Livrare specială - Discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 7 Mar 2016.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. mariusica_t

    mariusica_t Începător forum

    Va rog frumos putin respect .. eu da stiu si cum sa vorbesc si despre ce sa vorbesc !!! De ce imi dispar scutecele dupa fabricarea lor... si cat despre daca stiu cum sa vorbesc............ O sa fac sesizari la cei de mai sus sa te invete pe tine cum sa vorbesti cu oameni
     
    donnadmn apreciază asta.
  2. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    In primul rand te rog sa folosesti un singur cont de forum pentru problema pe care ai semnalat-o, altfel induci in eroare si jucatorii, si moderatorii !

    In al doilea rand, tu ai fost cea care a folosit cuvinte inadecvate unui forum civilizat (batjocura, vindeti gogosi) ! Acestea sunt expresii mult prea familiare pentru ceea ce vrei tu sa spui. Puteai gasi cu usurinta alte cuvinte daca vroiai. Numai pentru cuvintele astea si ai fi putut primi penalizare, ceea ce nu s-a intamplat insa ! Respectul trebuie sa vina din ambele parti. Asa e fair-play, nu ?

    In al treilea rand, in ceea ce priveste problema care ai semnalat-o legata de scutecele care dispar, trebuie sa stii ca nimic ni ferma nu dispare fara un anumit motiv, fara o actiune efectiva a proprietarului. Poate le-ai folosit deja si ai uitat. E omeneste sa uiti ! Dar ca sa fii impacata, cel mai bine ar fi sa contactezi serviciul de suport care iti va spune cu siguranta ce s-a intamplat cu scutecele tale !

    O seara buna iti doresc !
     
    -elenaion49-, -ingerik-, misu_mama și alți 7 apreciază asta.
  3. matusam

    matusam Legendă vie

    Buna!
    Sunt perfect constienta de faptul ca sunt off-topic si imi asum consecintele.
    Consider ca este cazul sa imi cer SCUZE fata de echipa si colegii de joc pentru anumite postari.
    Celor carora le-am raspuns dur (stiu perfect cui), le-as fi putut scrie in privat, dar nu este cazul. Intrebarile si raspunsurile au fost AICI.
    Nu imi este rusine sa recunosc ca am gresit.
    Cu respect,
    matusam
    P.S. Multumesc Chronos pentru lectie.
    O seara frumoasa tuturor!
     
    -elenaion49-, doro090767, Agro80 și alți 14 apreciază asta.
  4. ionut0816

    ionut0816 Novice forum

    Un event destul de frumos, din care m-au interesat in mod special recompensele cu super-hrana si ienuparul de munte. Dupa ce am obtinut dropul de care aveam nevoie pentru acele sarcini, am inceput sa plantez porumb si cartofi si pana acum am vandut cantitati in valoare de aproximativ 3 milioane de gologani. :D

    Bafta tuturor!
     
    dadan, adrianapatran, roliana57 și alți 2 apreciază asta.
  5. -bobo03-

    -bobo03- Începător forum

    am strans recolta de pe cele 5 parcele si nu am primit nici o ramura.Stie cine de ce??????
     
  6. ulpia_dacia

    ulpia_dacia Scriitor activ

    poate nu ai cules pomii?
     
    dadan, adrianapatran și donnadmn apreciază asta.
  7. Chronos

    Chronos Guest

    Buna seara! Doar pomii si Arborii fermecati ofera drop de event.
     
  8. -bobo03-

    -bobo03- Începător forum

    am strans si pomii xxl dar....poate aveti dreptate
     
    dadan, adrianapatran și donnadmn apreciază asta.
  9. Chronos

    Chronos Guest

    Sa zicem ca nu am eu dreptate, ca sunt om si pot gresi fara voie, dar tutorialul nu minte.
     
    dadan și donnadmn apreciază asta.
  10. ulpia_dacia

    ulpia_dacia Scriitor activ

    eu de la toti pomiixxl de pe ferma si insula am primit 4 ramuri:mad:
     
    dadan și donnadmn apreciază asta.
  11. risti6

    risti6 Junior Expert

    Bună seara! Nu înţeleg nedumerirea dvs, de ce ar da pomii xxl mai mult drop decât unul normal? Se primeşte drop mai mult de la plante sau pomi ori adăposturi ce durează mai mult până la coacere, este un lucru ştiut şi discutat deja, deci nu punem xxl ca să luăm drop, ci ca să obţinem fructe mai repede! Eu am pus arţari, migdali, măslini...am terminat event de 2 zile, scriptic, dar mai amân finalizarea, faptic,în aşteptarea babyboom şi ca să am combina în weekend. Spor!
     
  12. Veverita02

    Veverita02 Rutinat

    Si eu de la 18 pomi din Jungla (amherstia, nectarin, baobab, achacha, mate, moringa) am primit 1 ramura. Noroc ca nu ma intereseaza in mod deosebit event-ul. Premiile pe care le vreau o sa reusesc sa le iau (combina si SH), iar in rest nu conteaza.
     
    adrianapatran, dadan și donnadmn apreciază asta.
  13. petcu_cos

    petcu_cos Expert forum

    super eventul, l-am terminat demult dar asa am avut sansa sa marim stocul de fructe
     
    crivio și roliana57 apreciază asta.
  14. crivio

    crivio Scriitor în devenire

    Buna ziua
    Stiu ca sunt off-topic si merit sa fiu mustrata de catre Chronos, dar am zis ca merita riscul.Am cautat intai in forum detalii despre mini-eventul Happy Stable Day, dar nu am gasit nicaieri . Primim PE duble doar din adaposturi sau si din ateliere?
    Multumesc anticipat pentru raspuns si va cer scuze pentru ca nu am stiut unde sa postez aceasta intrebare!

    Va doresc o zi buna si spor la munca!


    Multumesc Chronos pentru promptitudine si intelegere! Cu mustata... mai vedem. N-as vrea sa le fac concurenta baietilor mei!:)
     
    Modificat ultima dată: 12 Mar 2016
    roliana57, Chronos și matusam apreciază asta.
  15. Chronos

    Chronos Guest

    Sau si mai bine, ti-as putea desena o mustață. Da, puteai adresa aceasta intrebare la sectiunea Probleme generale, nefiind o intrebare care sa se poata incadra usor la o tema de discutie, mai degraba la nici o tema de discutie. Daca sesizai o posibila eroare, care iarasi, nu s-ar fi incadrat la nici o tema de discutie, puteai posta la Probleme tehnice.
    Acum, sa revenim la oile noastre. Da, de dublu PE beneficiaza si extinderile atelier, pe durata acestui minieveniment.
     
    roliana57, matusam și crivio apreciază asta.
  16. dobregina58

    dobregina58 Novice forum

    Frumos event , ma bucur ca am putut sa il termin si eu pe tot. Pe viitor sper sa mai fie eventuri ca acesta.
     
    mariuta48, roliana57, dadan şi o altă persoană apreciază asta.
  17. simona2paula

    simona2paula Începător forum

    buna ziua, mi-a placut mult acest event mai ales pentru acel pom oferit. Ar fi excelent daca si pe viitor ar mai fi asemenea eventuri care sa ofere cate un pom rar sau adapost rar cum ar fi" lebede, vidre, lemn cainesc, wampee etc
    bravo echipa Farmera, mult succes in comtinuare
     
    dadan apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.