Jocul se misca foarte greu

Discuție în 'Runda de discuții' creată de .Vlady_V., 13 Dec 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. and1989

    and1989 Novice forum

    Aceleasi probleme le am si eu .Inca de la eventul trecut.Jocul se blocheaza mereu.
     
    malagambafane, donnadmn și Otilica69 apreciază asta.
  2. ca_zaza

    ca_zaza Pretendent

    Se conecteaza f greu pe joc, multe 'eroare server', iar la orice actiune (donat la event, ridicat animale reproduse sau de pus pt reprodus) jocul moare in conectare la server. Refresh la nesfarsit, cash+cookies, degeaba.
     
    malagambafane și donnadmn apreciază asta.
  3. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    Incercati si o stergere a cache-ului din Flash player. Uneori face minuni. Incercati, de asemenea, si un alt browser. Eu, unul, sunt conectat de ore intregi cu Mozilla si nu am avut nici cea mai mica problema.
     
  4. 12232nick

    12232nick Scriitor activ

    Si la mine merge greu jocul de o saptamana.
     
  5. -calache-

    -calache- Novice forum

    Buna !!! De vreo 2 3 zile jocul merge foarte greu....sacadat,..oare numai la mine? Am combina activata, si tot greu culeg ...se lucreaza,sau...?
     
  6. Chronos

    Chronos Guest

    Buna dimineata! Sunt ceva sesizari si din partea altor comunitati de jucatori cum ca jocul nu ar rula fluent pe browser-ul Mozilla Firefox. Dezvoltatorii vor verifica acest lucru. Poti incerca alt browser in caz ca momentan folosesti Mozilla si sa vezi daca problema persista. Nu ar dauna si o stergere de cache and cookies din browser.
     
    matusam, malagambafane, donnadmn și alți 2 apreciază asta.
  7. dydyana97

    dydyana97 Demiurg forum

    Si eu folosesc mozilla si intr-adevar jocul merge greu. Pe terenul principal Baha n-au fost probleme sa culeg manual ce aveam de cules dar in jungla mi-a luat foarte mult timp sa culeg mai putine lucruri decat pe terenul principal. La fel si in ferma, unele terenuri se culeg brici altele te apuca seara... Am sters cache si cookies si degeaba...
     
  8. mary.gabriela

    mary.gabriela Scriitor în devenire

    Foarte greu se misca jocul si la mine,am sters cookies,cache si degeaba.Sper sa se rezolve.O seara frumoasa!
     
  9. Chronos

    Chronos Guest

    Echipa tehnica nu a gasit vreo problema de server. Pentru a investiga aceste sesizari, tehnicienii au nevoie de mai multe detalii: versiuni de Flash Player si Mozilla, daca utilizati si alte plug-in-uri...
     
    matusam și malagambafane apreciază asta.
  10. mary.gabriela

    mary.gabriela Scriitor în devenire

    Flash Player 2300185 pe Opera merge bine , s-ar putea si pe Mozilla ,nu stiu nu am incercat.Flash Playerul cred ca e de vina.
     
    malagambafane apreciază asta.
  11. dydyana97

    dydyana97 Demiurg forum

    Nu stiu ce flash player am dar l-am actualizat cam acum 2 saptamani pentru ca la conectare imi spunea ca playerul este invechit si trebuie actualizat... La inceput a fost ok, acum nu pot face mai nimic pe ferma cu mozilla. Pe Explorer merge bine...
     
    davidsiirina08 și malagambafane apreciază asta.
  12. calcanu

    calcanu Începător forum

    Am sters si reintrodus windows-ul, totul merge ok, mai putin jocul...nu mai stiu ce sa fac...poate incercati voi ceva !!
     
    malagambafane apreciază asta.
  13. Chronos

    Chronos Guest

    Buna dimineata! Nu trebuia sa fii asa radical, decat poate daca era deja windows-ul "obosit". Problema nu a fost inca rezolvata, mai exact cauzele problemei. Puteti oferi detalii despre versiuni folosite, mai ales daca folositi Mozilla si intampinati probleme. Eu, personal, acasa folosesc Mozilla si nu am probleme. Oricum, pana la rezolvarea problemei, puteti folosi cu incredere alte browsere, ca sa nu se miste fantomele in reluare.;)
     
    davidsiirina08, matusam și malagambafane apreciază asta.
  14. tchupy

    tchupy Analist forum

    test comparativ in cifre rotunjite :
    mozilla: 127 MB browser, pentru farmerama foloseste 274 MB Flash Player plugin, 125 MB plugin container = 526 MB consum de RAM
    opera: 199 MB browser, maxim 250
    de aici ar fi o cauza a vitezei jocului
    pentru chrome si explorer nu am testat inca
     
    davidsiirina08 și malagambafane apreciază asta.
  15. malagambafane

    malagambafane Legendă vie

    Si chrome face ,,figuri,,citeodata merge foarte greu in jungla,se blocheaza 2-3 secunde si pe urma isi revine.
     
    davidsiirina08, dydyana97, donnadmn și alți 2 apreciază asta.
  16. popescudana42

    popescudana42 Legendă vie

    Vai ce greu merge jocul,,am pierdut si 2 bilete la balci nu am reusit sa sparg baloane eu dadeam clic pe un balon si se misca in reluare...si cu mozilla si cu chromul la fel...am facut si stergere a cache-ului din Flash player ,nici o schimbare...
     
  17. -mamaleone

    -mamaleone Mare-maestru forum

    Bine ca am vazut postarea ta, ca altfel iroseam si al treilea bilet:)
    Primul bilet mi-a deschis un ecran galben, care a devenit scena cu baloane pe la 90% din timp, iar mouse-ul se misca foarte incet; a doua oara, mouse-ul s-a miscat normal, dar baloanele apareau cu incetinitorul (doar cronometrul a mers normal). Restul jocului merge mai incetut, dar merge.
    Am incercat Chrome, am sters cache&cookies din browser, reteaua arata bine. Cred totusi ca "e de la ei".
    Mai asteptam, poate se rezolva
     
  18. X-mod

    X-mod Guest

     
  19. donnadmn

    donnadmn Legendă vie

    Buna,
    Intr-adevar joculetul cu baloane nu functioneaza corect. Cel putin la acesta editie.
    Cine nu crede, sa incerce si apoi sa spuna ca nu este asa. Este bine sa-l evitem deocamdata.
    Multa bafta!!
     
  20. X-mod

    X-mod Guest

    Desi nu au fost cauzate de serverele de joc, echipa tehnica a gasit solutia pentru a ajuta jocul sa functioneze corect, problemele ar trebui sa fie rezolvate acum.