Concurs Infruntarea fermierilor - Unica tema de discutii

Discuție în 'Runda de discuții' creată de nikolae28, 24 Ian 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    Aproximativ...
    Abordezi lucrurile putin amestecat.
    Contul de concurs - special generat si activ doar pe perioada concursului, se supune regulii "in dragoste si in razboi totul este permis".:p
    Al doilea cont al tau poate trimite cadouri oricui, oriunde, chiar si contului de concurs, dar nu are voie sa participe la concurs. Neparticiparea la concurs cu al doilea, al treilea, al x-lea cont nu conditioneaza trimiterea de cadouri, este o regula.
    :)
     
    soso2169, roliana57, trancesound și alți 4 apreciază asta.
  2. lorentonton

    lorentonton Expert forum

    Buna seara am şi eu o ıntrebare ın legatura cu ferma mea,Ferma mea este deschisa din Turcia şi de acolo voi participa.Pot participa la concurs fiind un concurs national?
     
  3. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    Este concludent acest raspuns oferit altui fermier care a pus aceeasi intrebare ?
     
    soso2169 și lorentonton apreciază asta.
  4. lorentonton

    lorentonton Expert forum

    Sunt romanca suta la suta iar colegii m-au ales ca şef de echipa ,am ıntrebat sa ca fiu sigura ,ıti multumesc
     
    soso2169 apreciază asta.
  5. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    Cu multa placere ! Succes va doresc !
     
    lorentonton apreciază asta.
  6. ardentlove

    ardentlove Talent de excepţie

    Buna ziua,

    Vreau sa fac parte dintr-o echipa, am gasit una, dar liderul imi vrea userul si ID de la acest cont, pe care ma joc. Este voie sa dau ID-ul sau risc sa fie furt de cont cumva?
    Multumesc
    Ciao
     
  7. Chronos

    Chronos Guest

    Buna dimineata! Nu este furt, oricum fara date de logare nu ii foloseste la nimic. Ii trebuiesc acele date, ca sef de echipa, conform regulamentului de concurs:


    Iar la final ca o paranteza: daca ai fi participat la un concurs de creatie organizat de noi, ti s-ar fi cerut la fel: user si ID si le-ai fi postat pe amandoua in forum, in vazul tuturor, deci nu este vreo problema.

    Si a doua paranteza:
     
    lorentonton și ardentlove apreciază asta.
  8. ardentlove

    ardentlove Talent de excepţie

    Buna,

    Ok. Am inteles. Deci pot linistita sa ii dau ID si user.
    Si - la a doua paranteza - o intrebare: daca folosim mai multe persoane aceeasi conexiune de Internet si acelasi computer, si vrem sa facem parte (din echipe diferite, fireste), in echipe, e vreo problema? Ca si sotul meu ar vrea, ca si mine.
    Multumesc
    Ciao
     
    soso2169 apreciază asta.
  9. Chronos

    Chronos Guest

    Este interzis acest gen de participare indiferent de situatie (este interzis atat in cadrul aceleiasi echipe, cat si in echipe diferite).
     
    ardentlove apreciază asta.
  10. ardentlove

    ardentlove Talent de excepţie

    Buna,

    Deci, intr-un final, va trebui sa alegem cine sa fie in echipa, nu-i asa? - daca nu se poate pe aceeasi conexiune, ambii. Ori eu, ori el...
    Bafta
    Ciao
     
    soso2169 și Gogoasa apreciază asta.
  11. Chronos

    Chronos Guest

    Da, va trebui sa va decideti care din voi va participa.
     
  12. sammy_mih2

    sammy_mih2 Scriitor activ

    si chiar nu ma vrea nimeni in echipa lui? daca as, fi putut participa singur as fi participat dar cu echipa vad ca nu ma vrea nimeni:wuerg:????
     
  13. Agro80

    Agro80 Conte forum

    Buna ziua! Ce se intampla in cazul in care unul din membri unei echipe..a fost sanctionat si i-a fost interzis accesul pe forum din prezent si pana dupa incheierea concursului? Echipa din care face parte ar putea sa fie descalificata din acest motiv?
     
  14. Me-Anna

    Me-Anna Guest

    Da , echipa respectiva va fi descalificata , deoarece un membru incalca din start regula 4 din concurs , respectiv :
    Sammy , trimite mesaje in joc celor care doresc sa formeze o echipa . Nu poate sa scrie nimeni pe forum din ce echipa face parte sau care este componenta echipelor . Acest lucru se va intampla doar in data de 30 , cand se vor face inscrierile .
     
    Modificat ultima dată: 29 Ian 2015
  15. Fabinica

    Fabinica Locuitor permanent

    Buna ziua.
    Am si eu o intrebare:
    Noi alegem userul (denumirea) contului nou? sau noi alegem doar numele echipei iar userul contului de concurs il vom primi impreuna cu parola pe email?
     
  16. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Conturile de concurs vor fi create de organizatori în funcție de numele echipei și disponibilitate. Datele de logare vor fi transmise șefilor de echipă prin mail, sau la cerere prin "bufnița".
     
    _Chihuahua_ apreciază asta.
  17. Fabinica

    Fabinica Locuitor permanent

    Multumesc de lamurire.
    As mai avea o intrebare.
    Dupa primirea userului avem posibilitatea sa-l schimbam ? si daca da, este ok d.p.d.v a regulamentului?
    Ma scuzati ca insist cu acest mic amanunt dar as dori sa putem sa ne protejam "puiul" si sa avem grija doar noi (echipa) de cum si cat creste.
     
  18. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Păi nu se mai pot schimba numele de joc, în general. "Sabotarea" unei echipe concurente, dacă se va reuși, face și ea parte din strategiile posibile la acest concurs.
    Mai amintesc și că:
     
  19. Fabinica

    Fabinica Locuitor permanent

    Bun. M-ati lamurit cu "sabotarea". Da, aceasta era grija mea, dar daca face parte din joc asta este.
    Totusi, daca reusesc sa schimb userul este ok d.p.d.v. al regulamentului?
    Nu as vrea sa avem surpiza ca la final sa fim descalificati pentru ca postarea finala apare cu alt user (desi are acelasi ID).
    Multumesc de intelegere si lamuriri.
     
  20. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Repet:
    Nu mai există opțiunea de schimbare a username-ului în joc. Parola și mailul - da, numele de joc - nu. La niuciun cont Farmerama.
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.