Feedback Ierburile faraonului

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 29 Sep 2020.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Ce părere aveți despre acest event?

Sondaj închis pe 6 Oct 2020.
  1. Îmi place

    43,9%
  2. Mi-e indiferent

    6,8%
  3. Nu-mi place

    49,3%
  1. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Fiecare bonus devine activ din momentul cand il obtii, si da, la un moment dat obtii +1+2+3 in total +6 plante de pe orice fel de parcela, adica cumulezi efectul (numarul de plante). La asta se adauga +2 de la chutney (daca folosesti), si alte eventuale bonusuri activate de tine sau castigate la roata.
    Timpul bonusurilor din event nu se poate prelungi, nici al celor castigate la roata, doar la cele activate din camara poti folosi pinkie pie sau un item cu acelasi efect (am uitat numele)
    Pt Cameliana:
    Ochii pe piata, trebuie sa inceapa sa apara si plantele la piata, cateva sute care-ti lipsesc cred ca le vei putea cumpara. Si mai se strang inele (daca asta e problema), mai faci produse, cred ca se mai poate dona, eu nu am luat tot pe stanga si nu stiu sigur daca mai poti obtine 5 seminte dupa ce faci 60 runde.
    Poza de final:
    [​IMG]
     
    Modificat ultima dată: 3 Oct 2020
    stiucarul, Papy, dexter_bv și alți 11 apreciază asta.
  2. Ade-Leona

    Ade-Leona Scriitor activ

    Eu zic sa nu renunti. Pe final de joc multi fermieri isi vand surplusul de plante la piata...urmareste piata. Eu asa am procedat la eventul trecut.
     
    stiucarul, -katnik-, malagambafane și alți 7 apreciază asta.
  3. amy46

    amy46 Comandant forum

    Se obtin 5 seminte in continuare si dupa ce termini cele 60 runde...desi eventul l-am incheiat de joi dimineata,am produs in continuare plante si am vandut la piata cu preturi modice sa pot ajuta si alti fermieri si voi continua sa fac asta pana la final.....spor..

    [​IMG]
     
    stiucarul, Papy, dexter_bv și alți 14 apreciază asta.
  4. mara62

    mara62 Conte forum

    Event finalizat
     
    stiucarul, Papy, -katnik- și alți 8 apreciază asta.
  5. cryss

    cryss Novice forum

    Sunt abia la lv 35. Am folosit parcele mari, SC si Suzi. Nu reusesc sa termin eventul. Chiar nu inteleg cum altii au reusit. Vreun secret?
     
    stiucarul, Papy, -katnik- și alți 8 apreciază asta.
  6. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Acest gen de event se joaca in 2 etape. Prima se aduna drop suficient pentru toate partidele necesare. Apoi se livreaza pana la jocul 38 (in acest caz) pentru a activa toate bonusurile deodata (+7) acuma. Apoi se cultiva pe parcele mari cu chutney, suzie si bonusurile de la joc - se obtin 17 plante la o parcela mare. Seminte ar fi trebuit sa ai aprox 1000, deci teoretic, in acest mod se pot scoate cam 17.000 de plante, adica muuult peste necesarul eventului. surplusul, la piata.

    PS Primele 9 jocuri mi-au adus cam 105 seminte diverse, acestea le-am plantat, pe urma le-am recoltat doar cand am ajuns la jocul 39 adica cu toate bonusurile active. In acest fel nu ai nevoie de nici un bonus de la roata norocului. SPOR
     
    dodi.b, stiucarul, Papy și alți 15 apreciază asta.
  7. cryss

    cryss Novice forum

    Deci am jucat gresit. In situatia de fata nu mai am sanse sa termin.:(Multumesc pt raspuns !
     
    stiucarul, -katnik-, malagambafane și alți 7 apreciază asta.
  8. sclau8

    sclau8 Cunoscător forum

    Ai sanse sa termini, stai linistit ca vor aparea si la piata, le cumperi si rezolvata problema.
     
    Papy, stiucarul, mara62 și alți 8 apreciază asta.
  9. paulici_01

    paulici_01 Conte forum

    Buna , pe Baha din ce ati obtinut drop bun ? Am incercat si cu pomi si cu adaposturi si este f slab dropul . :(:(:cry:
     
    stiucarul, mara62, Criselt și alți 8 apreciază asta.
  10. sclau8

    sclau8 Cunoscător forum

    Din nimic. Dar ceva mai bun am obtinut din ixora,intre 65 si 100 pe teren.
     
    stiucarul, mara62, Criselt și alți 7 apreciază asta.
  11. paulici_01

    paulici_01 Conte forum

    Multumesc !
     
    stiucarul, mara62, Criselt și alți 9 apreciază asta.
  12. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Eu cred ca din pomi a iesit cel mai bine la acest event, doar ca sunt mai putine parcele pe insule comparativ cu ferma continentala, in plus a iesit drop din copacii fermecati si a putut fi si cadorisit. Poate ca ar fi trebuit sa fie invers. SPOR
     
    -katnik-, petra2172, amy46 și alți 11 apreciază asta.
  13. 01ruxi01

    01ruxi01 Pretendent

    am o piata tare saraca in plantele de ev.aproape deloc...am crezut ca termin ev din piata azi dar slaba speranta, voi cei care aveti plante in plus ajutati si pe cei care asteapta...
     
    -katnik-, petra2172, amy46 și alți 7 apreciază asta.
  14. love_cakes

    love_cakes Junior Expert

    Heey!

    Eu sunt la piata 30, mai ai plante in inventar sau ai vandut deja tot?
     
    -katnik-, pinok86, -elenaion49- și alți 9 apreciază asta.
  15. derby54

    derby54 Veteran Forum

    Eu sint la piata nr 7 unde pina acum nu am vazut deloc plante la vinzare
     
    -katnik-, pinok86, giuly1969 și alți 9 apreciază asta.
  16. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    Gata...am reusit si mi-am facut eu plantele si am terminat intregul event..Stateam eu sa astept la piata;pai la mine la piata pun cite 1buc. din cind in cind,asa parca la misto...Mi-au ramas si plante,ori nu le vind ori pun si eu tot cite 1buc. la 15 min.dar mai sigur nu le vind...
     
    -katnik-, pinok86, giuly1969 și alți 12 apreciază asta.
  17. Criselt

    Criselt Legendă vie

    Pe piata 7 am vandut eu acum jumatate de ora, insa au disparut de pe taraba instantaneu.:p
     
    -katnik-, pinok86, giuly1969 și alți 12 apreciază asta.
  18. stiucarul

    stiucarul Demiurg forum

    37 stinga -51 dreapta .
     
    MicuNicu, -katnik-, pinok86 și alți 7 apreciază asta.
  19. Georgel72

    Georgel72 Mare-maestru forum

    Sera buna!
    Desi nu imi mai sta capul la joculete cu puzzle am luat si eu linia de vrej. Garoafe instant ieseau oricum dar in viitor cred ca va prinde bine.Ceva plante pe piata 31 , primul sosit primul servit.
    O seara placuta tuturor!:D
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 4 Oct 2020
    Papy, MicuNicu, -katnik- și alți 9 apreciază asta.
  20. -elenaion49-

    -elenaion49- Baron forum

    Scuze, abia acum am vazut postarea ta. Mai am in jur de 1200 din fiecare planta, da-mi mesaj pe ferma sa vedem daca ne putem coordona.
     
    malagambafane, Papy, MicuNicu și alți 5 apreciază asta.