Feedback Jocul brânzeturilor

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 29 Aug 2023.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Ce părere aveți despre acest event?

Sondaj închis pe 5 Sep 2023.
  1. Îmi place

    41,3%
  2. Mi-e indiferent

    6,7%
  3. Nu-mi place

    51,9%
  1. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Salutare fermieri,

    Vă așteptăm în acest topic pentru păreri, opinii și nelămuriri cu privire la evenimentul Jocul brânzeturilor. De asemenea, prin intermediul sondajului vă puteți exprima rapid opinia în privința evenimentului.

    Nu uitați să consultați AICI tutorialul, sau pentru alte link-uri utile: Indexul.

    Spor!
     
    amy46, -katnik-, victorashi și alți 8 apreciază asta.
  2. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Din cate am inteles, se pot lua doar 500 de monede stea, asa ca daca luam vrejul, nu mai putem lua Cutia Piccolo. Este adevarat ca linia de vrej este suficient de slaba incat sa putem renunta la ea, dar cred ca se puteau da mai multe monede stea, astfel incat sa se poata lua si vrejul si Cutia Piccolo. Vot negativ din aceasta cauza. Cat despre cele 3 cutii Piccolo de la shop, e clar ca este o greseala. Vad pe alte forumuri ca de fapt este doar una.
     
    amy46, -katnik-, victorashi și alți 11 apreciază asta.
  3. geta57

    geta57 Rutinat

    Am înțeles că linia de vrej se obține după ridicarea celor 14 statui, nu trebuie cumpărată cu monede stea. Din tabel rezultă că se pot obține 750 de monede.
     
    -Abramburica-, amy46, -katnik- și alți 12 apreciază asta.
  4. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    In tutorial scrie: Pentru a realiza sarcinile va trebui să construiți sculpturi din brânză. Sunt disponibile 8 seturi, fiecare având câte 2 statui de construit - 16 în total.
    Asadar, cred ca se pot obtine doar 500.
     
    -Abramburica-, amy46, -katnik- și alți 11 apreciază asta.
  5. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Acum avem printuri noi pentru Shop și pentru linia de Vrej. Este posibil să mai apară mici modificări până la începerea eventului.
     
    victorashi, amy46, -katnik- și alți 9 apreciază asta.
  6. 09kis

    09kis Baron forum

    Pentru a realiza cele 8 seturi avem nevoie de: 37.065 plante(25.125 la seturi si 11.940 pentru 30 platouri)
    2.880 cutii de lapte
    1.710 cutite
     
    -Abramburica-, amy46, -katnik- și alți 9 apreciază asta.
  7. coboduza

    coboduza Scriitor activ

    Pentru a ridica 2 statuI
    trebuie facute 2 misiuni ( nu trei ).Deci trebuie 24710 plante ,1920 cutii cu lapte,1140cutite
     
    -Abramburica-, amy46, -katnik- și alți 10 apreciază asta.
  8. tuca4747

    tuca4747 Locuitor permanent

    Salut
    In tutorial, se specifica la linia de vrej bonus........+200 PE/PET pt 5h......
    Pe forumul englez se indica .....+ 100% PE/PET .......
    Care este bonusul corect ?
    O zi buna si spor la event
     
    amy46, -katnik-, ani.vajai și alți 11 apreciază asta.
  9. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Recompensele sunt trecatoare, linia este permanenta. Si cum linia nu este atractiva - o saptamana concediu. Spor cui il va face.
     
    jetx333, paulici_01, ani.vajai și alți 11 apreciază asta.
  10. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Varianta noastră este bazată pe ultimile decizii ale dezvoltatorului.
     
    Modificat ultima dată: 30 Aug 2023
    z.zoita, -katnik-, paulici_01 și alți 6 apreciază asta.
  11. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Logic asa ar fi. In cofiguratia actuala, nici macar toate cele 3 itemuri necesare pentru vrej nu se pot lua, pentru ca sunt necesare 500 de monede stea, iar din tabel rezulta ca se pot obtine maxim 480. :)

    Edit: Mda, au modificat la runda 7, au pus 60 de monede stea.

    P.S. Gata, m-am hotarat brusc, nu se merita sa dau zeci de animale, plante, fructe pentru ce ofera linia de vrej, iar ce se gaseste la shop este putin si scump. Nici macar cutia Piccolo nu merita efortul. Pauza, pregatire pentru ultima "mare" de anul acesta, 800 de km mai spre sud... :)
     
    Modificat ultima dată: 30 Aug 2023
  12. Marika416

    Marika416 Novice forum

    Pentru a realiza sarcinile va trebui să construiți sculpturi din brânză. Sunt disponibile 8 seturi, fiecare având câte 2 statui de construit - 16 în total. Misiunile pot fi completate doar în ordine, numărul curent fiind indicat în colțul din dreapta-jos. Pe măsură ce veți completa de ridicat statuile, veți fi recompensați astfel:

    NivelCerințăRecompensă
    12 Statui ridicateAbțibild
    26 Statui ridicateBrânzeturi legendare
    310 Statui ridicateCum să-ți hrănești dragonul
    412 Statui ridicateTronul de brânză
    514 Statui ridicateLinie de Vrej
     
    victorashi, -Abramburica-, amy46 și alți 9 apreciază asta.
  13. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Dar nici nu trebuie să le iei, ți se dau "cu anasâna"...Ca și vrejul... Iar cât despre vrejul care nu merită, e discutabil și depinde de opțiunile fiecăruia... Eu abia aștept să adaug și cele 200% PE/PET la 23 h la colecție, + 2 dintre cei 3 itemi, bonusul de PET nu mă mai interesează... Piccolo doar dacă mai rămân monede stea, prea mult aleatoriu! Prefer cele 300% PE/.PET de la vrej și de la tron, plus pe deasupra cel de la dragon, doar pe Conacul Bântuit!
    Acum, o vacanță prin Turcia cred că merită o pauză, după nervii făcuți cu problemele de logare! La greci nu m-aș risca, mai ales că nu prea mai avem pompieri de trimis...
    Vacanță plăcută!
     
  14. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    De acord! Vot pozitiv!
     
    ipopa, victorashi, -Abramburica- și alți 11 apreciază asta.
  15. DW..

    DW.. Avansat

    Si pe mine ma intereseaza aceleeasi lucruri numai ca dupa ce am luat itemurile pentru ferma si clar de luna, am ramas cu 155 de de monede stea ...Asa ca vrand-nevrand am luat si al treilea item..In afara de Piccolo nu prea ai ce sa iei de la shop...Aiurea eventul,ma abtin de la vot!
     
  16. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Mda, cu ochii la placinte (cutia Piccolo), am omis partea cu "anasana". :)
    Pentru mine n-a fost nicicand o prioritate sa avansez mai repede, de aceea liniile de vrej fara lazi nu prea imi sunt de interes. Ma uit in urma pe vrej si vad linii de vrej care dau 5-10.000 de PE si ma gandesc ca peste cativa ani nici cele de azi nu vor mai insemna mare lucru, pe cand continutul lazilor se pare ca va fi mereu util. Asadar ma voi bucura si eu, ca si Jagarella, de o saptamana de pauza, ca sa plec apoi odihnit in vacanta.
    Cu bunica nascuta in Pireu, ma trimiti la semiluna? :) Las' ca stropesc eu maslinul daca vine stihia, desi in Sithonia nu se preconizeaza asa ceva. Multumesc pentru urare! :)
     
  17. blackangel773

    blackangel773 Comisar forum

    Mda...nu ma atrage cam nimic de la eventul asta..Recompensele sunt din ce in ce mai slabute.
    Cred ca iau si eu o pauza..

    Vot negativ.
     
  18. afirut99

    afirut99 Pretendent

    La itemurile Brânzeturi legendare si Cum să-ți hrănești dragonul, lipsesc punctele de experienta. O zi linistita si cu spor in toate!
     
  19. oni2012

    oni2012 Cunoscător forum

    Nu lipsesc, dau doar bonusuri de PE la itemuri și articole dătătoare !
     
    victorashi, paulici_01, z.zoita și alți 8 apreciază asta.
  20. cp58

    cp58 Ambasador forum