Feedback Ierburile alchimistului

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 3 Aug 2021.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 11 Aug 2021.
  1. Îmi place

    39,5%
  2. Îmi este indiferent

    4,7%
  3. Nu-mi place

    55,8%
  1. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Buna!
    Citeste postarea lui Criselt de mai sus.




    Nu esti pe piata 1.
     
    -katnik-, malagambafane, tcmxxl1975 și alți 3 apreciază asta.
  2. RazvanAndrei

    RazvanAndrei Expert forum


    Chiar as vrea sa inteleg acest ps. Poate vrei sa explici ce ai vrut sa zici cu asta.


    Si ca sa fiu on-topic, pe piata 17 mai are cineva de vanzare plante de event?
    Pe ultima suta de metri am ramas fara, iar costul cu mamudele este mult prea mare ca sa se merite sa il finalizez cu MD. Va rog mesaj daca aveti si doriti a ajuta*.


    *contracost, bineinteles.
     
    -katnik-, malagambafane, tcmxxl1975 și alți 4 apreciază asta.
  3. -*rosana*-

    -*rosana*- Avansat

    as vrea sa cumpar plante pe piata14. nu are nimeni de vanzare.
     
    -katnik-, stiucarul, malagambafane și alți 3 apreciază asta.
  4. fermiera11

    fermiera11 Maniac forum

    piata 2. imi lipsesc putine plante .mai vinde cineva
     
    stiucarul, malagambafane, tcmxxl1975 și alți 2 apreciază asta.
  5. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Nu are nimeni cum sa te (va) ajute. Indiferent cat de binevoitori am fi cei de aici, cum punem, cum se cumpara, sunt sute de alti jucatori care din lipsa strategiei bune, sunt in pana de plante. Iar cei care tin plantele, ar trebui sa stie ca din cand in cand trebuie pus, la preturile astea mici, doar asa va creste pretul, daca nimeni nu pune, o sa fie ora 3 si preturile vor fi tot jos. BAFTA.

    Este momentul de facut bani. Asa ca unii pot vinde fructele si plantele de event, iar altii sa cumpere, aceleasi. Daca oferta este zero, nu se cumpara si nu exista pret pentru marfa, dar daca apare un produs la X gologani si sunt 100 de cereri, pretul creste. Piata dinamica, nu?? Marketing :)))))))))
     
    Modificat ultima dată: 10 Aug 2021
    paulici_01, davidsiirina08, -katnik- și alți 7 apreciază asta.
  6. CLAUDIU_T

    CLAUDIU_T Junior Expert

    Linia de vrej activata.Un event anost fara farmecul de alta data.Vot negativ Mult spor tuturor fermierilor
     
    paulici_01, -katnik-, Cronwell și alți 7 apreciază asta.
  7. Criselt

    Criselt Legendă vie

    M-am oprit la nivelul 73 in dreapta, MM au fost ultimul premiu de interes. Restul plantelor le-am scos la vanzare. Multumesc si aici unei vecine cu suflet mare (stie ea) pentru tot ajutorul acordat in zilele in care n-am putul intra pe joc.
     
    paulici_01, -katnik-, dulcica1970 și alți 5 apreciază asta.
  8. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Exact! Spre exemplu, pe piata 14, Opuntia se putea vinde acum 15 minute cu 5264/bucata, iar acum doar cu 5262. Deocamdata nu vand, mai astept putin sa vad evolutia. Decat sa le dau pe 2-3 milioane, mai degraba nu mai pierd timpul si le las in inventar.
    Acum cativa ani vindeam de 700-800 de milioane, acum nu se mai merita sa te complici...
     
    -katnik-, MicuNicu, stiucarul și alți 5 apreciază asta.
  9. tcmxxl1975

    tcmxxl1975 Expert forum

    am vandut putinele plante ramase cu un pret mediu de 65.000 GG/buc si in sfarsit am si eu o pasare secretar....a dat Domnul.....am mai macinat cu dropul din bahama inca 7 produse dar nu mai fac plante dintr un motiv simplu....nu am randamentul de ieri pe parcela mare.....apropo de piata....cred ca sunt pe piata 12....cred....nu sunt sigur....succes
    [​IMG]
     
    paulici_01, CLAUDIU_T, -katnik- și alți 5 apreciază asta.
  10. Japanda

    Japanda Începător forum

    Stie cineva, va rog, cum se schimba plantele la Ziegfried?
     
    paulici_01, -katnik-, MicuNicu și alți 4 apreciază asta.
  11. Criselt

    Criselt Legendă vie

    Nu se schimba plantele ci semintele, cu o rata de 5:1.
     
    paulici_01, -katnik-, MicuNicu și alți 4 apreciază asta.
  12. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    Mi-au ramas peste 2000 de plante.Le-am vindut cu preturi de 300 si 400 gologani.Sper sa le fi luat cineva care are nevoie ptr.ca nu poate termina eventul,nu cineva care sta la pinda doar ptr.ca nu a avut chef sa munceasca ptr.event..
     
  13. derby54

    derby54 Veteran Forum

    Am calculat de mai multe ori si eu si altii daca cumva ai alta informatie te rog zi-mi si imi cer scuze daca am indus in eroare pe cineva fara intentie.multumesc
     
    paulici_01, -katnik-, malagambafane și alți 3 apreciază asta.
  14. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Piata a intrat in zona nisipurilor miscatoare :) :). De-abea acum incepe eventul
     
    paulici_01, -katnik-, malagambafane și alți 6 apreciază asta.
  15. .mpond.

    .mpond. Profesionist forum

    sunt dezamagita de mine si de event.Din varii motive,imi lipsesc plantelle albastre pt ultima lor donare,desi am pe cele roz si mov.Asadar,m-am innecat la mal.De cumparat,slabe sanse pt ca inca se incearca cresterea pretului cu oferte de cate 1 planta pe oferta.Cam tarziu pt cresterea preturilor,tinand cont ca sunt putin peste 1000gg pe buc.Vot negativ. PS Se fini la comedie !-.-Cu muuuuuulti nervi !Bine ca am terminat!Hai,ca-mi schimb si votul in indiferent,ca bine n-a fost....8)
     
    Modificat ultima dată: 10 Aug 2021
    paulici_01, -katnik-, malagambafane și alți 6 apreciază asta.
  16. dodi.b

    dodi.b Scriitor în devenire

    Eu vând cam 1k din fiecare pe piața 15. Event terminat și pozitiv.
     
    paulici_01, -katnik-, malagambafane și alți 6 apreciază asta.
  17. -Abramburica-

    -Abramburica- Scriitor activ

    event finalizat.
     
    paulici_01, CLAUDIU_T, -katnik- și alți 5 apreciază asta.
  18. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Gata, am dat tot. Opuntia la reducere cu 4000, restul la pret maxim, ca era doar cerere, nu si oferta. Ceva la vreo 10 milioane, egal cu zero... La urmatorul event nu mai vand nimic.
     
    paulici_01, CLAUDIU_T, -katnik- și alți 6 apreciază asta.
  19. dumidaniel

    dumidaniel Scriitor în devenire

    Ziua Buna tuturor Fermierilor!
    Putin dezamagit din cauza acestui event, da... eventul a fost frumos cu puzzle-uri, plante de event care le poti cumpara si din piata fermei doar ca rata de drop la inel cu sigiliu, in opinia mea nu era egala cu rata de drop de la scarabeul auriu,chiar daca le puteam lua si de la reproduceri, doar daca eventul sa terminat acum la ora 15:00 ora Romaniei. As fi putut lua si eu linia de vrej, dar din pacate eventul sa terminat, am luat toate itemele de la linia de vrej doar ca nu am luat linia de vrej din cauza dropului mic de inel. Poate data viitoare reparati problemuta aceasta si faceti rata de drop si la inel si la scarabeu 50%-50%, nu cum a fost acum... rata de drop la inel 30% si rata de drop la scarabeu 70%.
    In final Vot negativ. O zi buna va doresc la toti fermierii!!
     
    paulici_01, -katnik-, irina_love200 și alți 5 apreciază asta.
  20. stiucarul

    stiucarul Demiurg forum

    Terminat azi la 12.
     
    tcmxxl1975, -katnik-, mara62 și alți 4 apreciază asta.