Feedback Marea urmărire

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 26 Mai 2020.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 3 Iun 2020.
  1. Îmi place

    61,4%
  2. Îmi este indiferent

    2,5%
  3. Nu-mi place

    36,1%
  1. Amst3l

    Amst3l Cunoscător forum

    event finalizat în totalitate ... fără bani investiţi ... dar cu multe resurse consumate

    PS. mă bucur foarte mult pentru cei 2 pomi ...altfel nu cred că aş fi consumat acele resurse ...nu aveam nici un pom cu mamudel
     
    giuly1969, davidsiirina08, mara62 și alți 19 apreciază asta.
  2. terrarossa82

    terrarossa82 Scriitor în devenire

    Event terminat si la mine,in cele din urma. A fost un event obositor si mare consumator de resurse,dar satisfactia de a avea copaceii la care nici nu indrazneam sa visez e enorma si face sa merite tot efortul depus. Felicitari tuturor celor care au terminat si spor celor care inca mai au de munca!
     
    giuly1969, davidsiirina08, mara62 și alți 12 apreciază asta.
  3. tantileana

    tantileana Începător forum

    Efort mare, consum enorm de resurse si din nefericire, a depins mult prea mult de noroc. Aproape de primul pom dar nu destul cat sa il pot lua. Asa ca, probabil mult timp dezamagirea va fi sentiment definitoriu cand ma voi gandi la ferma.
     
  4. fyfy32

    fyfy32 Locuitor permanent

    Event terminat, sunt foarte dezamagita sa descopar ca arborele de MM nu este un arbore ci un item ca cele din parc ...la cat de dificil a fost acest event speram sa fie un arbore caruia sa ii punem compost si suzi :( daca stiam nu ma avantam asa rau sa pierd nopti si sa stau intr un stres permanent :(
     
    giuly1969, davidsiirina08, mara62 și alți 7 apreciază asta.
  5. pisitani

    pisitani Ambasador forum

    Buna ziua,tuturor!
    Ca si ”formula magica” cea mai buna startegie pentru mine se pare ca si-a spus cuvantul.....
    In timp ce mica armata de howie (doar 31 la numar) a stat cumintica in sura , pomii minune si-au facut treaba ...
    De ani de zile tin acesti pomisori pe teren si mereu am folosit produsul lor la discretie, dar de aceasta data a trebuit sa las stocul pe 0 ...
    # 29 arbori super jumbo
    # 16 arbori super jumbo a lui suzi...fara cei de la coop ...cu acest event am aflat ca sunt la coop si urmeaza in mult , mult timp sa ii iau :sleepy:.
    Garoafele instant au scos dropul lejer, ceva multe rotatii la roata fara prea mult succes au mai scos un plus de plante, ceva bonusuri gasite prin sura....si rezultatul final....reusita maxima ieri in ZI DE SARBATOARE pentru mine...

    In sura mea au mai aparut 2 copacei cu MM ...pe langa cel ce poposea linistit de ani buni pe ferma , plus inca 2 copacei de drop pe langa alti 10 ... :inlove::inlove::inlove:.

    [​IMG] [​IMG] [​IMG]
     
    Modificat ultima dată: 3 Iun 2020
    ghitane, iulia64, goldhe și alți 24 apreciază asta.
  6. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Salut !
    Am muncit pana in ultimul moment, dar am satisfactia ca am reusit. Roata nu m-a ajutat,si pentru ca joc de doar 2,5 ani nu am avut stocuri mari de resurse, tichete de petrecere, bonusuri de recolta. Poate si felul cumpatat in care cheltui un banut (real) nu m-a ajutat prea mult sa am stocuri...
    Nu trebuia nivel mare pentru a finaliza, dar trebuiau stocuri mari de SC, tichete de petrecere...tehnica a fost simpla, fiecare s-a bazat pe ce avea sau stia, clar SC a fost vedeta oricarei tehnici de acumulare drop...Personal cam 2500 SC am cheltuit, vreo 400 Suzie, +3 din event, un 200% pe ferma si un 100% plante, +1 de la sezon. Roata a ajutat doar cu un +1, din vreo 80 tichete de petrecere si 100 gratuite. Jalnic, am fost descurajat dar n-am renuntat...Cu atat mai mult o sa ma bucur de copacei cu cat am tremurat pana in ultimul sfert de ceas pentru al 2-lea...Eventul mi-a placut, m-am chinuit sa-l fac, ma bucur ca am reusit chiar si fara noroc... o poza:
    [​IMG]
     
    ghitane, nycola70, pisitani și alți 25 apreciază asta.
  7. t_ina_e

    t_ina_e General forum

    Pe ultima suta de metri am finalizat partea stanga a eventului, fara bonusuri si consum de SC si CSZ.
    Neprimind in 48 de ore bonus de la Roata norocului, am hotarat sa nu investesc restul resurselor disponibile.
    Daca imi pare bine sau rau, stiu ca nu prea conteaza, dar mi-am facut o parere despre evolutia jocului.
    Vreau sa evidentiez ca acest event a fost foarte dificil de realizat atat partea dreapta cat si partea stanga a ferestrei de event.
    De la mine vot indiferent!
    Multe felicitari tuturor farmierilor!
     
  8. stef85600

    stef85600 Junior Expert

    Am reusit sa iau un pom cu mamudele am muncit pana in ultima clipa dar s-a meritat .:D
     
    goldhe, giuly1969, davidsiirina08 și alți 15 apreciază asta.
  9. malagambafane

    malagambafane Legendă vie

    230 de runde jucate cu 19585 de puncte , nu am reusit sa iau nici un copacel dar am votat .. imi place .. pentru simplu motiv ca ma consider singurul vinovat, am avut de la roata o gramada de bonusuri dar degeaba daca eu am facut aproape numai 70 de puncte . Felicitari celor care au terminat eventul !
     
    ani.vajai, nycola70, pisitani și alți 17 apreciază asta.
  10. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Eu am jucat vreo 240 de runde am ajuns la 24000 deci am luat un copacel, am folosit doar "10 diferente" cu o rata care s-a imbunatatit de la o zi la alta, in sensul ca spre final, cu mintea exersata am luat mult mai des 105 puncte decat 95. Spre sfarsitul eventului mi-am dat seama ca as fi putut sa il termin, dar cand am ajuns la aceasta concluzie era un pic cam tarziu. Initial, dupa calcule, nu imi ajungeau resursele (SC si Suzie). Dar daca dupa multi ani, apare un event cu acest copac de mamudele, cred ca vor mai fi si alte ocazii, deci sa adunam resurse. (si nu stiu de ce, dar cred ca in toamna topul va recompensa si cu acest pom). +3 l-am folosit pe parcele mici iar 100% atunci cand am prins 2 simultan, le-am folosit pe parcele comfort cu chutney si suzie (44 x aprox 55la 4 ore), sau pe parcele mari, totul cu SC apa ingrasamant si liniile disponibile pentru drop (acel howie care il plimb asa singurel de pe un teren pe altul a pus si el umarul cu cat a putut). Dupa parerea mea a fost mai interesant acest event decat topul de anul trecut. Parerea mea. SPOR
     
  11. Criselt

    Criselt Legendă vie

    Nici eu nu am reusit sa iau pomii cu MM, am facut aproximativ 18000 de puncte... din motive psihologice. N-am prins bonusuri la Roata, m-am panicat si am jucat haotic, fara sa urmez o strategie coerenta (asta am realizat de-abia la sfarsit, facand o analiza "la rece"). Asadar... mi-am epuizat stocurile de SC, Suzi, MM si creitari inutil. Nici la "10 diferente" n-am fost foarte atenta din cauza starii de panica... am avut cateva runde cu 105 puncte, dar si destule cu 70, gaseam repede 9 diferente apoi ma blocam la ultima. Care, de multe ori era un obiect mareeee... xD
    Asta e, asta sunt! Joc mult mai bine cand sunt detasata, cand nu-mi doresc neaparat sa termin, si ratez exact atunci cand am un scop bine determinat. Votul ramane pozitiv, a fost un event de exceptie!
     
  12. вα∂вσу

    вα∂вσу Conte forum

    Am reusit sa iau ei eu un pom de mm, as fi putut sa il iau si pe al doilea dar mi-au lipsit vreo 600 de drop plus consum de foarte multe resurse de SC,Suzi si tichete petrecere oricum e bine si asa acum am 3 pomi de mm
     
  13. petra2172

    petra2172 Rutinat

    Vot pozitiv iti dau tie, pentru expunere, exact acelasi lucru l-am patit si eu, in plus am ramas si cu vreo 3000 de plante .:cry:Invatatura de minte pentru mine, in timpul liber o sa citesc arhiva, pentru strategii, si nu mai consum nici un tichet de petrecere;) eu am facut abia 14000 de puncte ca nu am mai avut drop, nici SC ca sa-l fac.
     
    branzica25, donnadmn, MicuNicu și alți 13 apreciază asta.
  14. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    La acest event pentru drop au fost mai utile parcelele mijlocii, la mine cel putin din trestie pe parcele mici am scos cam 130 unitati de drop cu 200 SC consumate iar pe parcele mijlocii am scos 97 cu 97 SC consumat. Iar ca timp, cu tot ce am putut activa pentru reducere am iesit la 4 ore, deci din 4 in 4 ore am scos aprox 200 unitati drop de pe principala si salbatica. In luminis am avut numai adaposturi si ateliere puse cu SH (dupa ce am devenit mai "destept" si mi-am dat seama ca merita sa utilizez cateva sute de SH pentru pomisor), asa incat tot la 5-6 ore am scos 7-12 lupe. Totusi dropul a variat foarte mult si de ex nu prea mi-a dat mai mult de 2 lupe la o magazie cu 8 cincile. A fost un event in urma caruia suntem un pic mai "destepti", totusi asta se va vedea la urmatoarele eventuri de dificultate medie si mare :)
     
    branzica25, donnadmn, goldhe și alți 9 apreciază asta.