Insula Bahamarama, Insula Comorii si Jungla - Unica tema de discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de Chronos, 9 Sep 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    Ai deblocat "Statuia portuara"?
    Dar tutorialul, de AICI, l-ai citit?

    :)
     
    malagambafane, SOSYGMA, mariuta48 și alți 4 apreciază asta.
  2. _aniela_2011

    _aniela_2011 Începător forum

    Multumesc frumos!!La multi ani!!!
     
    malagambafane, SOSYGMA și _Agathon_ apreciază asta.
  3. cosmin4321

    cosmin4321 Novice forum

    Buna,
    Imi puteti spune la ce ajuta deblocarea pomilor Acai,Pitomba si Goji?
    Sunt misiuni cu acesti pomi la Cooperativa? Sau ii pot doar vinde la piata?
    Merci!!
     
    malagambafane și SOSYGMA apreciază asta.
  4. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Pot fi si misiuni in viitor ce vor cere fructele lor, le poti vinde fructele la Piata la pret bun. Valoarea in Sura a lor este una mare si le poti folosi fructele la evenimentele unde se cer fructe in valoare de....., adica la gramada. Si nu in ultimul rand, cand va fi Ziua Recoltei 2016, la Top 1000, poti dona fructele respective, avand valoare mare in Sura. Sa nu mai spun de valoarea mare de PE pe care o ofera acesti pomi la culegere, mai ales daca ai si bonusuri activate. Deci avantaje sunt, pentru ca acesti pomi iti pot pica la Arbori Misteriosi, ii poti cumpara, daca ai statuile deblocate, ii poti primi de la alti jucatori la Daruieste si Comercializeaza sau ii poti obtine la schimburi in sistem. Deci, numai de bine as spune eu.
     
  5. cosmin4321

    cosmin4321 Novice forum

    Te cred dar trebuie sa recunosc ca pentru mine nici una din aceste variante nu ma ajuta.
    Pastrez bananele pentru alte premii mai consitente (banuiesc ca vor aparea camere noi in templu anul asta)
    Merci frumos!
     
    malagambafane, SOSYGMA și Veverita02 apreciază asta.
  6. Chronos

    Chronos Guest

    Cu mare drag. Insa o camera noua de templu, trebuie si ea deblocata cu banane aurii, nu? Si asa , statistic si din experienta, ce crezi ca se vor implementa? Eu cred ca tot pomi, plante sau animale tropicale, deci tot neinteresant pentru tine.:D Dar de ce nu, le poti pastra pentru viitor.
     
  7. cosmin4321

    cosmin4321 Novice forum

    Inteleg ca vor fi tot pomi, plante etc dar poate vor fi si misiuni unde sa le pot folosi. Sau premiile sa fie pe masura. Acum nu am nevoie de bani, PE, PET si ce ai mai scris tu mai sus.
    'Om trai si 'om vedea!
    Merci!
     
  8. florinjoin

    florinjoin Începător forum

    cum faci banane aurii?
     
    malagambafane și SOSYGMA apreciază asta.
  9. yocoama

    yocoama General forum

    avansand in leveal pe insula bahama.
     
    malagambafane, donnadmn și SOSYGMA apreciază asta.
  10. Chronos

    Chronos Guest

    Sau mai poti participa la evenimente, vezi chiar evenimentul in curs, Bucata de tort. La unele evenimente se mai primesc, ca recompensa si banane aurii. Mai poti indeplini si misiuni la Cooperativa, unde se mai ofera banane aurii.
    Bineneteles, acestea sunt metode in plus, auxiliare, de a mai obtine niste banane aurii, in afara de cele obtinute la fiecare avansare in nivel (5 banane aurii la fiecare avansare in nivel).
     
    malagambafane și matusam apreciază asta.
  11. hi3na_n3buna

    hi3na_n3buna Novice forum

    sper ca acum nu mai gresesc caci vad ca aici se discuta despre insula;);)
    dupa ce se deblocheaza tot din templu ce mai poti face cu bananele aurii care se aduna?
    multumesc anticipat pentru raspuns:D:D:D:D:D:D:D:D:D
     
    malagambafane apreciază asta.
  12. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

     
    malagambafane, donnadmn, georg2503 și alți 4 apreciază asta.
  13. hi3na_n3buna

    hi3na_n3buna Novice forum

    multumesc mult si abia asteptam implementare a noi plante ,pomi ,animale
     
    malagambafane, SOSYGMA și _Agathon_ apreciază asta.
  14. iarina56

    iarina56 Mogul forum

    Buna dimineata ! Ce se intampla cu insula comorii ca nu pot sa intru ? Devreme am intrat dar acum nu mai merge ......
     
    malagambafane apreciază asta.
  15. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    Buna dimineata !

    Ti-am mutat postarea aici, in tema dedicata. O stegere de cache&cookies din browser, eventual si a cache-ului din Flash player, ar trebui sa-ti rezolve problema.
     
    malagambafane, donnadmn și matusam apreciază asta.
  16. iarina56

    iarina56 Mogul forum

    Multumesc s-a rezolvat !
     
    malagambafane, donnadmn și dadan apreciază asta.
  17. Pr0meTheus

    Pr0meTheus Conte forum

    Buna dimineata! Intrucat itemul despre care este vorba il am amplasat pe insula, am zis sa postez aici. Este vorba de iteml de la eventul de 1 Aprilie, cel care are animatia cu zeppelinul. Initial, am dezactivat acea animatie dar observ ca zeppelinul tot apare iar optiunea cu dezactivarea nu o ma gasesc. As dori o mica mana de ajutor, devine enervant acel zeppelin. Va multumesc!
     
    malagambafane și donnadmn apreciază asta.
  18. matusam

    matusam Legendă vie

    Buna!
    Optiunea de activare/dezactivare a animatiei o gasesti in setari joc. Este patratelul cu doua rotite pe el situat langa cel de intrarea in forum.
    O zi frumoasa!
     
    malagambafane și -ciocollate- apreciază asta.
  19. Pr0meTheus

    Pr0meTheus Conte forum

    Eu nu vreau sa dezactivez toate animatiie, doar cea cu zeppelinul
     
  20. matusam

    matusam Legendă vie

    Sincer, nu stiu daca ai aceasta posibilitate.
     
    malagambafane, pisitani, doro090767 și alți 3 apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.