Concurs Infruntarea fermierilor - Unica tema de discutii

Discuție în 'Runda de discuții' creată de nikolae28, 24 Ian 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. Fabinica

    Fabinica Locuitor permanent

    Multumesc inca o data. Toate cele bune va doresc si sa ne auzim cu bine.
    cu respect ...
     
    trancesound și k0 apreciază asta.
  2. cociumbaka

    cociumbaka Novice forum

    chronos te rog sa nu imi raspunzi sa citesc regulamentul deoarece am citi fraza asta de 99 x si pur si simplu nu o inteleg, de aceea te rog sa imi explici :) ``Astfel, fiecarui concurent al fiecarei echipe i se va aloca un avatar si o semnatura, personalizate cu numele si simbolul alese. Pe perioada concursului, toti membrii echipei vor posta in forum pastrand avatarul si semnatura alocate. Dupa ce concursul se va declara inchis, toti concurentii vor fi obligati ca in termen de maxim 3 zile sa isi schimbe avatarul si semnatura`` nu inteleg faza cu semnatura. cand scrii pe forum, cum pui si semnatura? care e semnatura? desenul ce apare sub postarile unora? cum o schimbi la sfarsitul concursului?vom posta de pe conturile reale in forum cu semnatura aceea?
    Eu am echipa pregatita dar nu reusesc sa inteleg, si nu vreau sa risc sa trag echipa in jos cu o greseala...
     
  3. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Pentru participarea la concurs vei declara un cont, acel cont pe care vei primi premiul in cazul castigarii unui premiu de catre echipa ta. La inceperea concursului vi se va aloca avatar si semnatura distincta, ca sa va deosebiti de alta echipa si oarecum si intre voi (precum numerele pe tricou). Cu acel cont vei posta in forum pe durata concursului. Dupa terminarea lui, nu veti mai folosi acel avatar si semnatura. Numele de cont va ramane acelasi (cociumbaka), doar ca la avatar si semnatura poate scrie "Strengarii" adica numele echipei. Da, semnatura este cea din "josul postarii".

    AICI ai detalii despre atasarea de avatar si semnatura.
     
    cociumbaka apreciază asta.
  4. cociumbaka

    cociumbaka Novice forum


    de acel FAQ aveam nevoie, multumesc ! acum inteleg (dupa zeci de ore de gandire...)
     
  5. ardentlove

    ardentlove Talent de excepţie

    Buna ziua,

    Scuza-ma ca intervin, dar eu inteleg ca , avind in vedere ca m-am inscris in echipa cu acest cont, mi se vor da automat, alta semnaturi si avatar?
    Si daca este asa, cu avatarul meu si semnatura le voi pierde? Sau "le recuperez automat" dupa incheierea concursului?
    Sunt un pic in ceata...o_O
     
    Ursoaica, bondarul11, EVE.violetta și alți 2 apreciază asta.
  6. Me-Anna

    Me-Anna Guest

    Pe durata concursului , daca vei posta pe forum , o vei face cu "insemnele" echipei . Dupa terminarea concursului , vei reveni la semnatura si avatarul actuale . Sau la altele noi , dupa cum doresti .
     
    -steaua2009- și ardentlove apreciază asta.
  7. ardentlove

    ardentlove Talent de excepţie


    Buna ziua,

    Iti dai seama ca nu vreau altele, le vreau tot pe acestea, ca mi-s dragi!
    Oh, acum m-am linistit! Ma cam speriasem nitel, ca am crezut ca le pierd!
    Multumesc frumos,
    Ciao
     
    Ursoaica, bondarul11, EVE.violetta și alți 2 apreciază asta.
  8. cociumbaka

    cociumbaka Novice forum

    aici e inscrierea?
     
  9. Chronos

    Chronos Guest

    Nu. In topicul de concurs.
     
    cociumbaka apreciază asta.
  10. cociumbaka

    cociumbaka Novice forum

    daca am uitat sa adaug ceva pot edita fara sa fiu descalificata? am scris numele echipei, dar numele contului nu l-am scris...pot edita?
     
  11. Chronos

    Chronos Guest

    Da. Se poate edita.
     
  12. Aleksa

    Aleksa Pretendent

    Dar noi nu avem contul de concurs?!
    Cum putem sa-i dam un nume cand nu-l avem?

    PS: nu se poate edita postarea de concurs.
     
  13. cociumbaka

    cociumbaka Novice forum

    eu i-am dat raspunde la postarea mea si am editat,,,ca nu am gasit editare. e ok?
     
  14. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    Iti alegi un nume pentru echipa. Asa te vor "recunoaste" ceilalti fermieri pe forum. Conturile vor fi facute ulterior de administratori si vei primi numele contului de joc(user=nume echipa si parola de cont).
     
  15. Aleksa

    Aleksa Pretendent

    Un nume pentru echipa am ales dar nu si pentru cont, pana la urma cum e?

    Din cate am vazut este nevoie de un nume pt cont dar nu prea se potriveste cu:
    Citat:
    Fiecare echipa va primi cate un cont nou, creat special pentru acest concurs de catre administratori. Username-ul si parola contului de concurs vor fi trimise de catre administratori direct pe adresa de email a sefului de echipa, adresa de email cu care s-a inregistrat in joc, aferenta contului personal.
     
  16. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    sunt la fel
     
    -steaua2009- apreciază asta.
  17. cociumbaka

    cociumbaka Novice forum

    a pai atunci nu trebuie nume de cont, am postat de doua ori. imi stergi te rog a doua postare...data ca raspuns. eu m-am inscris corect in prima
     
  18. Chronos

    Chronos Guest

    Buna seara! Postarile nu se pot edita in acea sectiune a topicului, am uitat de acest aspect, pentru ca este folosita rar acea sectiune.
     
    -steaua2009- și _Chihuahua_ apreciază asta.
  19. bondarul11

    bondarul11 Talent de excepţie

    Salut,

    Pot sa ma inscriu si eu in concurs, avind in vedere ca deja e cineva inscris, de pe ce aceasta teava de Internet, si foloseste acelasi calculator, ca si mine? Bineinteles, ma voi inscrie, daca se poate, intr-o echipa total diferita.
    See ya
     
    Ursoaica apreciază asta.
  20. Me-Anna

    Me-Anna Guest

    Nu poti .
     
    -steaua2009- apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.