Concurs Infruntarea fermierilor - Unica tema de discutii

Discuție în 'Runda de discuții' creată de nikolae28, 24 Ian 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. alexflorea_97

    alexflorea_97 Novice forum

    Intrebare: daca suntem doua persoane care jucam de pe acelasi calculator, putem participa individual sau doar unul dintre noi ?
     
  2. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Știm că există multe cazuri în care joacă mai multe persoane diferite de pe același calculator/aceeași conexiune, dar ar fi aproape imposibil să determinăm unde sunt persoane diferite și unde e aceeași persoana la taste. Deci în aceste cazuri va trebui să fie ales UN "reprezentant".
     
    Modificat ultima dată: 25 Ian 2015
    _Chihuahua_ și Agro80 apreciază asta.
  3. alexsilviu11

    alexsilviu11 Avansat

    premiul de consolare este pentru toti participantii la concurs?
     
  4. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    Extras din regulamentul concursului:
     
    -steaua2009- apreciază asta.
  5. nichi_lumi

    nichi_lumi Începător forum

    Buna ziua, am si eu o intrebare: la premiu se specifica: o excursie in....(chiar nu conteaza unde), in schimb, e pe cheltuiala celorlalti participanti...intrebarea e: care cheltuiala? din cate am citit si recitit acel regulament nu se specifica pe undeva ca ar fi vre-o taxa de inscrie ca sa se adune obligatoriu si o anumita suma de bani care sa o poata cheltui castigatorul.
     
    -steaua2009- apreciază asta.
  6. alexsilviu11

    alexsilviu11 Avansat

    cine nu se incadreaza pe primele 3 locuri se multumeste cu participarea ,nu? cam nasol
     
  7. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    Hei, este o gluma!!!
    o_O
     
    Wing0797, _Chihuahua_, misu_mama și alți 2 apreciază asta.
  8. nichi_lumi

    nichi_lumi Începător forum

    :))) da, asa e, era un "glumim"in paranteza :D :D
     
  9. Me-Anna

    Me-Anna Guest

    Participarea este benevola , nu obligatorie . De cate ori joci la loto , castigi ?
     
    soso2169, irina_love200, lorentonton și alți 5 apreciază asta.
  10. bondarul11

    bondarul11 Talent de excepţie

    Buna,

    Daca am gasit 4 useri, si cu mine, ar fi 5, in total, se poate forma echipa?
     
    pisitani și matusam apreciază asta.
  11. Me-Anna

    Me-Anna Guest

    Se poate forma , dar va trebui sa pastrati "secretul" pana cand incep inscrierile .

    citat :

    "Etapa 1
    Inscrierea

    Inscrierea se va face in data de 30.01.2015 intre orele 18:00 – 21:00, de catre seful de echipa, printr-o singura postare in acest topic, astfel:

    Numele echipei, respectiv a contului de concurs.
    Simbolul echipei, daca aceasta doreste sa aiba unul. Simbolul poate fi orice insemn dorit, asemanator cu stindardele din joc: catel, pisica, balaur, dragon etc.

    User 1 si userID - sef de echipa
    User 2 si userID
    User 3 si userID
    User 4 si userID
    User 5 si userID"
     
    soso2169, bondarul11 și _Chihuahua_ apreciază asta.
  12. angela111943

    angela111943 Scriitor în devenire

    mie sincer imi place ideea unei excursii pe insula Bahamarama,sau dece nu o introspectie pe viitoarea insula de corali,suport si eu 0,01 din cheltuieli
     
  13. cristina9400

    cristina9400 Junior Expert

    Buna,eu chiar nu inteleg in ce consta marele premiu.Imi spune si mie cineva ca sunt cam incuiata:)Si cate premii de consolare vor fi?
     
  14. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    De exemplu, daca o echipa a adus la finalul concursului contul de concurs la nivel 50, fiecare membru al echipei va primi 50 x 7 mamudele = 350 mamudele. Si tot asa. Premii de consolare vor fi in numar de 2 ! Adica fiecare membru a 2 echipe va primi cate un premiu de consolare constand in ce scrie acolo, in Regulament !
     
  15. cristina9400

    cristina9400 Junior Expert

    Ok multumesc mult:)
     
    pisitani apreciază asta.
  16. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    Cu placere ! Succes !
     
  17. gogudelabragadiru

    gogudelabragadiru Junior Expert

    Solicit o clarificare, la art.2 desi pentru mine este clar ca un jucator care

    participa cu un cont de joc intr-o echipa si cu un cont alternativ in alta echipa, sau cu mai multe conturi alternative intr-o echipa, sau cu mai multe conturi alternative in mai multe echipe, toate acele echipe vor fi descalificate.

    Intrebarea este urmatoarea : un jucator dintr-o echipa poate trimite cadouri contului echipei sale si contului altei echipe, concurente???



    Solicit aceasta lamurire la cererea concurentei !!! multumesc !!!
     
  18. iulian_chivu

    iulian_chivu Junior Expert

    Am si eu o nelamurire

    Pe contul care o sa il primim este permis sa trimit cadouri(produse mestesugaresti) atat de pe contul cu care particip la concurs cat si cu un alt cont tot al meu?
    Sau nu am voie sa ajut contul de concurs decat cu un cont care imi apartine?

    Al doilea cont nefacand parte din nici o echipa.Astept lamuriri
    Multumesc anticipat
     
  19. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    o_Oo_Oo_O
    clarificarea este pentru art.2 si intrebarea pentru art.1o_O???
    Sa le luam pe rand:
    - din art.1 se intelege ca un jucator - membru al unei echipe, poate trimite cadouri cui doreste, de pe contul sau de joc. De pe contul echipei, aceasta avand si ea un cont de joc cu posibilitatea de a trimite cadouri, NU se pot trimite cadouri.
    - art.2 spune ca mai multe persoane care utilizeaza acelasi calculator NU pot participa toate la concurs, nici macar in echipe diferite. Poate participa o singura persoana!!! Acelasi lucru este valabil si in cazul jucatorilor cu mai multe conturi.



    Citez:

    Ce intelegi tu de aici? ;):p
     
    soso2169, _Chihuahua_ și anutssa_a93 apreciază asta.
  20. iulian_chivu

    iulian_chivu Junior Expert

    Citez:

    Ce intelegi tu de aici? ;):p
    [/QUOTE]
    Inteleg ca este permis cu conditia ca cel de al doilea cont al meu sa nu participe intr-o echipa
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.