Insula Bahamarama, Insula Comorii si Jungla - Unica tema de discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de Chronos, 9 Sep 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. вα∂вσу

    вα∂вσу Conte forum

    Buna ziua si eu ma alatur celor care se bucura de implementrile noi pt insula, am consumat aproape toate bananele care le aveam, dar inca mai am de deblocat o singura planta oricum nu e stres timp este destul nu ma grabesc....;):)
     
    donnadmn, SOSYGMA, EVE.violetta și alți 8 apreciază asta.
  2. Dr.Mike

    Dr.Mike Junior Expert

    Stie cineva cat valoreaza in sura fructele de la copacii nou implementati in BH?
     
    SOSYGMA, EVE.violetta, tcmxxl1975 și alți 4 apreciază asta.
  3. matusam

    matusam Legendă vie

    Buna!
    Am cules Tamarillo (=274 GG), Mar de zahar (=315 GG) de la Annona, Nuca de macadamia (=347 GG). Ceilalti nu sunt gata.
    O noapte linistita!
     
    Modificat ultima dată: 18 Apr 2016
    SOSYGMA, EVE.violetta, tcmxxl1975 și alți 12 apreciază asta.
  4. Dr.Mike

    Dr.Mike Junior Expert

    Multumesc frumos matusam. O zi excelenta!
     
    SOSYGMA, EVE.violetta, tcmxxl1975 și alți 3 apreciază asta.
  5. Ambra.

    Ambra. Împărat forum

    Multumesc pentru noile implemenari, am deblocat tot, am mai ramas cu 47 de banane aurii. Daca eventual mai apare ceva nou, sigur va trebui sa mai astept pana imi refac stocul de banane aurii. Plantele sunt variate cu timpi de maturare variati , putin cam scumpe la achizitionarea primelor seminte, dar, e ok. Ne-am mai dezmortit.
    O zi buna tuturor.
     
    donnadmn, SOSYGMA, malagambafane și alți 8 apreciază asta.
  6. matusam

    matusam Legendă vie

    Buna!
    Pentru putin.
    Scuze de intarziere. Nu-mi place sa raman datoare. Flori de plumeria = 378 GG si Langsat = 368 GG.
    Multumesc. Asemenea.
     
    donnadmn, SOSYGMA, Dr.Mike și alți 3 apreciază asta.
  7. Dr.Mike

    Dr.Mike Junior Expert

    Multumesc frumos inca o data.
    Ai scapat si de datorii... :) :)) ;)
     
    malagambafane, dadan, SOSYGMA şi o altă persoană apreciază asta.
  8. cristina-violeta05

    cristina-violeta05 Maestru forum

    am deblocat și eu câteva plante, printre care și pepenele galben, care are 16 ore timp de maturare. nu vă speriați, cu apă și compost a ajuns la 11.30. îmi place foarte mult că s-a implementat o plantă cu timp lung de maturare; o să ne asigure un drop bun la eventuri.
     
    malagambafane, dadan, donnadmn și alți 3 apreciază asta.
  9. blackangel773

    blackangel773 Comisar forum

    Acum ar fi tare buna o misiune cu banane aurite ca recompensa...( ca de obicei,vreau sa am tot ce e nou repede :p).Mai ales ca m-am cam pacalit si nu am deblocat nuca de macadamia si physalis necesare producerii hranei de tucan.
    Si sa fac un nivel acum am nevoie de 2,5 mil + puncte :((
     
  10. dadan

    dadan Oracol omniscient

    Asteapta si tu sa vina ,,ploaia,,:))
     
  11. blackangel773

    blackangel773 Comisar forum

    Eiiii...macar 2 terenuri baharama in plus as avea mare nevoie.Si o insula comorii si un parc si 1-2 terenuri normale....Multi pomi,adaposturi si iteme imi "plang" in inventar :((
    De apa ma ocup eu .
     
    bumbaca, malagambafane și dadan apreciază asta.
  12. bond_james

    bond_james Scriitor în devenire

    de unde se procura flamingo, furnicar, panda rosu si tigru?
     
  13. mara62

    mara62 Conte forum

    S-au obtinut la ultima editie de stolere misterioase
     
    matusam și dadan apreciază asta.
  14. daisytxd

    daisytxd Novice forum

    Buna ziua,
    Incep prin a imi cere scuze daca nu am selectat categoria corecta. :)
    Am cumparat un "Arbore Pitomba XXL" de la balciul lui Renzo si nu am posibilitatea de a il amplasa pe insula desi imi apare in inventar.
    Acest lucru se intampla pentru ca nu am deja un arbore Pitomba simplu , sau pentru ca nu am deblocat statuia pentru acest arbore ?
    Mentionez ca am doar lvl 32 pe insula, dar inainte de a-l cumpara m-am gandit ca daca nu as avea voie sa il amplasez din cauza nivelului mic, nu mi-ar permite sa il cumpar.
     
    kindarella apreciază asta.
  15. Chronos

    Chronos Guest

    Buna seara! Daca acest upgrade XXL iti apare cu semnul de interzis in Inventarul tropical, atunci cauza o constituie nedeblocarea statuii la pomul respectiv. Pitomba XXL luat de la Balci, poate fi amplasat prima data, direct pe teren, fara sa necesite un Pitomba simplu amplasat in prealabil pe teren.
     
  16. daisytxd

    daisytxd Novice forum

    Acum am inteles , va multumesc pentru raspuns ! :D
     
    kindarella apreciază asta.
  17. Chronos

    Chronos Guest

    Cu mare drag. Hmmm, sa fii cuminte. :) Noapte buna!
     
    daisytxd și matusam apreciază asta.
  18. .bobocel.

    .bobocel. Începător forum

    salut ! unde pot gasi un FAQ pentru misiunile ce trebuie facute pentru a debloca toate campurile insulei comorii?
     
  19. -ciocollate-

    -ciocollate- Ambasador forum

    donnadmn, malagambafane, matusam și alți 2 apreciază asta.
  20. oanceanec

    oanceanec Junior Expert

    Buna seara as dori sa aflu cand au aparut aceste animale : panda rosie, falmingo, furnicar si tigru si cum sau obtinit la templu nu sunt?
     
    malagambafane apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.