Jocul se misca foarte greu

Discuție în 'Runda de discuții' creată de .Vlady_V., 13 Dec 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. cristiaji

    cristiaji Începător forum

    jocul se misca mai greu decat melcul,ce sa fac?
     
    malagambafane apreciază asta.
  2. alex.keegan

    alex.keegan Cunoscător forum

    Sa ai rabdare, pe forumul englez se vorbeste de servere cazute.
     
    malagambafane și lucile71 apreciază asta.
  3. vlad2vlad

    vlad2vlad Începător forum

    si la mine e la fel am incercat chrome, mozilla am sters c&c si degeaba
     
    malagambafane apreciază asta.
  4. capitan-nemo

    capitan-nemo Locuitor permanent

    si la mine la fel se intra extrem de greu
     
    malagambafane apreciază asta.
  5. lucile71

    lucile71 Mare-maestru forum

    se pare ca intradevar jocul are ceva probleme.chiar daca reusesc sa ma loghez dupa multe,multe incercari la nici 2 minute sint delogata.rabdarea s-a cam dus.....voi incerca din nou peste vreo ora....poate se remediaza ceva
     
    malagambafane apreciază asta.
  6. diannna_myky

    diannna_myky Novice forum

    La mine se incarca jocul pana la 55% si ramanae blocat asa
     
    malagambafane și Veverita02 apreciază asta.
  7. manueladudu

    manueladudu Începător forum

    dati refresh la joc eu abia acum m-am putut loga
     
    malagambafane apreciază asta.
  8. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Echipa tehnică a găsit problema, acum ar trebui să nu mai întâmpinăm probleme la logarea în joc.
     
  9. capitan-nemo

    capitan-nemo Locuitor permanent

    Buna dimineata KOrdar La mine de exemplu ca sa ma logez trebuie sa inchid/deschid cam de 2/3 PC si astept circa 15/20 incarcarea jocului. Multumesc anticipat si o zi buna
     
    malagambafane apreciază asta.
  10. ghiusmihaela

    ghiusmihaela Începător forum

    Problemele la joc au ramas neschimbate in ciuda faptului ca am incercat tot ce se putea vizavii de joc cu rabdarea sunt pe 0 nu mai stiu ce sa fac o zi buna va doresc si multa rabdare.
     
    malagambafane și mariasamoila16 apreciază asta.
  11. mariasamoila16

    mariasamoila16 Mogul forum

    Si la mine a mers greu, dar se pare ca problema s-a rezolvat pt ca n-am mai intampinat greutati. Incearca sa schimbi browser ul si instaleaza Shockwave. La mine a functionat.
     
    malagambafane apreciază asta.
  12. diannna_myky

    diannna_myky Novice forum

    Iar am aceeasi problema cu jocul,se incarca pana la 55% si mai departe nu vrea .....
    Mai are cineva problema asta??
     
    malagambafane apreciază asta.
  13. ramonyka99

    ramonyka99 Pretendent

    la mine se blocheaza cateva secunde
     
    malagambafane apreciază asta.
  14. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Este problema de browser sau de conexiune a internetului sau chiar a terminalului folosit.
     
    malagambafane apreciază asta.
  15. Veverita02

    Veverita02 Rutinat

    Si mie mi se mai intampla, dar pana la urma se incarca. Mie mi se blocheaza jocul cand sunt pe cate un teren si vreau sa ma mut pe altul. Trebuie sa dau un F5 ca sa se deblocheze.
     
    malagambafane apreciază asta.
  16. -crokyyy1234-

    -crokyyy1234- Analist forum

    Buna dimineata !
    Am si eu o problema cu jocul,dar se pare ca problema nu e doar la mine...jocul merge destul de bine pe parcursul zilei,mai ales dimineata,cand nu prea sunt jucatori on,insa seara pe la ora 18-19-20,cand vreau sa intru sa recoltez,pur si simplu,dau click pe alt teren si ramane blocat,apoi dau o reincarcare a paginii si nici nu mai ajunge 100 %...nu mai spun,cand activez o parte din pet-uri sau pe toate si când sa incep sa culeg,pana culeg un obiect dureaza vreo 5/6 secunde,iar pana culeg un teren deja jumatate din bonusuri expira...
    Deci,chiar când ti-e lumea mai draga,atunci se blocheaza.
    Poate se pune de acum incolo mai mult accent pe rezolvarea acestei probleme ca sa mai trec si eu la urm. level fara mari batai de cap.
    Multumesc !!!
     
    Modificat ultima dată: 29 Dec 2015
  17. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Și ce ai făcut pentru a o rezolva?
     
    malagambafane și matusam apreciază asta.
  18. -crokyyy1234-

    -crokyyy1234- Analist forum

    Pai metodele clasice(toate).
    In aceasta seara,am avut frumoasa surpriza sa culeg tot la timp,bine fara sa iau in calcul cateva reincarcari ale paginii.
    Totusi,exista o incetinire la terenuri,astfel deplasarea de la unul la altul se face mai greu,uneori deloc,fara un refresh sau altceva !
    Cam atat am avut de spus !
    O noapte plina de zapada,va doresc !
     
    donnadmn apreciază asta.
  19. mara031991

    mara031991 Expert forum

    Va rog sa imi spuneti daca este o problema cu jocl pt ca nu se misca aproape nimic la joc. Merge fffff greu. Va rog frumos daca imi raspundeti sa ma lamuresc daca este ceva cu calc sau cu jocul. Va multumesc
     
  20. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Jocul nu are probleme.