta.
  14. Chronos

    Chronos Guest

    In acest caz iti recomand calduros sa trimiti un tichet la serviciul suport, tichet in care sa descrii problema. Parerea mea este ca acel item este "ascuns" pe undeva pe teren, insa doar serviciul suport iti poate confirma sau infirma prezenta item-ului respectiv.
     
    sdelasakin și carmelita67 apreciază asta.
  15. AnnaC

    AnnaC Novice forum

    Buna seara,revin cu problema pe care o intampin si sper sa primesc un raspuns inainte de a mi se sterge postarea...am donat briose in valoare de 17.450 si nu ma lasa sa mai donez pentru finalizarea sarcini..
    Ce se poate face???
     
    carmelita67 apreciază asta.
  16. Chronos

    Chronos Guest

    Buna seara! De data aceasta ai postat unde trebuie. Sa stii ca aici nu este o cursa contra cronometru, pe principiul care postare rezista mai mult pana sa fie stearsa. Daca ti s-a sters postarea nu te-ai gandit ca poate ceva a fost in neregula cu postarea sau cu locul postarii ei?
    Bun, acum sa revenim la problema. Daca ai briosa cultivata si disponibila in Sura, indiferent de ce categorie este, atunci va trebui sa o poti dona, in caz ca nu ai primit deja recompensa si ai trecut la misiunea 5.
     
    sdelasakin și carmelita67 apreciază asta.
  17. AnnaC

    AnnaC Novice forum

    Mai am 19 briose xl si nu,nu am primit recompensa,daca o primeam zic eu ca trebuia sa pot trece la urmatoarea misiune...
     
    carmelita67 apreciază asta.
  18. dinoveve

    dinoveve Începător forum

    exista vreo problema tehnica? pentru ca eu nu pot dona briosele de la nivelul 4 al misiunii. as mai avea de donat in valoare de 25 de unitati si mi se deschide fereastra, donez, dar nu mi se inregistreaza. ce se intampla? unde gresesc? pana acum a mers
     
    carmelita67 apreciază asta.
  19. Chronos

    Chronos Guest

    In acest caz puteti efectua o stergere de cache and cookies din browser si apoi sa incercati sa donati din nou. Eventul nu prezinta erori in acest sens..
     
    sdelasakin și carmelita67 apreciază asta.
  20. risti6

    risti6 Junior Expert

    Ups...am uitat de cozonac si puritate...am pusi trandafiri cu SC, in 3h se fac, apoi pun garoafe,tot pe mici, pot recolta maine dim, Mihail al meu va fi in a 2-a zi de clasa I, saru-mana ca ti-ai amintit de el! Spor tuturor,chiar e un event pe cinste!
    N.B. Acum 2 zile, eram hotarat sa abandonez ferma, azi dim. mi-am dus copiii la scoala/gradi si mi-a zis seful ca pot veni la 10 la munca...era 9.30...fac 5min pana la munca, am fugit acasa, combina de la misiune miere, iar acum trag sa fac benzi, multumesc si vecinilor,celor 4-5 vesnic fideli! Farmerama chiar e drogul meu placut, o sa ma kinui odata sa imi refac semnatura si poza...iubesc sotia, iubesc copilasii, iubesc farmerama!
    EDIT Apropo...are cineva un aranj puritate? ce penibil...
     
    Modificat ultima dată: 15 Sep 2014
    carmelita67 apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.