Feedback Marea urmărire

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 23 Mar 2022.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 30 Mar 2022.
  1. Îmi place

    44,1%
  2. Îmi este indiferent

    4,6%
  3. Nu-mi place

    51,3%
  1. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    Am deja pozele scenelor de la eventurile trecute si le vizualize in fiecare zi cand apare una noua si , cateodata, mai am si ajutoare( sotia le citeste si eu le bifez:))
    Asa stau acum:
    [​IMG]
    Scena de maine ( cu mici modificari , probabil)
    [​IMG]
     
    Modificat ultima dată: 27 Mar 2022
    mara62, valemnd158, SKARABEU și alți 24 apreciază asta.
  2. fabian201070

    fabian201070 Avansat

    nu mai alergati dupa cuti picollo.au efect dar nu la mine un prieten urs ,sters imediat,si ape termale,,sa mai alerg dupa cutii?acum ceva timp din 4 cutii am luat ,,aleatoriu,,3 ape termal si un buchet de flori ,,,au fost sterse imediat ,eu nu mai alerg dupa picollosi nici cutiile de bonusuri nu sunt mai bune ,,,doar bonusuri pet 200 pet si pe din care am cateva sute,,se castiga si la cutiile cu ingrasamant,,dar merg inainte ca sunt fermier si imi place jocul ,,,nu sunt suparat nu pierd nimic dar nici nu castig nimic ..fac cat pot din event,,cred ca voi face in jur de 150 runde
     
    davidsiirina08, mara62, valemnd158 și alți 16 apreciază asta.
  3. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Fiecare cu norocul lui! Totusi, astfel de indemnuri mi se par cel putin deplasate, fiecare face ce doreste, si nu ce-i spune altcineva. La fel ca in viata reala!
    In fine, hai sa nu ma enervez prea tare si sa revin la ce conteaza. Inainte de ultima recolta a zilei, in partea dreapta se zareste prima cutie Piccolo!!! Dupa ultima recolta de azi, vor mai ramane aproximativ 9.500 de puncte de acoperit, in doua zile si jumatate.
    [​IMG]
     
    mara62, valemnd158, rjean777 și alți 25 apreciază asta.
  4. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Eeeh, daca s-ar comercializa lupele.... Eu am pe stoc mai mult de 200, este drept ca inca nu am jucat decat de proba, oricum mai mult de 2-3 nu folosesc la un joc. Marea problema este, asa cum au mai spus si altii, reactia jocului la click chiar in conditiile unui pc destul de performant pentru majoritatea aplicatiilor si net la viteza de RO, adici "brici". Din comentariile de mai sus reiese ca unii nu au suficiente plante (ca si mine, am folosit totusi un 100%, 1+ de 6 ore si azi cel de 8 ore), altii duc lipsa de drop, altii de lupe. Pai cu cat folositi mai multe resurse si metode pentru a obtine unul din categoriile de necesar pentru joc - plante, drop, lupe, cu atat le dezechilibrati pe celelalte. Asa ca sontic-sontic, pana miercuri dupa-masa voi aduna cele 90 de instrumente si le voi juca pe toate consecutiv, fara pauze pentru o cat mai buna memorare. Inca o data, votul negativ din cauza click-ului. Posibil data viitoare sa nu-l mai fac, din cauza nervilor pricinuiti de "click". SPOR.
     
    -elenaion49-, mara62, valemnd158 și alți 19 apreciază asta.
  5. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    Cel mai bun timp pe care l-am scos:
    [​IMG]
     
    -elenaion49-, mara62, valemnd158 și alți 22 apreciază asta.
  6. martinygor

    martinygor Novice forum

    incep sa fiu dezamagit de eventul asta,am reusit pana acum sa adun doar 49 de runde si sigur nu reusesc sa mai fac inca 40 de runde in 30 de ore
    speram si eu la cele 2 picolo dar sa dus speranta
    :(:(:(
     
    -elenaion49-, mara62, valemnd158 și alți 13 apreciază asta.
  7. leutzu61

    leutzu61 De-al casei

    2 cutii piccolo=vanatoarea eterna de comori+dansul frunzelor
     
    -elenaion49-, mara62, valemnd158 și alți 13 apreciază asta.
  8. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Tot mai aproape de finish... Cu plantele am rezolvat-o, acum am hortensie pe toate 3 terenurile. Nici macar nu ma complic sa fac plante instant, mai e timp destul.
    [​IMG]
     
    -elenaion49-, mara62, valemnd158 și alți 17 apreciază asta.
  9. malagambafane

    malagambafane Legendă vie

    In stanga am terminat iar in dreapta am doar 8775 de puncte . Bafta tuturor !
     
  10. .mpond.

    .mpond. Profesionist forum

    Multumesc Corina (DW..) pt recordul absolut de max de pct per plansa ,pe care mi l-ai facut .Multumesc si pt timpul tau si pt ca esti un mentor excelent:inlove:...cand ai chef.Uite-asa am terminat eventul cu mai putine resurse ,pt ca eu o scald doar intre 85 si 95 pct...:DVot pozitiv.Succes tuturor !
     
    -elenaion49-, mara62, -Abramburica- și alți 13 apreciază asta.
  11. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    Final de event!
    [​IMG]
    Ultimele 3 eventuri:
    Iunie 2021 = 207 runde cu o medie de 133.5
    Sept. 2021 = 205 runde cu o medie de 134.9
    Mart. 2022 = 205 runde cu o medie de 134.4
     
  12. martinygor

    martinygor Novice forum

    eu sigur am depasit media ta ;););)
     
    -elenaion49-, mara62, -Abramburica- și alți 13 apreciază asta.
  13. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    Toate ca toate, dar eu m-am impotmolit si acum nu stiu ce sa fac.
    Am 73 runde jucate, SC (nu Sh cum am scris initial :D ) si Suzy am maxim 200 si am un bonus in inventar de 200%. As putea lua ceva SC de la misiuni (cam mult ar trebui), dar nu stiu daca ma mai incadrez cu dropul care de obicei imi ajungea strict pentru cat produceam la moara din recolta respectiva.
    In weekend am tras chiulu`, pe Ceahlau in drumetie nu am gasit nici plante pudra si nici zgura asa ca m-am trezit pe ultima suta de metri ca habar n-am ce sanse is sa il termin si ma frustreaza ca is si cat de cat aproape de finish.
    Daca aveti o idee geniala despre cum pot scoate 17 runde in 19h (din care vreo 10h dorm xD) astept cu interes sfaturile voastre :).

    In alta ordine de idei, felicitari "jucatorilor de dreapta", vad ca ati stat bine la capitolul perseverenta si vigilenta :)
     
    Modificat ultima dată: 29 Mar 2022
    -elenaion49-, derby54, mara62 și alți 13 apreciază asta.
  14. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Event finalizat la pas, fara nici cea mai mica graba.
    [​IMG]

    Trezirea!!! Ce vrei sa faci cu SH?!? :)
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 29 Mar 2022
  15. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    Am vrut sa zic ca e C langa H, dar nu ma pot scoate xD. Corectez, ma scuzati, am si eu o noua varsta xD
     
  16. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Cu bonusul de 200%, din 3 recolte rezolvi (una azi si doua maine), dar trebuie sa ai si dropul necesar. Probabil una sau doua dintre ele pe parcele confort...
     
    -elenaion49-, derby54, valemnd158 și alți 12 apreciază asta.
  17. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    QUOTE="zeepinkstar, post: 417754, member: 37573"]Daca aveti o idee geniala despre cum pot scoate 17 runde in 19h (din care vreo 10h dorm[/QUOTE]
    Seamana un pic cu filmul ala, "Misiune imposibila"...
    Ai putea incerca sa faci culturi pe parcele confort, stropite cu de toate, 84 campuri totale (44 + 40), trebuie 4 culturi...Se face un pic de economie la SC si suzie, dropul e un pic mai bun de pe confort...
    Pui 3 seminte, ies 23, deci raman 20, in 4 h si ceva cu cozonac si puritate... ies 1680 din cele 84 campuri, inseamna cam 4.077 runde, la ultima nu plantezi si iese si a 17...
    Dropul in schimb e limitat la 84, probabil o sa primesti cam 60 drop total de pe ambele capuri, si iti trebuie 476, deci ramane de facut 476- 240, trebuie sa plantezi pe margine altceva, e stiut ca planta de event da drop mai prost decat orice altceva, recomand o floare de genul rachitan, magheran, care sa se faca in timp ce se fac 2 culturi pe confort!
    E la limita, dar nu consumi bonusul!
    PS: Am socotit la confort si cu suzie, deci necesarul e de (84 x 4) Suzie si SC...
    Sper ca poti face rost, mai primesti ceva si de pe dreapta pe masura ce joci !
     
    Modificat ultima dată: 29 Mar 2022
    -elenaion49-, derby54, valemnd158 și alți 13 apreciază asta.
  18. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    Seamana un pic cu filmul ala, "Misiune imposibila"...
    Ai putea incerca sa faci culturi pe parcele confort, stropite cu de toate, 84 campuri totale (44 + 40), trebuie 4 culturi...Se face un pic de economie la SC si suzie, dropul e un pic mai bun de pe confort...
    Pui 3 seminte, ies 23, deci raman 20, in 4 h si ceva cu cozonac si puritate... ies 1680 din cele 84 campuri, inseamna cam 4.077 runde, la ultima nu plantezi si iese si a 17...
    Dropul in schimb e limitat la 84, probabil o sa primesti cam 60 drop total de pe ambele capuri, si iti trebuie 476, deci ramane de facut 476- 240, trebuie sa plantezi pe margine altceva, e stiut ca planta de event da drop mai prost decat orice altceva, recomand o floare de genul rachitan, magheran, care sa se faca in timp ce se fac 2 culturi pe confort!
    E la limita, dar nu consumi bonusul!
    PS: Am socotit la confort si cu suzie, deci necesarul e de (84 x 4) Suzie si SC...
    Sper ca poti face rost, mai primesti ceva si de pe dreapta pe masura ce joci ![/QUOTE]

    Nu mi-a placut filmul ala niciodata xD
    Mie imi place tare mult varianta asta a ta, dar nu ma pot organiza cu 4 recoltari.
    Si la cealalta varianta imi e sa nu imi stric bonusul degeaba, poate il pot folosi la alt event, asta il pastrez de vreo 4 lunixD.
    Multumesc...pana fac rost de SC si suzy ma gandesc si pun un plan la bataie.
     
    -elenaion49-, derby54, valemnd158 și alți 11 apreciază asta.
  19. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    Buna dimineata.
    Domnilor, va multumesc !
    Cred ca ma descurcam si fara bonus, dar nu e asa mare pierdere. Numai bine mai fac niste plante, stocurile la cele < 1h sunt minime la mine, iar dintr-o lada de bonus am primit un 100%, deci am o rezerva in inventar.
    Pe celalalt teren mai am garoafe, deci probabil o sa rezolv si plantele ce le mai am in stoc. Editez comentariul cand e gata piccolo.
    Faceti abstractie de partea dreapta, nu mi-am dat interesul foarte mult pentru ca stiam ca sansele sunt inexistente sa termin.
    [​IMG]
     
  20. cp58

    cp58 Ambasador forum

    Final si la mine! Atat am reusit...
    [​IMG]
    Sper sa nu fiu dezamagita de cutii asa cum am fost de lazi! Am avut 14 lazi si am luat ... numai din acelea cu bonusuri la animale si pomi, PE si PET. Felicitari vecina!