Jocul se misca foarte greu

Discuție în 'Runda de discuții' creată de .Vlady_V., 13 Dec 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Acum e seara. Seara conexiunile la Internet și prin urmare și la serverul de joc sunt mai solicitate. Probleme generale nu sunt semnalate totuși.
     
    paulici_01, -katnik-, popescudana42 și alți 3 apreciază asta.
  2. pinok86

    pinok86 Împărat forum

    Iti multumesc pentru raspuns, e prima data cand mi se intampla acest lucru. Sa speram ca nu sunt si alte probleme.
     
    paulici_01, -katnik-, donnadmn și alți 3 apreciază asta.
  3. coanamica

    coanamica Începător forum

    Buna seara! Jocul merge extrem de greu!!! Aproape dupa fiecare miscare in cadrul jocului trebuie sa ma reloghez.:(
     
    paulici_01, -katnik-, pinok86 şi o altă persoană apreciază asta.
  4. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Buna seara!
    Problemele sunt cunoscute. Echipa tehnica este instiintata si se lucreaza deja. Multumim pentru intelegere.
     
    paulici_01, -katnik-, popescudana42 și alți 4 apreciază asta.
  5. coanamica

    coanamica Începător forum

    Ok. Multumesc!
     
    paulici_01, -katnik-, pinok86 și alți 3 apreciază asta.
  6. geckofeet666

    geckofeet666 Supervizor forum

    Am citit ca a fost semnalata problema acum 3 ore.
    La mine inca nu s-a remediat problema.
     
    paulici_01, -katnik-, pinok86 și alți 2 apreciază asta.
  7. Papy

    Papy Avansat

    Si pe mine ma zapaceste jocul, mai am puti timp la combina, offf.
     
    paulici_01, -katnik-, pinok86 și alți 2 apreciază asta.
  8. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Problemele sunt mai puțin grave, dar deocamdată jocul încă are "sughițuri".
     
    paulici_01, -katnik-, popescudana42 și alți 3 apreciază asta.
  9. theo_fermierul

    theo_fermierul Junior Expert

    Cel putin in cazul meu pe la 14 15 dupamiaza mergea fff greu cu relogari non stop acum merge extrem de bine insa nu chiar 100 la suta!
     
    paulici_01, -katnik-, pinok86 şi o altă persoană apreciază asta.
  10. geckofeet666

    geckofeet666 Supervizor forum

    Aoleu ! mi-au disparut toate liniile de vrej. Cand vreau sa deschid terenul de vrej se deschide intai terenul de joaca. Sper ca este tot de la problemele tehnice de ieri, dar parca intelesesem ca nu sunt asa de grave.
    Sper sa se poata rezolva totusi.
     
  11. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    ...care pentru moment se rezolvă cu un refresh ;)
     
  12. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Conform echipei tehnice, serverele de joc sunt în parametri în ultimele 3 ore, prin urmare jocul ar trebui să funcționeze corespunzător, bineînțeles dacă browserul este curat iar conexiunea la Internet este bună.
     
    paulici_01, donnadmn și amy46 apreciază asta.
  13. pinok86

    pinok86 Împărat forum

    Din pacate, la mine jocul merge greu, am curatat tot iar conexiunea la internet este buna. M-am logat deja de 2 ori ca sa pot intra pe alt teren. Pe unul din terenurile Clar de luna, am intrat sa recoltez plantele si am surpriza ca 1/3 din el sa nu fie cultivat, cand mie la acel moment cand am pus plantele era totul bine.
    Deci, probleme sunt, cel putin la mine si sper sa nu mi se stearga postarea.

    Exact cu 2 sec in urma am vrut sa recoltez plantele si degeaba, combina nu mai functioneaza. Deci, iar ies din joc.
     
    paulici_01, Veverita02, megastar_58 și alți 2 apreciază asta.
  14. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    si pe mine ma scoate mereu din joc sau se blocheaza cind trec de pe un teren pe altul,am animale carora le-am pus hrana si le-am gasit fara ...am curatat cookies iar la internet am viteza maxima,deci nu se pune problema de internet..
     
  15. geckofeet666

    geckofeet666 Supervizor forum

    Nici la mine nu merge cum trebuie, combina nu functioneaza cum trebuie, iar la piata e greu tare sa deschid ceva. Chiar daca pe internetul meu nu-l prinde radarul :p, in rest merge acceptabil;)
     
  16. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Legile lui Murphy... dacă nu postam, nu ar fi revenit problemele. Echipa tehnică este înștiințată.

    Se poate face diferența între o postare-ecou și o postare care aduce informații noi. Sper ;)
     
    Modificat ultima dată: 31 Iul 2018
  17. Jettatura

    Jettatura Maestru forum

    Jocul "sughite" in continuare, prevad o mare nebunie odata cu inceperea noului event ! ;)
     
    paulici_01, popescudana42 și gaboneza61 apreciază asta.
  18. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Bate-n lemn!
     
    paulici_01, popescudana42, kiri2270 și alți 6 apreciază asta.
  19. tchupy

    tchupy Analist forum

    In conditiile date: un sfat, dupa ce ati plantat sau recoltat un teren este de preferat sa incercati un refresh la browser (se pare ca se pierd pachete mari de date intre servere, sau serverul nu primeste informatii sau nu raspunde in timp util ) apare atunci un "drop" la informatie.
     
    paulici_01, donnadmn și k0 apreciază asta.
  20. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Serverele funcționează și ele corect, se pare că informația nu trece corect prin niște noduri.
    Problemele s-au agravat acum ca urmare a aglomerației de la lansarea eventului, dar echipa IT lucrează în continuare.
     
    paulici_01 și amy46 apreciază asta.