Feedback Marea urmărire

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 26 Mai 2020.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 3 Iun 2020.
  1. Îmi place

    61,4%
  2. Îmi este indiferent

    2,5%
  3. Nu-mi place

    36,1%
  1. cp58

    cp58 Ambasador forum

    [​IMG]
    Sper sa reusesc!
    Multumesc pentru incurajari si sfaturi vinfiert!
     
    Modificat ultima dată: 2 Iun 2020
    mara62, markreddo, F_L_O_R și alți 20 apreciază asta.
  2. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    N-ai cum sa nu reusesti. Plante ai mai multe decat iti trebuie, din doua ture de garoafe e gata. Am remarcat ca garoafele au dat maximum posibil de drop daca se folosesc 20 Howie, asa ca eu n-am mai pus hortensii. Maine spre seara e sigur gata daca recoltezi la timp.
     
    mara62, markreddo, giuly1969 și alți 12 apreciază asta.
  3. cristy101

    cristy101 Novice forum

    mara62, markreddo, giuly1969 și alți 14 apreciază asta.
  4. -*rosana*-

    -*rosana*- Avansat

    buna.nu reusesc sa fac dropul.voi cum ati reusi?
     
    kameliana59, mara62, markreddo și alți 12 apreciază asta.
  5. cosmincody

    cosmincody Profesionist forum

    Ma declar invingator si eu, dupa o investitie de vreo 5.000 de super compost (pentru drop), 13 Howie, bonusuri de la roata, si cateva bonusuri din inventar.
    In sfarsit detin si eu faimosii pomi cu MM! Nu aveam niciunul. O sa dau vot pozitiv, intrucat sunt incantat ca l-am terminat, dar intr-adevar a necesitat multa munca si investitie de resurse.
    Pana la urma, cate eventuri ofera asemenea premii? Nu prea multe, de aceea zic ca a meritat investitia.
    Felicitari tuturor! :inlove:

    [​IMG]
     
    kameliana59, mara62, markreddo și alți 22 apreciază asta.
  6. branzica25

    branzica25 Avansat

    Planteaza in pasunea salbatica planta cu cel mai mare timp de crestere in functie de nivel ( cea mai buna optiune e garoafa daca ai sc)
     
    kameliana59, mara62, markreddo și alți 11 apreciază asta.
  7. sclau8

    sclau8 Cunoscător forum

    Se mai poate cumpara SC cu creitari daca ai,plus donat la misiunile care dau SC, si sa folosesti culturi de garoafe instant.
     
    mara62, markreddo, giuly1969 și alți 10 apreciază asta.
  8. ellyzagato

    ellyzagato Scriitor în devenire

    Mi-a placut foarte mult acest event,dar este pacat ca nu poti merge mai sus de nivel 100 fara sa investest bani sa poti cumpara tot ce e nevoie.din pacate a fost un event pentru cei cu dare de mana.
     
    davidsiirina08, kameliana59, mara62 și alți 13 apreciază asta.
  9. tchupy

    tchupy Analist forum

    Este gresita ideea ca eventul se putea face doar cu bani.
    Partea dreapta este pentru fermierii care au adunat resurse in timp. Si se pot aduna valori mari. De exemplu eu nu am cumparat niciodata SC si inca mai am la dispozitie aproape 11000 de unitati. Rotatii de petrecere se pot aduna in timp si 1000 (daca nu gresesc cred ca cel mai bine stie vinfiert).
     
    davidsiirina08, kameliana59, mara62 și alți 16 apreciază asta.
  10. mariuta48

    mariuta48 Legendă vie

    [​IMG]
    Mi-s tare dragi, as sta toata ziua sa-i privesc.:inlove:
    Acum nu mai conteaza cat am muncit, deoarece nu-mi place sa cheltuiesc bani in joc. Mi-am calcat totusi pe inima si am luat primul meu pachet de super compost. In rest am cautat rezerve de sc si suzi la coop: supa prieteniei pe care mereu o saream. Am consumat creitari, septel si sh din rezervele "strategice". Roata a fost "retinuta" un singur 100% si vreo 3 de +1. Rotatii am avut numai din lazile zilnice nu am cumparat. Am avut in camara un diamant de 200% si un aur de 100%. Dropul nu a fost o problema mare fiindca am cativa howie, dar nu suficienti pentru acest event, asa ca iar m-am bazat pe super compost. Pentru mine a fost "Marea provocare" , chiar un event de nota 10. Solicitant, antrenant si finalul cu happy-end.
    Multumesc Farmerama de acest event!
     
  11. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    La rotatiile de petrecere nu este limita superioara. Eu am tot adunat si am avut la inceputul eventului cam 1200, acum mi-au ramas 600. Cu aceste 600 am luat vreo 3 x 100% si vreo 3 de +1, plus SH si Suzie si SC care le-am folosit pentru plante si drop. Daca m-as fi "prins" mai repede as fi folosit SH din prima zi si poate as fi putut lua ambii copacei, asa, deseara o sa iau primul copac de mamudele. SPOR

    Suzie si SC am avut cate vreo 5000 din fiecare, acum am scazut sub 2000, la SH nu prea este diferenta ca am luat multa SH de la rotatii si din event, asa ca nu sunt in pierdere (nici eu nu cumpar minic)
     
    davidsiirina08, kameliana59, mara62 și alți 14 apreciază asta.
  12. eviii_mee

    eviii_mee Începător forum

    Buna ziua, nu prea scriu aici. Am terminat eventul. Nu a fost usor, dar e gata. Va doresc spor tuturor care nu ati terminat inca! Si daca va pot ajuta nu ezitati sa intrebati.
     
    davidsiirina08, kameliana59, mara62 și alți 18 apreciază asta.
  13. geta_numai_eu

    geta_numai_eu Maestru forum

    Buna ziua...sunt bucuroasa ca am si eu un copacel tare frumusel..ma declar multumita ,am facut cat am putut desi imi doream mai mult dar asta e..Stie cineva cand a mai fost event cu asemnea recompensa?
     
    Modificat ultima dată: 2 Iun 2020
    davidsiirina08, VFreya, kameliana59 și alți 12 apreciază asta.
  14. -iulia1992-

    -iulia1992- Maniac forum

    Buna ziua!
    Daca tin bine minte nu a mai fost event de genul unde sa primim copac cu mamudele. Eu stiu ca s-au primit la prima sau a2a editie de fermier expres, prin anul 2010-2011...
     
    mariuta48, davidsiirina08, pisitani și alți 20 apreciază asta.
  15. ancadoina

    ancadoina Avansat

    a fost la puieti misteriosi cu ani in urma
     
  16. carnaval05

    carnaval05 Începător forum

    Am sarit de 1.500 ...
     
  17. alex.keegan

    alex.keegan Cunoscător forum

    Prin 2011 parca a mai fost premiu la roata norocului. Stiu precis ca au fost, pentru ca i-am castigat unui vecin un copac cu mamudele din 5 rotatii cate avea (iar mie din aproape 100 nu :mad:).
     
    Modificat ultima dată: 2 Iun 2020
  18. VFreya

    VFreya Scriitor în devenire

  19. popik70

    popik70 General forum

    Sper ca in seara asta sau maine dimineata sa iau primul pom cu MM. Abia acum am castigat la roata bonus 200% / 24 h.
    Vot negativ.
     
  20. sandokanlord

    sandokanlord Baron forum

    Final si la mine
     
    davidsiirina08, pisitani, VFreya și alți 15 apreciază asta.