Feedback Marea urmărire

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 26 Mai 2020.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 3 Iun 2020.
  1. Îmi place

    61,4%
  2. Îmi este indiferent

    2,5%
  3. Nu-mi place

    36,1%
  1. stefania6262

    stefania6262 Scriitor activ

    Event ratat ,vot negativ.......drop fff prost ,pacat de Sc bagat.Raman cu 4000 de plante nefolosite.
     
  2. giuly1969

    giuly1969 Ambasador forum

    Mai ai timp să-l faci, dacă-ți ajung cele 4000 de plante, condiția este să folosești SC pentru planta cu cea mai mare durată, plantată pe toate cele 3 terenuri, la care să aplici reducerile de timp pentru SC și bonusurile de accelerare a producției în funcție de tipul plantei. Mult spor!
     
  3. paulici_01

    paulici_01 Conte forum

    Vrej luat ! Am facut cat am putut ! Drop slab ! Dar m-am bucurat de minijoculete! O seara buna!
     
    davidsiirina08, VFreya, petra2172 și alți 20 apreciază asta.
  4. magdajora

    magdajora Profesionist forum

    Am luat si eu cei doi pomi de mamudele.Am investit cateva mii de SC si suzy, bonus de 200% si cel de +3 plante din event dar ma bucur ca am reusit!
     
    davidsiirina08, VFreya, petra2172 și alți 19 apreciază asta.
  5. andutza2011

    andutza2011 Novice forum

    vot negativ,am bagat mii de sc si a la suzi, plus multe 200% si abia am luat vrejul.Nu stiu cum ati putut lua pomii de mamudele,poate aveti vreo formula magica si eu nu stiu.Sper ca pomii sa revina si sa fie mai accesibili,nu imposibili cum au fost
     
    davidsiirina08, VFreya, petra2172 și alți 17 apreciază asta.
  6. geta_numai_eu

    geta_numai_eu Maestru forum

    De cand avem acest bonus de 200 pentru 24 h?? Eu stiu ca este de 12. h.
     
  7. popik70

    popik70 General forum

    Scz , greseala mea . Eram obosita . Ai dreptate este de 12 h.
     
    davidsiirina08, pisitani, VFreya și alți 11 apreciază asta.
  8. t_ina_e

    t_ina_e General forum

    Am facut 121 runde si am strans 10.095 puncte.
    Sper sa mai fac macar 9 runde pana la final.
    Acest event a fost unul " de forta", cine a fost norocos la Roata norocului si a investit in event mult SC, CSZ, bonusuri din inventar si timp, a reusit!
    Multe felicitari celor care au luat premii foarte bune, de care cu siguranta se vor bucura si in viitor.
    Mult, mult spor celor care mai se lupta pentru acest event!
     
    davidsiirina08, pisitani, VFreya și alți 18 apreciază asta.
  9. cp58

    cp58 Ambasador forum

  10. cristy101

    cristy101 Novice forum

    [​IMG]
    Frumos eventul,dar destul de greu :)
    Bafta la toti :)
     
  11. geta_numai_eu

    geta_numai_eu Maestru forum

    Nu-i nimic,eram curioasa.
     
  12. mara62

    mara62 Conte forum

    Event finalizat, cei doi copacei mult doriti au ajuns in sfarsit si la ferma mea. ;)
     
  13. tchupy

    tchupy Analist forum

    Nu a fost nici o formula magica, strategia a fost simpla (probabil a fost folosita de majoritatea).
    Intai am dat la roata pentru cat mai multe bonusuri (aprox. 250-300 de tichete).
    Am estimat in jos punctele pe tura (eu am zis ca fac 85 medie de puncte).
    Am calculat cat SC si SCZ am nevoie pentru plante.
    Can m-am apropiat cat de cat de numarul necesar de plante am trecut pe garoage pt drop.
    Vreo 4 ture de garoafe instant si dupa asta cate doua ture pe zi (una de garoafe si una de hortensii).
    Am facut prima tura de 150 de instrumente pe care le-am jucat dintr-o bucata.
    Am calculat ca am o medie de 97 de pct pe tura (nu e prea grozava fata de altii).
    Drop pentru inca 134 de ture, parca, si gata eventul.
     
  14. -adina166-

    -adina166- Începător forum

    Felicitari celor ce au reusit si celor ce vor reusi sa finalizeze!
    Desi am incercat foarte mult si cu toatre resursele disponibile nu am reusit nici un pom de MM.
    Eventul a fost foarte bun , plin de adrenalina si premii grozave.
     
    ghitane, giuly1969, davidsiirina08 și alți 14 apreciază asta.
  15. angelica.d

    angelica.d Ambasador forum

    Am terminat si eu eventul..vot pozitiv...
     
  16. valecorina

    valecorina Novice forum

    Am incercat cu toate resursele avute dar nu am reusit sa iau nici un pom cu mamudele, pacat k l am dorit foarte mult. Daca era la 120 il luam.:cry:
     
    ghitane, giuly1969, davidsiirina08 și alți 14 apreciază asta.
  17. emxk

    emxk Junior Expert

    eventul a fost accesibil si fără mari resurse și investiții,acum am terminat și eu ,cu doar 5 ore înainte de finalul eventului,
    fără bonusuri la roată, am avut în șura un bonus de 200% și unul de 100% /24 ore
    am folosit parcele mari ca să economisesc sc și să fac plantele pe timpul bonusului aproximativ 1300-1500 sc
    în rest garoafe (cu bonusuri de seră) pentru drop
    dar cred că amănuntul care a facut diferența a fost ca am avut o medie la jocuri de peste 126 puncte/joc
     
  18. -elenaion49-

    -elenaion49- Baron forum

    Uite, asa da Farmerama!! Asa da!:inlove::inlove:
    Un event care ne-a facut sa ne miscam, sa cautam resursele de prin lazile prafuite, sa ne gandim inainte ce si cum, sa cautam liniile de vrej si sa le activam atunci cand trebuie, sa altoim florile cu care decidem sa facem drop, sa nu pierdem nici o secunda.
    Asa da, Farmerama, asta asteptem de la tine. Bravo!! Stiam ca poti si sper la mai multe evente cu asa emotii pozitive care sa ne puna sangele in miscare.:D:D

    Am simtit din nou freamatul acela din primii ani, bucuria aceea de copil, farmecul fermei minunate care aparuse in viata mea sa ma vindece de stres...
    Cand am castigat primii 2 pomisori de mamudele am dansat prin casa, dar nu au fost munciti ca acestia de acum. Acestia mi-au pus sangele in miscare.

    Cand am citit tutorialul am crezut ca undeva este o piedica, si ca nu ar fi posibil si la indemana tuturor sa termine acest event. Apoi mi-am pus bateriile si am inceput sa caut rotatii prin cutii, sa altoiesc trandafirii, sa pun hortensii si gaste prin menajerii si manufacturi.

    Zic.... va fi greeeu, ajuta-ma roata!! Si m-a ajutat saracuta cu vreo 3 bonusuri de 24 de ore si 3 de 6 ore. Am activat tot ceea ce da supercompostului putere mai mare si am facut cat mai multe culturi. Am recoltat numai cu howie si am luat in jur de 100 de drop la fiecare tura de planta de event. Pentru drop am ales trandafirii altoiti, cu produse sau linii care scad timpul.
    Asa mi-am pus niste baterii, ca am terminat eventul in 3 zile fara sa cheltui un banut.;) Toate resursele au fost din joc, chibzuit pastrate, special pentru asemenea evente.
    Pentru ca asa faceam inainte, asa erau eventele. Multe normale si fara stres, apoi venea unul care ne infierbanta la fel ca urmarirea asta uriasa.:D
    Felicitari echipei si mii de multumiri!!!:inlove::inlove::inlove::inlove:
    Spor celor de pe ultima suta!
     
    Modificat ultima dată: 3 Iun 2020
    oltencutza, mariuta48, iulia64 și alți 36 apreciază asta.
  19. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    Desi nu ma asteptam,am terminat si eu eventul..daca nu erau pomii cu MM pe care ii visez de vreo 8 ani,nu ma fortam sa-l termin..Am inceput cu 400 SC si vreo 200 SCZ(eu nu reusesc sa string SC,SCZ,SCT,bilete de petrecere ptr roata ptr ca le consum chiar daca nu este vreun event).A doua zi de la inceperea eventului am avut noroc la roata si am cistigat 1x100% si 2 de +1 recolta plante:a scapat(nu stiu cum)neatins in inventarul meu un bonus de care si uitasem de +100% plante..Si pe urma a inceput nebunia ptr ca vroiam sa profit de bonusurile respective cit mai mult ptr inmultirea plantelor dar nu aveam SC si SCZ...in schimb am avut creitari si am tot cumparat de la Shop-O-Rama de cite ori am avut nevoie,am facut multe misiuni dind animale reproduse de nivel inalt(nu le-as fi dat niciodata)ptr a lua MM de la misiuni si cumparam SC...90% am folosit parcele confort.Pentru lupe(stiam ca imi vor trebui),m-am bazat pe luminis unde am magazii,manufacturi,adaposturi neon si ateliere roz iar din cind in cind mai foloseam SH sa se faca mai repede.Pentru drop,nefiind detinatoarea liniei de vrej garoafe instant, am plantat mai mult feriga,panselute portocalii iar noaptea,ochiul boului,hortensie sau dalie portocalie doar cu apa si ingrasamint.A picat la fix si eventul Piata de fructe de unde mi-am tot luat craitari pe masura ce ramineam fara si tot asa calculind am reusit sa termin eventul in intregime...cu costuri mari de resurse dar a meritat..Am calculat "atit de bine" incit am ramas si cu vreo 9 instrumente in plus si plante.Bineinteles ca nu am uitat nici broscutele pe care le-am pus la treaba chiar si cind recoltam parcelele confort cu planta de event..Acum,am intrat si eu si broscutele in marea relaxare...Felicitari celor care au terminat si spor pe ultima suta de metrii celorlalti care inca mai lucreaza la event.
     
    iulia64, giuly1969, davidsiirina08 și alți 30 apreciază asta.
  20. Bandit82

    Bandit82 Avansat

    Salut si eu am facut pina la sarcina 140 de am luat un pom mai mult nu am putut si ma bucur tare mult ca am luat unu macar am consuma uramtoarele:4000. sp.85 MM.plaus multe altele bafta
     
    giuly1969, davidsiirina08, mara62 și alți 15 apreciază asta.