Feedback Marea urmărire

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 23 Mar 2022.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 30 Mar 2022.
  1. Îmi place

    44,1%
  2. Îmi este indiferent

    4,6%
  3. Nu-mi place

    51,3%
  1. ca_zaza

    ca_zaza Pretendent

    Am testat modul temporizat, cu sfaturile primite de la cei care joaca de mult pe varianta asta, carora le multumesc mult (indeosebi @in.the.rain). Functioneaza !! Mi-am scos investitia, am luat toate cutiile piccolo, din cca 170 jocuri in total, iar primele 55 au fost irosite pana a afla de modul temporizat. Nu ia mult pana "iti intri in mana", daca folosesti si modul normal la inceput, iar pe masura ce decongestionezi imaginea le gasesti si mai usor. In 95% din jocuri am mers cu 50+ obiecte gasite (deci 120+ puncte), apreciez un 3% jocuri cu 55+ (130 puncte) si resturl cu 45+ (110 puncte). Am evitat pe cat posibil obiectele la care exista riscul de a nu-l lua din primul click, pentru care se pierde timp pretios. Nu va descurajati daca la primele jocuri faceti mai putine puncte (la inceput, pe primele 2-3 jocuri am avut si 30-40 puncte), trebuie doar sa stabiliti rutina si 'cadenta' clickurilor. Nu am avut print dupa planse si nici ajutoare. Si da, ar trebui jucate cat mai multe jocuri, daca nu toate, pe aceleasi planse. Dar este foarte obositor, cel putin pentru mine, care am si ochelari, asa ca imi mentin votul negativ si celelalte comentarii facute anterior. Succes celor care, ca si mine pana acum, au mers pe 'normal' sau 'diferente' in a testa pe viitor modul temporizat - e singurul care merita.
     
    Modificat ultima dată: 30 Mar 2022
  2. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Salut! As fi vrut mai mult, dar "sa ma chinui mai putin"... oricum am cheltuit cam vreo 8k de SC! Cum n-o fac la fiecare event, am timp de refacere stocuri!
    Am votat pozitiv, desi nu mai sunt asa de convins ca ar trebui, nu ma impac prea bine cu aleatoriul!
    Raman cu votul pozitiv, in amintirea editiei in care mi-am castigat cei 2 copaci cu mm, altfel m-as mai gandi!
    O poza:
    [​IMG]
     
    tcmxxl1975, malagambafane, -katnik- și alți 16 apreciază asta.
  3. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    ...Doua ape termale de la Piccolo.
    Iupii...-.-

    Dl Nicu, Alex... sper ca ati avut noroc mai mare si aveti o padure de pomi cu mm.
     
  4. -Abramburica-

    -Abramburica- Scriitor activ

    intr-un final dramatic am ajuns si eu la 90 pe stanga...pe dreapta...dezastru, doar 7735.
    asta este.
     
  5. mara62

    mara62 Conte forum

    Event finalizat , din cele 4 cutii m-am ales cu 1 copac fermecat, 1 jobenul magic, 1 comoara strigoilor si nelipsitele ape termale xD
     
  6. irina_love200

    irina_love200 Împărat forum

    Event finalizat !
     
  7. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Nu stiu, ca am strans doar 10 cutii deocamdata, dar am facut deja planul unde sa-mi plantez "padurea de copaci cu mm"... macar o liziera acolo! Dar mai stau sa se mai stranga cateva, mai bine sa ai sperante decat dezamagiri!
    [​IMG]
     
    adria2, -Abramburica-, OanaMihaela și alți 16 apreciază asta.
  8. -elenaion49-

    -elenaion49- Baron forum

    Vot negativ datorita greutatii cu care s-au putut bifa anumite obiecte. Am lasat in jur de 30 de instrumente nejucate din aceasta cauza. Nu mi se pare corect sa trebuiasca sa dai clic pe un anumit punct dintr-un obiect, ca sa fie bifat (ex. canistra de ulei, creionul, bentita ren, si altele). Sper sa nu mai avem aceasta priblema la eventele urmatoare.:(
     
  9. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    Asta e avantajul cand pui mai multe: nu ai cum sa fii dezamagit, ceva bun trebuie sa iasa:)!
     
  10. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    Eu chiar va urez succes.
    Am renuntat dupa ultimele 7 cand am primit 2 Pogo, 2 Prieteni si inca ceva dubiosenii, nu retin sa fi fost macar 1 item de valoare :D.
    Dar bineinteles sanse sunt, a poposit ghinionul la ferma mea :)
     
  11. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Eu am strans un pic mai multe, si tot nu ma grabesc...
    [​IMG]
    P.S. Uneori mai suntem si de acord cu altii... :) :)
     
  12. radubianca91

    radubianca91 De-al casei

    si eu am strans pana acum 11
     
  13. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    Indiferent cite as stringe,tot intre 3 si 5 pun la copt ptr.ca am constatat ca atunci imi ies premii mai interesante..Cind am pus odata 20 si alta data 14 nu am cistigat nimic interesant..La fel procedez si cu lazile de bonusuri,nu deschid odata mai mult de 3-5-7 cutii.
     
  14. valemnd158

    valemnd158 Junior Expert

    Eu nu stiu cum rezistati voi sa le tineti atata timp; pe mine ma ustura buricul degetului cand stiu ca am ceva in inventar, indiferent ca e cutie sau lada sau orice ar fi :cry:
     
    adria2, paulici_01, -Abramburica- și alți 13 apreciază asta.
  15. -Abramburica-

    -Abramburica- Scriitor activ

    paulici_01, in.the.rain, vinfiert și alți 6 apreciază asta.
  16. martinygor

    martinygor Novice forum

    scuze poate am pierdut firul discutiei
    cu aceste altoiuri ce obti mai exact doar crocus ? sau alt cv ?
    si aceste altoiuri au efect si la plantele de event?
    multumesc anticipat
     
  17. adria2

    adria2 Maniac forum

    Nici eu nu am rabdare, il pun pe teren si il deschid imediat cu 3 mm :D:D:D
     
    in.the.rain, valemnd158, paulici_01 și alți 4 apreciază asta.