Feedback Marea urmărire

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 23 Mar 2022.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 30 Mar 2022.
  1. Îmi place

    44,1%
  2. Îmi este indiferent

    4,6%
  3. Nu-mi place

    51,3%
  1. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    De la misiuni, cumparare cu creitari, Arbore Super Jumbo,,,,etc
     
    SKARABEU, mihai.1998, dydyana97 și alți 21 apreciază asta.
  2. matusam

    matusam Legendă vie

    Liniile de vrej si anumite itemuri castigate la evenimente sau Roata ofera lazi, care la deschidere iti pot da destul de mult SC.
     
  3. NM1969

    NM1969 Conte forum

    [​IMG]
    Dupa ce ai obtinut aceste altoiuri, adaugi COZONAC si ARANJAMENT PURITATE, semeni CROCUS, adaugi SC si Crocus instant este garantat 100 % - eu asa il obtin.
    [​IMG]
     
  4. cp58

    cp58 Ambasador forum

    Inchei seara si jocul... dupa ce mai fac rost de lupe incerc sa finalizez partea stanga. Pentru partea dreapta sunt prea multe plante ca sa pot termina ....
    [​IMG]
    Weekend placut !
     
  5. tchupy

    tchupy Analist forum

    ca sa-ti faci o idee, din lazile de la vrej stranse intr-o saptamana se primesc aproximativ 700-1000 de unitati de SC si cam 400-500 de SCZ
     
  6. martinygor

    martinygor Novice forum

    cate randuri de vej ai ?
    eu am doar 100 :(:(:(
     
    -elenaion49-, OanaMihaela, rjean777 și alți 13 apreciază asta.
  7. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    Asa este. Uitasem de ele!
    Nu am socotit dar cred ca asa este!
    Eu am 170!
    La ora asta stau asa: 3950 pct. din 30 de runde. O medie de 131.66. Scena cu ''Apartamentul'' mi-a scazut media...sper sa ajung la o medie de 134.9 , la fel ca la eventul anterior!​
     
    SKARABEU, mihai.1998, dydyana97 și alți 19 apreciază asta.
  8. tchupy

    tchupy Analist forum

    sincer, habar nu am cam cate sunt, dar cred ca peste 250, luni adaug si linia de vrej de la eventul asta pentru ca voi juca doar dupa ce am cel putin 90 de instrumente
     
    valemnd158, dydyana97, -elenaion49- și alți 14 apreciază asta.
  9. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Mergi la vrej, selecteaza "toate", in coltul din dreapta jos ai un numar care reprezinta nr de pagini de vrej... Inmultesti cu 3 vrejuri per pagina, scazi eventuale vrejuri incomplete (cu aproximatie desigur!) si ai cea mai buna estimare despre cate ai!
    Asa ca eu nici pe "in.the.rain" nu-l cred, joaca mult de dinaintea mea, e nivel mai mare, cum eu am completat 105 pagini probabil ca el are 170 pagini, nu vrejuri!
     
    Modificat ultima dată: 26 Mar 2022
    valemnd158, dydyana97, -elenaion49- și alți 12 apreciază asta.
  10. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Stanga e gata si la mine. In dreapta merge mai greu, pana ma obisnuiesc cu plansele noi mai dureaza.
    [​IMG]
     
    valemnd158, dydyana97, -elenaion49- și alți 17 apreciază asta.
  11. fabian201070

    fabian201070 Avansat

    pe vrej linii active sau nu sunt 433 ,eu am active vreo 410 si la sapte zile adunate lazile de bonusuri nu ai cum sa aduni atatea resurse?sa nu uitam ca sunt linii de vrej si la 72 ore,48,etc sunt linii de 8 si 10 ore care dau doar pe sau pet.si eu sunt curios de unde se poate face resurse cu sutele?si eu joc de la inceput,,am nivel 237 pe ferma si 600 pe tropicala.daca aduni resurse timp poti face un event dificil lejer..dar daca mai ai cupoane bonus recolte,jack,si norocul de la roata (nu ca mine,lipsa bonusuri de la roata)cutiile picollo...
     
  12. blackspace77

    blackspace77 Cunoscător forum


    salut..clar pot fi mult mai multe pagini cat si linii de vrej..eu am 201 pagini si 600 linii de vrej..;)
     
    Modificat ultima dată: 26 Mar 2022
    valemnd158, dydyana97, -elenaion49- și alți 13 apreciază asta.
  13. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    Corect! Cu scuzele de rigoare , ai dreptate! Am 170 de pagini deci 510 linii!!!!!!
     
    valemnd158, SKARABEU, matusam și alți 15 apreciază asta.
  14. geta57

    geta57 Rutinat

    Mai sunt și Arborii Super Jumbo care dau 4 buc/zi.
     
    valemnd158, dydyana97, -elenaion49- și alți 11 apreciază asta.
  15. cp58

    cp58 Ambasador forum

    Am terminat partea dreapta. Chiar nu stiu cum reusiti sa obtineti atatea lupe.... am incercati cu arbori normali (mimoze, yggdrasil, trompeta de aur, matusalemic, stejar capela si nelipsitii hicori si bayberry). Am pus si XXL si nu reusesc sa obtin mai mult de 10 lupe de pe un teren. Spor tuturor!
     
    valemnd158, -Abramburica-, matusam și alți 15 apreciază asta.
  16. -elenaion49-

    -elenaion49- Baron forum

    Eu am pana acum 137 de instrumente si mai fac, dar incet. Ziua nu prea mai pot sta pe ferma, nu pot tine laptopul deschis din cauza nepoteilor, l-ar distruge cu viteza luminii.:D:D
    Asa este, la mine 204 pagini si 610 linii, pe care le recoltez de cate ori am prilejul in afara de cele care dau bonusurile de puncte, pe care le recoltez la 24 de ore..
    Este incredibil cate bunatati ies din lazile de la vrej si din cele date de itemurile de la roata. Mai punem si pomii jumbo si avem fantana de resurse care de la un timp este interminabila. Ah, era sa omit resursele de la roata, care nu sunt deloc de neglijat, la cate rotatii castigam zilnic.;)
    Apropo', stie cineva cate linii sunt? Care este numarul maxim?
     
    Modificat ultima dată: 26 Mar 2022
  17. leutzu61

    leutzu61 De-al casei

    196 pagini,588 linii de vrej dar la recoltare zilnic sunt sub 500 .
     
    valemnd158, matusam, dydyana97 și alți 14 apreciază asta.
  18. luciabara

    luciabara Locuitor permanent

    Din ce scoateti drop bun??
     
    valemnd158, rjean777, dydyana97 și alți 11 apreciază asta.
  19. ca_zaza

    ca_zaza Pretendent

    Vot negativ.
    Recunosc din start ca nu este genul de joc preferat - gaseste obiecte/diferente. Dar asta nu inseamna ca nu-l joc uneori.
    La joculetul implementat pe farmerama am cateva obiectii. Nici pana acum nu au fost corectate unele greseli de traducere, semnalate inca de la inceput. Pentru modul normal si gaseste diferente este un maxim teoretic de 105 punte ce se pot realiza (10+6*10+35), iar pentru modul temporizat 135 puncte maxim posibile conform tutorialului (10+60*1+65 @in.the.rain , cum reusesti o medie de 133 ?? Felicitari !! ). De ce diferenta asta intre maximumul posibil intre cele 3 variante de joc ? Cu atat mai mult cu cat acest maxim e muuult diminuat la jocul efectiv in variantele normal/gaseste diferente, si mai cu seama pe modul normal, unde actualizarea listei la gasirea unui obiect nu e instantanee. Sa mai spun si eu ca un click pe obiect nu are intotdeauna efect ? (si am si un laptop bun si o conexiune buna la net). Pana la urma, acest minijoc se dovedeste a fi tot unul de memorare, cu printscreenuri si celelalte, doar ca pe imagini mai mult sau mai putin intunecate, cu obiecte mai mult sau mai putin mici si cat mai pierdute in peisaj.
    De obicei acest gen de joc il fac doar ca-mi place farmerama, nu si tipul asta de event, deci fara avant si bucurie. Doar ca acum m-am 'aruncat' vazand cutiile piccolo din lista de premii. Mare greseala !! Regret ca nu am analizat intai mai temeinic tutorialul pentru a-mi da seama ca, pentru mine cel putin, e irealizabil !!! Multe resurse irosite fara folos.
     
    valemnd158, rjean777, andreas30904 și alți 21 apreciază asta.
  20. DW..

    DW.. Scriitor activ

    Reusesti dupa ce "sacrifici "vreo 10 planse jucand varianta cu "gaseste 10 obiecte".Joci fiecare plansa de 3-4 ori ca sa memorezi asezarea obiectelor si apoi treci la varianta temporizata.Ideal e sa faci toate plansele odata ca sa nu mai prinzi schimbarea planselor la 24 de ore pentru ca atunci iar trebuie sa mai sacrifici niste planse sa te obisnuiesti cu plansa noua.Eu am terminat cu aproximativ 225 de planse,nu stiu foarte exact ,am pierdut sirul la un moment dat pentru ca am jucat in doua ture si am prins o schimbare de planse.
     
    mara62, valemnd158, -Abramburica- și alți 20 apreciază asta.