Jocul se misca foarte greu

Discuție în 'Runda de discuții' creată de .Vlady_V., 13 Dec 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Da, asta este o problemă cunoscută. Același cache de care pomeneam mai sus este încărcat prea mult cu istoricul reproducerilor. Până la găsirea unei soluții, un refresh între 1-2 serii de reproducere face minuni.
     
    malagambafane și donnadmn apreciază asta.
  2. claudiu34

    claudiu34 Începător forum

    ca si pe celalalt cont jocul merge cateva secunde iar apoi se blocheaza cateva secunde....exasperant....mai are cineva probleme de genul celor de mai sus?
     
    malagambafane apreciază asta.
  3. Carmenicu

    Carmenicu Novice forum

    Si la mine merge foarte greu, ce se intampla stie cineva
     
    malagambafane apreciază asta.
  4. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Problema este ca am dezinstalat vers.21 dar nu pot instala altceva deoarece ma redirectioneaza automat catre versiunea 21 si nu am de unde sa selectez o versiune anterioara. :cry:
    Stie cineva ce se poate face?
     
    malagambafane, donnadmn și .felicia.1 apreciază asta.
  5. Chronos

    Chronos Guest

    Trebuie sa cauti pe site la ei o versiune anterioara, arhivata eventual. De acolo o iei. Cred ca mai poti gasi versiuni anterioare si pe alte site-uri, dar de preferat ar fi de acolo.
     
    malagambafane și donnadmn apreciază asta.
  6. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Ok, multumesc!
     
    malagambafane, donnadmn și Chronos apreciază asta.
  7. lorenzo94

    lorenzo94 Novice forum

    Opera browser se comporta bine cu noul update de flash player, deci si jocul ruleaza ok,acceptabil. la intrarea in parc si in si insula comorilor dureaza cateva secunde sa se incarce itemele.in rest, pentru cei care au probleme in continuare recomand Opera
     
    malagambafane și donnadmn apreciază asta.
  8. sighianul

    sighianul Novice forum

    Buna seara,

    De cateva zile jocul merge cu o viteza mica si chiar se blocheaza,dupa care isi revenine (vorbesc aici de cateva secunde nu mai mult).Si in momentul unor comenzi trebuie sa astept pana ia comanda.
    Puteti sa ma ajutati cu o ideea de cum as putea sa fac jocul sa mearga iarasi la vitza care a avut-o??
     
    malagambafane și donnadmn apreciază asta.
  9. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Ai putea încerca cu o versiune mai veche de Flash Player, după cum s-a anunțat >>AICI<<.
     
    malagambafane și donnadmn apreciază asta.
  10. ginahozoc

    ginahozoc De-al casei

    Dragi moderatori am instalat versiunea recomandata (la el merge brici) de Nicolae dar mergea si mai greu. Am reinstalat versiunea 21 cu care trebuie sa am rabdarea cat marea, cu care de fapt eu lucram de mult si mergea ceas, la secunda.De aceea va rog mai dati de stire echipei tehnice poate mai face o "curatenie de primavara" sa ne mai ajute un pic. Bonusurile oferite de itemi le pierd datorita incarcarii paginilor si nu mai pot beneficia de ele in acelasi timp. Mentionez ca zilnic si chiar de 2 ori pe zi fac stergere de c/c. Nu mai spun ca instalarea acelei versiuni de flash player a durat 3 ore si ceva.
     
    malagambafane, donnadmn și adrianapatran apreciază asta.
  11. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    Atunci incearca alta versiune, 19, 20 ! Acest lucru nu este de competenta celor de la Bigpoint, ci a celor de la Adobe. Ei realizeaza update-uri la program. Au mai fost in trecut asemenea disfunctionalitati si au fost reparate relativ repede. Sa speram ca si de data asta se va intampla la fel !
     
    malagambafane și donnadmn apreciază asta.
  12. ginahozoc

    ginahozoc De-al casei

    Multumesc frumos, o sa incerc si alta varianta.
     
    malagambafane și donnadmn apreciază asta.
  13. blackangel773

    blackangel773 Comisar forum

    Mi se blocheaza jocul.Trebuie sa dau de 100 de ori refresh ca sa fac ceva pe joc (recoltare,piata...). E din joc sau nu merge ceva bine la pc-ul meu?
     
    malagambafane apreciază asta.
  14. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! La prima vedere pare sa fie de la tine si cauzele pot fi multe.
     
    malagambafane și matusam apreciază asta.
  15. blackangel773

    blackangel773 Comisar forum

    multumesc.am sa dau un scan cu avastul.
     
    SOSYGMA, malagambafane și matusam apreciază asta.
  16. bizonul84

    bizonul84 Începător forum

    nu pot sa fac nimic in joc... nici macar fereastra sa pot trece de pe o pasune pe alta nu se deschide... abia se deschide si apoi fereastra ramane complet alba... dupa refresh aceiasi problema...
     
    SOSYGMA și malagambafane apreciază asta.
  17. Chronos

    Chronos Guest

    Buna seara! Pot fi mai multe cauze: o versiune invechita a flash player-ului, o conexiune slaba la internet, un device "slab" ca si putere hardware si nu in ultimul rand, un browser "incarcat" care necesita o stergere de cache and cookies. Poti incerca si alt browser sa vezi daca problema persista.
     
    malagambafane și matusam apreciază asta.
  18. Dr.Mike

    Dr.Mike Junior Expert

    De "blocarea" jocului am scapat printr-un refresh (tasta F5). La mine s-a manifestat doar temporar (2 zile). Cei drept, refresh pe fiecare teren, dar a mers.
     
    SOSYGMA și malagambafane apreciază asta.
  19. Veverita02

    Veverita02 Rutinat

    Buna seara. Nu stiu ce se intampla, dar azi mi s-a blocat intr-una jocul. Nu am putut accesa roata norocului, nu am putut accesa eventul din butonul din dreptul ceasului. Am tot dat F5 dar fara folos, tot trebuia sa reincarc jocul. Am sters cookies de 2 ori azi.
    Si mai e o problema care persista de ceva vreme la vrejul magic. Cand am de activat mai multe linii, dupa aproximativ 10 linii (poate chiar mai putin) se blocheaza si nu mai pot activa liniile. Trebuie sa tot insist, sa trec de pe o pagina pe alta, sa insist la mai multe linii si apoi dintr-o data se deblocheaza. Dar linia de la care a inceput problema ramane "verde" (ca si cand nu ar fii activata). E deranjant cand se intampla la liniile de 12/24 h. Poate e o problema cunoscuta, dar eu sper sa se rezolve.
     
    malagambafane, SOSYGMA și Agro80 apreciază asta.
  20. sammy_mih2

    sammy_mih2 Scriitor activ

    nu si eu intampin aceleasi greutati sper sa se rezolve curand.
     
    malagambafane apreciază asta.