Feedback Ierburile faraonului

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 29 Sep 2020.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Ce părere aveți despre acest event?

Sondaj închis pe 6 Oct 2020.
  1. Îmi place

    43,9%
  2. Mi-e indiferent

    6,8%
  3. Nu-mi place

    49,3%
  1. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Nu e la misto. Asa pun si eu, ca sa creasca pretul. Daca nu se vor putea vinde cu pret bun, prefer sa nu le pun, asa cum am facut si la editia precedenta.
     
    Criselt, malagambafane, giuly1969 și alți 5 apreciază asta.
  2. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO


    E optiunea ta. Orice pret este mai bun decat cel obtinut dupa incheierea eventului.
     
    -elenaion49-, Criselt, malagambafane și alți 8 apreciază asta.
  3. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    La cate 1000 SC si SC Suzy cheltuite, prefer sa-mi asum costurile decat sa le dau aproape gratis. :)
     
    Criselt, malagambafane, giuly1969 și alți 5 apreciază asta.
  4. luizacuflori

    luizacuflori Scriitor activ

    58000 gg pt 1 planta opuntia,e deeeeeparte de aproape gratis.Cu atat se vinde pe piata 7.
     
    -elenaion49-, Criselt, malagambafane și alți 5 apreciază asta.
  5. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    La mine e 1079,14 gg. Adica gratis. Piata nr 14.
    As face mai mult de 400 milioane la pretul ala. :(
     
    Modificat ultima dată: 5 Oct 2020
    Criselt, malagambafane, giuly1969 și alți 7 apreciază asta.
  6. -*rosana*-

    -*rosana*- Avansat

    si eu sunt la piata 14. are cineva plante de vanzare?
     
    -elenaion49-, Criselt, malagambafane și alți 6 apreciază asta.
  7. janihun76

    janihun76 Scriitor în devenire

    Astea sunt preturile in piata 20:
    opuntia: 1553,67,
    japonica: 740,25,
    syzygium: 639,38.
    Desigur nu este nici o planta la vanzare.
     
    -elenaion49-, -katnik-, Criselt și alți 7 apreciază asta.
  8. luizacuflori

    luizacuflori Scriitor activ

    stai la piata si astepti.Dai mereu click pe plante,pt refresh si apar.Dar...cum apar,asa si dispar de repede.atentie,insa la pret.La piata 7,opuntia a sarit de 75000 gg pt 1 planta,iar cea roz,a ajuns la 44000 pe 1 buc.Numai cei ff bogati isi pot permite astfel de preturi.
     
    -elenaion49-, petra2172, -katnik- și alți 7 apreciază asta.
  9. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Sa stiti ca eu pe piata 34 vand tot ce produc de 2 zile, preturile stau cam asa: Peris 1500, Szygium 1000, Opuntia 2000.
    Stiu ca nu e un pret corect, mai ales ca la inceput am folosit si suzie, si SC, iese cam ieftin un suzie + 1 SC, adica pretul a 3 plante nu acopera sub nici o forma o cheltuiala cu Suzie+ SC + gunoi, imi aduc aminte ca s-a vandut odata cu gg 20 Suzie cu 500.000 gg. Oare cat ar trebui sa fie planta sa acopere costurile ???
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 5 Oct 2020
    -elenaion49-, petra2172, -katnik- și alți 8 apreciază asta.
  10. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Cine nu risca, nu castiga. Tu ai ales cat sa investesti in plante. Nu aveai de unde sa stii cum vor evolua preturile la tine la piata. Si la mine sunt tot asa.


    Greu de spus. Depinde de dorinta, disponibilitatea jucatorilor de a cumpara. Eu nu as da mai mult de 10 - 12.000 GG/planta. Sunt constienta ca e putin pentru cei care investesc multe mii de SC si Suzi in speranta de a obtine un profit bun, dar eu sunt mai zgarcita ;).
    N-as cumpara cu 50.000 GG nici daca n-as termina eventul, ca m-am cam bazat pe piata :cry:. Asta e, vedem ce-o fi pana maine.
    Bafta tuturor!
     
    jacobs_fy, Georgel72, cp58 și alți 13 apreciază asta.
  11. -katnik-

    -katnik- Comisar forum

    Event finalizat !
    Vot pozitiv!
    Spor tuturor fermierilor !
    Ferma - lvl.222 , Bahamarama - lvl.520 .
    Brutar - , Confiturier - ,Spa Bahami - , Florar - ,Alchimist - lvl 5.
    Punctaj arbore -26.495. Banane folosite - 3779 .
    Piata nr.39.
     
    Criselt, malagambafane, cp58 și alți 5 apreciază asta.
  12. adria2

    adria2 Maniac forum

    Piata 13, plantele sunt intre 2.500 si 5.000gg, dupa finalizarea evenimentului am vandut, dar am asteptat penultima zi, sa mai creasca pretul, mai am pe teren inca 30 de parcele sa se " coaca " si le " marit " si pe astea. :D
     
    -katnik-, Criselt, malagambafane și alți 2 apreciază asta.
  13. Adana71

    Adana71 Locuitor permanent

    Event finalizat, vot pozitiv! Bafta!
     
    -katnik-, Criselt, malagambafane și alți 4 apreciază asta.
  14. -elenaion49-

    -elenaion49- Baron forum

    Eu am vandut pana acum in jur de 4000 de plante din fiecare la pret minim, adica aproape gratis.
    Dar am pus mereu oferte mici, de 1, 5, 10, 15 plante, ca sa se bucure cat mai multi jucatoti.
    Gologanii nu sunt totul in ferma, mai este si satisfactia de a putea ajuta. Ganditi-va ca nu toti au resursele voastre. Nu lasati plantele in inventar, daruiti-le, ca veti face bucurii unor oameni mai putin norocosi la roata sau la resurse.:);)
     
    petra2172, -katnik-, adria2 și alți 7 apreciază asta.
  15. luizacuflori

    luizacuflori Scriitor activ

    Din pacate,nu se intampla asa.Eu am vrut sa cumpar,dar am ghinionul de a fi pe o piata unde se face specula en-gros!se punea la vanzare cate 1 buc,mereu si mereu pana s-a ridicat pretul in mod fabulos.Nu reuseam sa cumpar nimic.Acum sunt f multe oferte cu peste100000gg 1 planta.Vreau sa multumesc si aici farmeritei care a incercat sa ma ajute cu plante la pret minim si,desi ne-am sincronizat,doar le-am vazut cum au disparut.
     
    petra2172, -katnik-, jacobs_fy și alți 5 apreciază asta.
  16. -elenaion49-

    -elenaion49- Baron forum

    Asa este, multi au castigat foarte mult la aceste eventuri. Eu doar sper ca ofertele mele la pret minim au sabotat putin pretul, pentru ca vad ca o planta costa mai putin de 5000 de gg.
     
    petra2172, -katnik-, adria2 și alți 6 apreciază asta.
  17. mitzipitzi

    mitzipitzi De-al casei

    event finalizat vot pozitiv
     
    -katnik-, Criselt, malagambafane și alți 3 apreciază asta.
  18. radubianca91

    radubianca91 De-al casei

    eu inca astept dupa plante de la piata nu am prins mare lucru
     
    petra2172, -katnik-, Criselt și alți 3 apreciază asta.
  19. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Stiu ca esti pe piata mea, dar imi pare rau, am vandut mereu de 2 zile incoace, nu am crescut pretul cu o planta...Si nici nu am asteptat cu stoc sa creasca pretul....Acum cresc cuci...Deja am facut cu cucii mai multi gg decat in eventul asta...
     
    petra2172, -katnik-, derby54 și alți 3 apreciază asta.
  20. bmw123bmw

    bmw123bmw Supervizor forum

    La mine piata este decenta.. 7000gg planta mov 6000 rosie si 4400 albastra ...
     
    petra2172, derby54, Criselt și alți 2 apreciază asta.