Feedback Ierburile faraonului

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 29 Sep 2020.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Ce părere aveți despre acest event?

Sondaj închis pe 6 Oct 2020.
  1. Îmi place

    43,9%
  2. Mi-e indiferent

    6,8%
  3. Nu-mi place

    49,3%
  1. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Salutare fermieri,

    Vă așteptăm în această temă pentru păreri, opinii și nelămuriri cu privire la eventul Ierburile faraonului. De asemenea, prin intermediul sondajului vă puteți exprima rapid opinia în privința evenimentului.

    Nu uitați să consultați AICI tutorialul iar pentru alte link-uri utile: Indexul.

    Spor!
     
    -katnik-, mara62, giuly1969 și alți 6 apreciază asta.
  2. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Dezamagit... Linia de vrej neinteresanta, iar recompensele nu-s extraordinare. Cele 50 de mamudele nu ma inspira suficient. Ma mai gandesc daca fac eventul. Vot negativ.
    Totusi, daca il voi face, am doua nelamuriri referitoare la puzzle: daca se renunta la completarea unui nivel prin butonul "trimite", nu se primeste nicio punga cu seminte, sau se acorda recompensa minima (1 punga)?; si a doua: prin apasarea butonului "resetare", timpul aferent celei de-a doua sau mai multe incercari de a rezolva puzzle-ul se cumuleaza, sau timpul se restarteaza dupa fiecare "reset"?
    P.S. Oricum, partea proasta este ca pentru rezolvarea rundelor de la nr. 10 in sus, se va pierde din timpul de bonus +1, +2, +3 plante de event, intrucat bonusurile se activeaza automat la finalizarea fiecarei sarcini. Asadar, trebuie completate cat mai repede puzzle-urile de la runda a 10-a in sus.
     
    Modificat ultima dată: 29 Sep 2020
    -katnik-, mara62, iarina56 și alți 14 apreciază asta.
  3. danatoderita

    danatoderita Începător forum

    Pana la urma pe ce terenuri cultivam plantele de event?!...la inceputul tutorial este scris ;semintele de event pot fi cultivate in Pajistea Principala,Pajistea Salbatica (corect Pasunea Salbatica) si terenul principal Bahamarama...dar la punctul 2 e scris;semintele obtinute din pungute cu seminte antice vor putea fi cultivate DOAR pe terenurile continentale..
     
    -katnik-, mara62, paulici_01 și alți 7 apreciază asta.
  4. bmw123bmw

    bmw123bmw Supervizor forum

    Exact cum spune si @vinfiert linia de vrej nu ma incanta .... O sa l fac doar pentru punctele de sezon ,creitari si mamudele...
    Succes tuturor
     
    -katnik-, mara62, Ade-Leona și alți 12 apreciază asta.
  5. hcnxdz

    hcnxdz Novice forum

    Am dat vot indiferent, dar la fel de bine puteam sa dau si negativ tinand cont de "premii".
    Succes celor interesati!
     
    -katnik-, mara62, Ade-Leona și alți 10 apreciază asta.
  6. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Se pare ca la punctul doi e scris gresit; pe forumul englez spune ca se pot planta in Pajistea Principala, Pasunea Salbatica si terenul principal Bahamarama.
    Tot de acolo m-am lamurit ca pentru un puzzle incomplet primesti ZERO pungi cu seminte (o punga contine maxim 1 samanta). De partea cu contorul de timp dupa resetare nu scrie.
     
    Modificat ultima dată: 29 Sep 2020
    -katnik-, mara62, giuly1969 și alți 11 apreciază asta.
  7. Deocamdata nu dau nici un vot, dar voi incerca sa fac acest event, nu pentru linia de vrej, ci pentru o parte din recompense. Ceea ce m-a incantat de fiecare data la acest tip de event au fost emotiile, stateam si urmaream la piata o singura samanta de un anumit fel, iar in ultimele minute de event, piata era plina de seminte, este palpitant. Sunt unele lucruri neclare pentru mine in tutorial, dar sigur nu am fost atenta in deajuns cand l-am citit. Sa avem noroc la seminte si rabdare!
     
    -katnik-, mara62, jymi52 și alți 14 apreciază asta.
  8. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Corectat. Multumim!
     
    -katnik-, mara62, pinok86 și alți 10 apreciază asta.
  9. Adynicolae

    Adynicolae Scriitor activ

    Bună ziua
    Evenimentul este foarte greu
    Spor la fermă
     
    -katnik-, mara62, pinok86 și alți 11 apreciază asta.
  10. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Oare numai eu observ ca linia de vrej se adauga celor care maresc eficienta SC? Si ca si noutate, si a supercompostului pentru pomisori?
    Cei care lucreaza (pentru drop) cu garoafe instant, de ex. primesc un ajutor suplimentar, ba si la mai toate inceputurile de event folosim toti SC...
    Asteptari prea mari nu am, ca tura trecuta la "misterul ierburilor" am cheltuit resurse in ideea ca fac ceva gg vanzand ciupercutele, cand am tras linia la sfarsit am descoperit ca mai bine nu consumam suzie degeaba, ca si cum as fi vandut 1 suzie cu cateva mii de gg...
    Votez mai tarziu, dar nu pot sa nu remarc ca bonusurile de plante sunt mai tarziu -data trecuta incepeau de la nivelul8-, acum la 10, si foarte tarziu in joc, una chiar la penultimul nivel in dreapta.
    Spor la joc!
     
    Modificat ultima dată: 29 Sep 2020
    -katnik-, mara62, pinok86 și alți 13 apreciază asta.
  11. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Pai la asta ma refeream cand spuneam ca linia de vrej este neinteresanta. In primul rand ca folosesc howie pentru drop si nu SC, iar intr-al doilea rand, la inceput de event, ce mi-e ca dureaza o ora si 5 minute, ce mi-e ca dureaza o ora?!? Garoafe instant nu mai folosesc, ci hortensie instant, ca se face un pic mai repede, cam 11,5 ore doar cu apa (fara ingrasamant, fara Sursa de viata sau Elixir de viata).
    [​IMG]
    Cat despre compostul pentru pomi, il folosesc atat de des incat s-au adunat peste 15.000 de bucati in sura... :)
     
    -katnik-, mara62, petra2172 și alți 11 apreciază asta.
  12. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Esti cu siguranta mult mai avansat ca mine...Eu nici la garoafe nu am decat 2 avantaje (aceleasi ca ale tale), mai e pana il prind pe al 3-lea, daramite sa trec la Hortensie...Am si o scuza, joc doar de 973 de zile... dar cu siguranta stiu jucatori care ar aprecia ajutorul vrejului, si nu numai cand vaneaza dropul, ci si cand beneficiind de bonusuri (100%, 200%) lucreaza cu parcele confort, acolo se simte ceva mai bine avantajul, poate fi si o recolta in plus incadrata cu bonus...Nu tot timpul dropul e o problema, dar au fost eventuri unde s-a mers cu SC dupa drop, ultimul pe care mi-l amintesc e cel unde s-au dat copaci cu MM...
    In fine, lasa sa fie acolo la colectie, poate ca odata o sa fie si folositor...Spor la event!
     
    -katnik-, mara62, petra2172 și alți 13 apreciază asta.
  13. -elenaion49-

    -elenaion49- Baron forum

    Eu am observat si chiar ma bucur, pentru ca de curand am decis sa sacrific un teren si sa il umplu cu pomi jumbo si super jumbo, iar orice linie care scade timpul la acesti pomi, plus cei doi arici, este un ajutor foarte important. Pacat ca timpul este asa de mare...
    Vot pozitiv de la mine.
     
    -katnik-, mara62, petra2172 și alți 11 apreciază asta.
  14. tchupy

    tchupy Analist forum

    Daca nu va incadrati intr-un minut sa faceti puzzle-ul, atunci puteti inchide joculetul de la semnul "x" si il reluati cu cronometrul de la 0. Asa se pot face toate jocurile sub un minut.
     
    hcnxdz, -katnik-, mara62 și alți 12 apreciază asta.
  15. iulia64

    iulia64 Novice forum

    daca nu am reusit sa fac primul joc si nu am primit nimik ,cum mai pot face rost de primele seminte ? ms
     
    -katnik-, mara62, paulici_01 și alți 6 apreciază asta.
  16. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Pai din drop faci produse la fel ca ala gratuit de test, Ankh...Si mai insisti!
    Drop 433 scarabei /280 inele.
     
    -katnik-, mara62, paulici_01 și alți 10 apreciază asta.
  17. Criselt

    Criselt Legendă vie

    295 scarabei si 264 inele din trestie, ginseng, pomi si adaposturi. Bafta tuturor!
     
    -katnik-, mara62, paulici_01 și alți 9 apreciază asta.
  18. bmw123bmw

    bmw123bmw Supervizor forum

    Am facut 15 Ankh cu pietre pretioase . Pana le-am facut a durat ceva :) vot negativ.
    [​IMG]
     
    -katnik-, mara62, paulici_01 și alți 9 apreciază asta.
  19. cp58

    cp58 Ambasador forum

    Incep cu 261 scarabeu si 176 inel cu sigiliu.
    Succes tuturor!
     
    -katnik-, mara62, paulici_01 și alți 9 apreciază asta.
  20. 251 scarabeu din hortensie, cativa pomi, o broscuta, 209 inele din baha. Nu voi cumpara cosuri, merg doar cu ,,fortele ,,proprii. Bafta sa avem!
     
    -katnik-, mara62, paulici_01 și alți 11 apreciază asta.