Iubirea, bat-o vina... - Discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 10 Feb 2016.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Nu prea mai ai timp, dar ar fi utile garoafe cu super compost, la care sa consumi inainte de a insamanta, un Aranjament Puritate si un Cozonac plus altoriuri la garoafe activate dinainte sau niste trandafiri cu apa si super compost. Ca sa te incadrezi in timp, ar fi mai indicat trandafirii cu toate cele mentionate mai sus.
     
    -jenitrandafir- și matusam apreciază asta.
  2. logofatu69

    logofatu69 Scriitor în devenire

    dragi si stimati colegi de joc vorbiti de ''strategii'' de parca ati juca un joc de razboi! ce e mare lucru sa plantezi ceva ce-ti ofera cel mai mult pe in cel mai scurt timp?
    cit despre event,eu care sunt un mare ''critic'' la adresa jocului(asta va poate confirma Chronos) chiar daca in general premiile au fost slabute,ma bucur de cele 40 superhrana cistigate si citeva cupoane de combina.eu am fost nemultumit de dropul la ''poezii de dragoste'' care a fost f. slabut!
     
    giorgi56 apreciază asta.
  3. mihaidistrugatoru

    mihaidistrugatoru Începător forum

    Si supercompost de unde pot sa fac rost? Am multe parcele .
     
  4. mioaratenie

    mioaratenie Începător forum

    De ce nu ne iese destul drop la recoltare. Cred ca toti ar dori sa termine eventul, este deja al treilea event neterminat.Nu se poate sta si noaptea .Dimineata mergem la munca. Cum putem rezolva problema pe viitor, vreau sa am si eu satisfactia ca am terminat un event, de asta intru foarte des dar degeaba.
     
    aldopamoro apreciază asta.
  5. thefallingangel13

    thefallingangel13 Comandant forum

    A fost un event frumos insa putin dificil din cauza numarului mare de drop, insa nu imposibil de realizat.
    Premiile au fost destul de atractive: banane aurii, SH, cupoane pentru combina, etc. Spre deosebire de event-ul anterior, aici a fost nevoie de putin noroc. Cei mai norocosi au reusit sa obtina premii substantiale, in timp ce ceilalti au trebuit sa se multumeasca cu PE si PET.
    Ma declar multumita de premiile obtinute si de modul in care a fost conceput event-ul :)
    Felicitari BP pentru un event reusit :)
     
    svjek10, Cristiana2401, crivio și alți 4 apreciază asta.
  6. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! O sa fiu putin pe scurt in indrumari. Un lucru important este sa ai ferma pregatita pregatita pentru un drop bun. Aici includem runa Expert in bricolaj (ofera sansa cu 10% la un drop mai bun la scule), runa Legenda Vie activata si introduse cupele acolo (AICI ai detalii). Daca ai testoase Howie Donut pe terenuri (ofera 5% sansa in plus la dropul general pe terenul unde este amplasata), te va ajuta. De exemplu: daca ai 10 Howie Donut pe un teren, efectul lor se va cumula si vei avea astfel sansa de 50% in plus la dropul general, doar pe acel teren. Mai sunt niste linii de vrej mai vechi care, activate inainte de a culege, vor creste sansa de drop cu 5% pe terenurile tropicale sau pe terenurile fermei, in functie de linia de vrej activata. Mai este si tactica de a planta noaptea, pe durata evenimentelor, de garoafe sau trandafiri.
    Acestea sunt in mare cateva recomandari. Intr-un viitor apropiat, vom face un mic ghid de pregatire al fermei pentru un drop mai bun, ghid pe care il vom posta in forumul nostru pentru a putea fi rasfoit in special de catre fermierii incepatori.
     
    donnadmn, georg2503, crivio și alți 9 apreciază asta.
  7. Cristela81

    Cristela81 Cunoscător forum

    8)multumim Chronos. ghidul ala e binevenit pt toti, nu doar pt incepatori.

    cat despre event, eu una am fost multumita de el. a fost un event care a fost in ton cu multe evente din ultima vreme. cerintele de plante au fost ok, cerintele de drop au fost si ele ok. o ferma pregatita bine putea sa termine eventul cam cu 2 zile inainte de finalul propriu-zis al eventului. daca ne raportam la eventul carnaval niciodata nu vom fi multumiti, pt ca premiile acelea au fost foarte substantiale, dar daca ne raportam la eventurile celelalte asemanatoare nu avem de ce sa fim nemultumiti, premiile au fost ok.

    tinand cont ca marea majoritatea a premiilor care puteau fi castigate la cadouri constau in PE, PET sau GG era de asteptat ca 2/3 din premii sa fie PE, PET si GG, in restul de 1/3 ramanand celelalte premii care aveau mai putine sanse sa iasa pt ca nu se repetau la fel de mult. de exemplu la mine. am oferit 275 cadouri la animalute. din aceste cadouri 97 premii au constat in banane, scule, puieti, cupoane, SH, SC, suzi, turbo, pinky, chutney, ghiveci si cadouri pt capra si panda, adica ~1/3 din premii, iar restul de 178 cadouri au constat in PE, PET si GG adica ~2/3 din premii.

    singurul lucru care m-a nemultumit pe mine a fost ca dropul de poezii a fost mult prea scazut tinand cont ca era necesar pt producerea a 2 cadouri. dropurile de event au fost pe perioada intregului event in proportie de ~1,5 -1 -1 (poezii-panglici-forme), insuficient pt a folosi in totalitate toate produsele intermediare obtinute tinand cont ca pt producerea unui cadou trebuiau 4 ravase (adk 8 poezii) si 1 buchet (10 panglici) sau 1 prajitura (8 forme). daca s-ar fi cerut 2 ravase (adica 4 poezii)/ cadou mi se parea mult mai ok.

    o zi buna tuturor. spor la farmerit. :)
     
    donnadmn, crivio, jagarella și alți 4 apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.