Feedback La mulți ani, FARMERAMA !

Discuție în 'Runda de discuții' creată de nikolae28, 24 Ian 2024.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul ?

Sondaj închis pe 4 Feb 2024.
  1. Îmi place

    59,5%
  2. Mi-e indiferent

    2,4%
  3. Nu-mi place

    38,0%
  1. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    Salutare fermieri,

    Vă așteptăm în această temă pentru păreri, opinii și nelămuriri cu privire la eventul aniversar La mulți ani, FARMERAMA! De asemenea, prin intermediul sondajului vă puteți exprima rapid opinia în privința evenimentului.

    Nu uitați să consultați AICI tutorialul iar pentru alte link-uri utile: Indexul.

    Spor!
     
    amy46, in.the.rain, paulici_01 și alți 9 apreciază asta.
  2. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Vad pe alte forumuri ca pentru a produce un produs de event sunt necesare 20 Ornament de petrecere, 20 Bonpuf si 2 Tun de confetti, si nu 21 Ornament de petrecere, 12 Bonpuf si 2 Tun de confetti, cum apare la noi in tutorial. Asa o fi?!?
    Si tot acolo, o atentionare: "Rugăm pe toată lumea să nu recolteze (din cauza pop-up-ului) sau să planteze planta evenimentului până nu semnalăm că evenimentul a început și totul merge bine!"
    Tot de acolo aflam ca dacă o piesă se află în locul și poziția potrivite, nu mai poate fi rotită sau mutată în alt loc. Sistemul înregistrează apoi piesa. Aceasta înseamnă că piesa dată este în locul potrivit. Avem nevoie de un total de 600 de produse de moara pentru a finaliza bara de progres.
     
    Modificat ultima dată: 24 Ian 2024
    amy46, in.the.rain, paulici_01 și alți 20 apreciază asta.
  3. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    Asa este, cred ca am ramas eu in urma cu ultimele actualizari. Multumesc de atentionare. Acum este actualizat si tutorialul.
    Eu cred ca a fost suficient cand am mentionat:
    Daca piesa este pe locul ei, ce rost ar mai avea sa o rotesti sau sa o muti in alta parte ?
     
    amy46, in.the.rain, paulici_01 și alți 18 apreciază asta.
  4. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Cu drag!
    Cat despre: "La revenire, piesele deja așezate la locul lor se vor regăsi acolo.", eu intelesesem ca indiferent daca sunt asezate corect sau nu, ele vor aparea in acelasi loc in care au fost lasate. Din celalalt text, inteleg ca daca acestea au fost amplasate corect, nu mai pot apoi fi mutate sau rotite. De aceea am facut acea mentiune.
     
    amy46, in.the.rain, paulici_01 și alți 16 apreciază asta.
  5. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    Eu inteleg ca daca sunt asezate "la locul lor" inseamna ca nu sunt asezate incorect, nu ? Si ca cele asezate incorect nu se vor regasi acolo. Daca gresesc sau daca explicatia mea este incompleta, mea culpa, ca sa zic asa. :). Dar am menționat totuși acest lucru și în tutorial.
     
    amy46, -iulia1992-, in.the.rain și alți 15 apreciază asta.
  6. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Daca toata lumea intelege acum mai bine cum stau lucrurile, inseamna ca a fost un dialog constructiv! :)
     
    -ciocollate-, amy46, -iulia1992- și alți 27 apreciază asta.
  7. Adynicolae

    Adynicolae Scriitor activ

    Bună ziua
    Eu unul Nu am înțeles nimic sincer
    Eu zic pas la acest eventual.
     
    amy46, manulela20, -iulia1992- și alți 15 apreciază asta.
  8. .mpond.

    .mpond. Profesionist forum

    :Dtocmai ce-am finalizat al 2-lea puzzle de cate 1000 de piese,din acest an !:p Nici nu m-am uitat la premii,sigur îmi va plăcea eventul !
     
    amy46, -iulia1992-, in.the.rain și alți 15 apreciază asta.
  9. PauL_MC

    PauL_MC Scriitor activ

    Ce este 1 nap și o părăluță ?
     
    amy46, -iulia1992-, in.the.rain și alți 10 apreciază asta.
  10. Nick2511

    Nick2511 Novice forum

    Sunt plante de la ferma, de la nivelul 106 si 109.
     
    amy46, -iulia1992-, victorashi și alți 11 apreciază asta.
  11. LensDwayne

    LensDwayne Scriitor în devenire

    Să înțeleg că jucătorii de nivel mai mic, chiar dacă au vrejul activat, nu vor regăsi cele 2 plante în șură și nici nu le vor putea folosi până la atingerea nivelului necesar, nu?
     
    amy46, -iulia1992-, in.the.rain și alți 10 apreciază asta.
  12. -elenaion49-

    -elenaion49- Baron forum

    Eu cred ca, atunci cand asezam o piesa la locul ei, va fi atrasa ca un magnet si nu va mai putea fi miscata.
    Voi incerca, atunci cand nu voi vedea repede unde este locul piesei, sa o plimb pana ramane prinsa pe tabla, la locul ei. Sper sa mearga asa, atunci cand inspiratia nu ma va ajuta.:)
     
    amy46, -iulia1992-, in.the.rain și alți 12 apreciază asta.
  13. aida59

    aida59 Maestru forum

    Buna dimineata! Imaginea pentru joc o avem undeva cand incepe jocul? Multumesc
     
    -elenaion49-, amy46, -iulia1992- și alți 8 apreciază asta.
  14. tchupy

    tchupy Analist forum

    Din cate vad imaginea de reconstituit este chiar cea pe care o selectezi (de ex. prima imagine este o oaie cu un tort ), probabil este de preferat sa faci o poza cu telefonul inainte ca sa ai modelul in fata (din prezentare nu pare sa-ti arate modelul si in timpul rezolvarii).
     
    -elenaion49-, amy46, -iulia1992- și alți 9 apreciază asta.
  15. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    Nu cred ca e nevoie sa se ajunga pana acolo, deoarece am mentionat in tutorial ca poti inchide fereastra cu puzzle-ul, sa vezi din nou imaginea si apoi sa revii si sa continui de unde ai ramas.
     
    -elenaion49-, amy46, -iulia1992- și alți 11 apreciază asta.
  16. RazvanAndrei

    RazvanAndrei Expert forum

    Foarte corect raspunsul.

    Buna dimineata :)
     
    -elenaion49-, amy46, -iulia1992- și alți 7 apreciază asta.
  17. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Eventul pare destul de usor; curand vor aparea pe forum si rezolvarile puzzle-urilor in caz ca se va simti nevoia. Nu cred ca va fi cineva care sa nu termine eventul, nici macar vecinul meu! :)
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 25 Ian 2024
    amy46, -iulia1992-, in.the.rain și alți 8 apreciază asta.
  18. geta_numai_eu

    geta_numai_eu Maestru forum

    Buna ziua,la voi merge jocul? La mine nu se dechide...
     
    -elenaion49-, isa33br, amy46 și alți 12 apreciază asta.
  19. -jenitrandafir-

    -jenitrandafir- Pretendent

    nici la mine
     
    -elenaion49-, amy46, -iulia1992- și alți 10 apreciază asta.
  20. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Banuiesc ca se anticipa ca ar putea fi ceva probleme...
     
    -elenaion49-, amy46, -iulia1992- și alți 9 apreciază asta.