Jocul se misca foarte greu

Discuție în 'Runda de discuții' creată de .Vlady_V., 13 Dec 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. zeea

    zeea Scriitor în devenire

    nu o fi avind probleme,dar intradevar si ieri si astazi merge f.greu mereu se blocheaza in jur de 30 seunde dupa 2,3 parcele culese,calculatpri; meu este performant si este si curatat,asa ca il inteleg,asa am patit si la celalalt event,deoarece de dupamiaza precis va functiona normal,totusi undeva se intampla aceste blocaje,vorbesc de culegerile manuale deoarwece la cele cu combina nu este asa de deranjant
     
    malagambafane, donnadmn și SOSYGMA apreciază asta.
  2. georgeta

    georgeta Scriitor activ

    da intradevar fara cateva refresh-uri pierzi ceva timp la cules, eu am avut animale si a trebuit sa dau refresh chiar si cand am pus hrana si apa
     
    malagambafane, SOSYGMA și donnadmn apreciază asta.
  3. Veverita02

    Veverita02 Rutinat

    Buna seara. Mie mi se tot blocheaza jocul. Imi lua cam 10 minute sa recoltez si sa plantez din nou terenul Clar de luna. Am dat vina pe conexiunea de internet desi am folosit 2 provider-i diferiti. Am sters tot ce se putea sterge, dar vad ca si acum e tot asa. Pe alte site-uri navighez fara probleme, deci nu e netul. Mai pateste cineva la fel?
     
    malagambafane și donnadmn apreciază asta.
  4. Chronos

    Chronos Guest

    Folosind combina?

    Da.
     
    malagambafane apreciază asta.
  5. marianvaly6767

    marianvaly6767 Mogul forum

    nu este prima oara cand se pune aceastra intrebare inlegatura cu aceastra problema de recoltare ,eu am pierdut un item eventul trecut..........deci inseamna ca exista ceva probleme
     
    malagambafane și SOSYGMA apreciază asta.
  6. Chronos

    Chronos Guest

    Binenteles ca sunt, am precizat in postarea anterioara. Pot aparea probleme la folosirea combinei, in sensul ca, atunci cand doriti sa folositi combina si dati click pe ea, apare acea floricica galbena ca sta cateva secunde blocand tot, dupa care jocul revine la normal. Si cam asa facea la fiecare recoltare.
     
    malagambafane și matusam apreciază asta.
  7. georgeta

    georgeta Scriitor activ

    nu stiu la ceilalti dar in ceea ce ma priveste apare si la recoltarea manuala nu numai la combina iar timpii sunt mult mai mari (necesita 2-3 refreshuri)si e destul de deranjant caci mai astepti putin sa aduni dupa ce sunt gata pet-urile dar nu poti beneficia de maximul de puncte datorita acestori erori
     
    malagambafane, nicole6161, SOSYGMA și alți 3 apreciază asta.
  8. cotizo

    cotizo Scriitor activ

    Si la mine se misca cu pauze lungi si dese! Cred ca soriceii sunt de vina!
     
    malagambafane, SOSYGMA și donnadmn apreciază asta.
  9. Tudy

    Tudy Mare-maestru forum

    Jocul se misca f greu la casuta de reproducere!!!!
     
    malagambafane, SOSYGMA și donnadmn apreciază asta.
  10. goldhe

    goldhe Locuitor permanent

    buna seara! la mine totul este blocat... are cineva o bagheta magica sau renunt in seara asta... niciodata nu a mers asa de greu, nici floricica nu se mai invarte...
     
    malagambafane, SOSYGMA și donnadmn apreciază asta.
  11. rayssalady

    rayssalady Scriitor activ

    La fel se intampla si la mine. Cred ca e o problema generala. Uite-asa ne imbolnavim de "Parkinson". :)) Apropo: doar recolatorul functioneaza la reproducere?
     
    malagambafane și SOSYGMA apreciază asta.
  12. crystinna00

    crystinna00 Scriitor în devenire

    Da chiar merge greu , foarte greu mai ales la reproducere !
     
    malagambafane, stoiantudorel și SOSYGMA apreciază asta.
  13. cristy30firefighter

    cristy30firefighter Scriitor activ

    Si la mine a mers f greu jocul la reproducere abia am reusit sa imi reproduc soriceii.....:oops:
     
    malagambafane și crystinna00 apreciază asta.
  14. veve47

    veve47 Conte forum

    Da, de ceva vreme jocul "ingheata" timp de cateva secunde care la inceput erau 3-4, acum s-a ajuns la mai mult. Este foarte neplacut mai ales cand sunt activate diverse produse. Sa speram ca problema se va rezolva cu bine. Inainte culesul mergea "snur" acum ia o groaza de timp asteptand revenirea imaginii active.
     
    malagambafane, cucu5555 și donnadmn apreciază asta.
  15. iliesclaudia

    iliesclaudia Începător forum

    eu am crezut ca ,calculatorul meu e de vina dar vad ca sintem mai multi.imi face 1000 si 100 de nervi la recoltat.va rog din suflet faceti ceva ca mai avem si alceva de facut.
     
    malagambafane, cucu5555, ani.vajai și alți 2 apreciază asta.
  16. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Jocul sau browserul și Flash Player-ul? În ultimul timp acestea pare că au evoluat atât de mult încât calculatoarele mai vechi sunt depășite în anumite situații.
     
    malagambafane apreciază asta.
  17. veve47

    veve47 Conte forum

    Multumesc pentru raspuns, dar calculatorul este chiar nou si "la zi". O sa vedem daca se imbunatateste situatia.
     
    malagambafane apreciază asta.
  18. georgeta

    georgeta Scriitor activ

    situatia nu cred ca este influentata de calculator, exista printre noi jucatori care au 'tehnologie' destul de noua
    cred ca ar fi mai util daca s-ar accepta si varianta ca jocul are ceva probleme si s-ar face verificari decat sa se arunce pisica mereu in curtea noastra , a jucatorilor
    cred ca sunt destui jucatori care au incercat si de pe alte calculatoare si s-au confruntat cu aceeasi situatie
    aceste atentionari se fac pentru simplul motiv ca ne place jocul dar in conditiile in care iti ia o ora sa aduni niste adaposturi si sa pui hrana si apa te cam lasa nervii si renunti sa mai joci. nici nu vreau sa mai amintesc in timpul eventurilor pe parcele mici cat de greu este sa aduni plantele dupa ce activezi bonusurile disponibile si constati ca pana apuci sa aduni un teren deja ai pierdut bonusul de puncte
     
    malagambafane, veve47 și Veverita02 apreciază asta.
  19. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    La fel de util ar fi dacă jucătorii ar accepta faptul că cache-ul browserului trebuie curățat periodic, că există programe care afectează performanțele jocului, etc. Din partea programatorilor, se aduc îmbunătățiri săptămânal, nu doar în privința erorilor ci și a codului sursă.
     
    malagambafane apreciază asta.
  20. Veverita02

    Veverita02 Rutinat

    Buna ziua. Sambata eu am sters tot ce se putea sterge, am restartat calculatorul de cateva ori, am jonglat intre 2 furnizori de internet, toate pentru ca jocul se misca extrem de greu la poienitele de reproducere. Si pentru ca situatia nu s-a imbunatatit cu nimic, duminica am renuntat la o zi baby boom. Joc jocul asta ca sa ma relaxez si sa ma deconectez de stress, nu ca sa ma enervez si in timpul liber. Desi nu am pregatire in domeniul informaticii, pot intelege ca intr-un joc atat de complex mai apar si probleme. Dar atunci cand semnalam ceva nu o facem doar ca sa ne vedem numele in forum. Nu trebuie sa o ia nimeni personal, nu atacam pe nimeni. Daca suntem mai multi care intampinam aceeasi problema sau probleme diferite, e in interesul bunului mers al jocului de a se transmite mai departe pentru a se putea remedia. Multumesc!
     
    malagambafane apreciază asta.