Feedback Locul de joacă pentru animalele de companie

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 24 Iul 2018.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare actualizarea anunțată în 24 iulie?

Sondaj închis pe 7 Aug 2018.
  1. Îmi place

    92,5%
  2. Mi-e indiferent

    3,4%
  3. Nu-mi place

    4,1%
  1. tuca4747

    tuca4747 De-al casei

    Salut.
    Vot pozitiv pentru noul teren.

    Modul de deblocare ( cel putin in ceea ce prezinta tutorialul) mi se pare cam "scump" : 4 200 creitari pentru cca 72 parcele 1*1 (tutotrial 5 -7 parcele /faza, deci media este 6); per total revine
    58,3 creitari/ parcela. Deci pt a amplasa un item Sauna vikingilor, as avea nevoie de cca 233 creitari.
    Dar, ramane de vazut cum se vor putea debloca celelalte parcele si mai ales ce voi avea de pus pe teren la momemntul respectiv.
    O zi buna tuturor.
     
    llyillyi, -katnik-, donnadmn și alți 4 apreciază asta.
  2. dariuss2000!

    dariuss2000! Profesionist forum

    da,am vazut.eu ma gindeam ca o sa-mi fie destul de greu sa gasesc toate itemele care le pot pune pe noul teren,printre cele pe care le am pe cele 2 terenuri unde sint.poate era mai usor daca ,in momentul cind pui mouse-ul pe item, sa-ti spuna de care este si atunci sa-l muti pe noul teren.sper ca mi-am exprimat bine ideea!
     
    llyillyi, -katnik-, Criselt și alți 4 apreciază asta.
  3. mona_lica

    mona_lica De-al casei

    Buna ,sunt de acord cu Darius,ne ar ajuta tere mult....
     
    llyillyi, -katnik-, Criselt și alți 2 apreciază asta.
  4. -elenaion49-

    -elenaion49- Baron forum

    Desi cam greu, am inteles care este ideea ta, dar cred ca aceasta implementare este perfecta asa cum este si vom reusi cu totii sa ne aducem aminte care sunt peturile pe care de fapt le recoltam "la mana" in fiecare zi.
    Eu am umplut deja terenul disponibil si abia astept sa deblochez si celelalte 2 terenuri care vor fi disponibile maine. Si cu siguranta voi regasi peturile pe care vreau sa le transfer pe acele parcele.
    Mult spor la cutari!;)
     
    llyillyi, kami12., davidsiirina08 și alți 7 apreciază asta.
  5. aelastan

    aelastan Începător forum

    am cumparat casa cu 500000 si nu-mi apare nicaieri......unde o gasesc sa o pot pune pe noul teren ?
     
    gerulla2013, llyillyi, donnadmn și alți 5 apreciază asta.
  6. tchupy

    tchupy Analist forum

    daca este vorba de fabrica , atunci : Pentru început poate fi amplasat doar pe cele 3 terenuri arabile continentale. După al 40-lea upgrade, poate fi amplasat și în Locul de joacă. si se gaseste in inventar la decoratiuni.
     
    malagambafane, -elenaion49-, yocoama și alți 6 apreciază asta.
  7. donnadmn

    donnadmn Legendă vie

    Am deblocat astazi cu 300+400 creitari 2 terenuri mai mult decat minuscule,:cry: este regretabil, sincer.:oops:
     
    -katnik-, pinok86, malagambafane și alți 4 apreciază asta.
  8. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Poate 300+300 ;)
     
    -katnik-, kiri2270, pinok86 și alți 6 apreciază asta.
  9. donnadmn

    donnadmn Legendă vie

    Nu 400+300 stiu foarte bine cati creiati am donat.
    Presupun ca se poate verifica.
     
    -katnik-, llyillyi, kris-ana80 și alți 2 apreciază asta.
  10. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    Am deblocat 1 teren ptr care am platit 300 craitari si am primit 5 spatii 1x1...am vrut sa-l deblochez si pe al doilea dar m-am oprit si am calculat cite PETuri am si de cite spatii am nevoie sa fie deblocate(spatiile deblocate care s-au dat din start,le-am ocupat de ieri).Doar asa,la o prima strigare mi-ar trebui vreo 44-50 spatii.Astfel ca,imi opresc craitarii,poate am nevoie ptr altceva si deblochez altadata...cam prin decembrie as putea avea toate spatiile care imi trebuiesc(dupa calendarul din FAQ) si atunci sa vad daca voi avea atitia craitari,ptr ca e nevoie de ordinul miilor.Ofertele cred ca ramin in Shop-O-Rama,deci le voi debloca pe rind si le voi ocupa odata pe toate,cind voi avea nr de 45 de spatii.

    La mine in Shop O Rama,ambele zone costa cite 300 craitari fiecare...si in FAQ scrie la fel...300..
     
    davidsiirina08, -katnik-, donnadmn și alți 4 apreciază asta.
  11. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Evident că se poate verifica și te asigur că tutorialul nu este greșit.
     
    davidsiirina08, -katnik-, donnadmn și alți 6 apreciază asta.
  12. mada_nice

    mada_nice Talent de excepţie

    Eu am dat 400 pe a treia zonă, iar următoarea de deblocat e 600 creițari.
     
    davidsiirina08, -katnik-, donnadmn și alți 4 apreciază asta.
  13. -iulia1992-

    -iulia1992- Maniac forum

    400 si 600 nu au fost cumva zonele din Cascadele Cristaline ???
     
    davidsiirina08, -katnik-, donnadmn și alți 7 apreciază asta.
  14. mada_nice

    mada_nice Talent de excepţie

    Ah, ba da! Nu mi-am dat seama că se vorbea despre Locul de joacă. Într-adevăr, și la mine ambele sunt 300 de creițari.
     
    0VIO8, davidsiirina08, -katnik- și alți 9 apreciază asta.
  15. -soricel-2012

    -soricel-2012 Novice forum

    Ideea acestui teren de joaca este buna si nu prea.. daca la recoltare folosim combina.. toate itemurile vor fi recoltate simultan iar itemurile gen sauna vilingilor nu vor mai beneficia de PE amplificat de copacul bufnitei, dragon domestic, etc..etc.. solutia ar fi sa recoltam acestea manual.. dar ..
     
  16. raisa2005

    raisa2005 Talent de excepţie

    Toate celelalte itemuri, din cele care dau PE sunt perdante de asemenea. Ideal ar fi ca acea comanda nou aparuta (aceea cu ciuperca) sa culeaga itemi specifici pentru bonusuri, iar comanda normala (aceea cu combina) pe ceilalti, cei care dau si PE. Asa cel putin putem profita la maximum de ceea ce avem instalat pe locul de joaca. De exemplu eu am mutat inapoi in parcuri itemi de gen ,,Hai ; Sauna Vikingilor; Bungalou vulcan; Cuib ciocanitoare, ... etc.

    Se poate face asa ceva, este realizabil? Ar putea fi transmis dezvoltatorului fara sa fie nevoie de un sondaj?
     
  17. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    După ce am reușit să convingem dezvoltatorul că terenul pentru peturi și funcțiile combinei dedicate acestor itemuri sunt caracteristici necesare jocului ar fi cel puțin ciudat să încercăm să le demonstrăm că actualizarea este greșită.
    Noul teren nu este exact ce am solicitat, dar cu siguranță este un mare pas înainte. De asemenea, în ultimul timp insistăm pe diferite îmbunătățiri ale combinei, de la transparența ferestrei, optimizarea funcției de amplasare cu Meșterul... până la funcții separate de recoltare pentru pomi, animale sau parcele sau chiar zonal pe același teren.
    Totuși, aceeași ”temă” - optimizarea amplasării itemurilor și ordinea în care se recoltează itemurile speciale pentru maximizarea randamentului PE - există de ani buni și nu poate fi rezolvată cu introducerea unui buton suplimentar, variantele individuale fiind nenumărate. Având la dispoziție mai multe terenuri dedicate, funcție de recoltare manuală sau automată, optimizarea rezultatului acestei teme ține până la urmă de flerul și strategia fiecărui fermier.
     
  18. geckofeet666

    geckofeet666 Supervizor forum

    Cu internetul meu ia ceva timp pana si upload-area unui teren plin cu copaci. Astfle ca plimbarea prin toate terenurile pentru recoltarea cuiburilor de bufnita era un chin, si de multe ori renuntam pur si simplu la ele.
    Acum ca le am intr-un singur loc, chiar daca ar fi sa le recoltez manual mi se pare un mare pas inainte, ceva de genul revolutiei industriale xDxDxD
     
    Modificat ultima dată: 29 Iul 2018
    megastar_58, llyillyi, cerbul și alți 11 apreciază asta.
  19. kiri2270

    kiri2270 Legendă vie

    :p...si daca esti in zona rurala romaneasca, netul merge la fel de minunat...asa ca Gecko draga mea, :oops:ma simt ca in UK...vivat internetul slow-motion, dar tare imi pare bine de locul de joaca pentru animalute…;)...super idee!:D:inlove:
     
  20. mariasamoila16

    mariasamoila16 Mogul forum

    Am o intrebare. De unde cumpar fabrica de baza? Am cautat, dar n-am gasit-o!
     
    Criselt, popescudana42, llyillyi și alți 4 apreciază asta.