Feedback Marea urmărire

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 22 Mar 2023.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 29 Mar 2023.
  1. Îmi place

    83,8%
  2. Îmi este indiferent

    7,2%
  3. Nu-mi place

    9,0%
  1. EllaBalerina

    EllaBalerina Board Administrator Team Farmerama RO

    Salutare fermieri,

    Vă așteptăm în această temă pentru păreri, opinii și nelămuriri cu privire la eventul Marea urmărire. De asemenea, prin intermediul sondajului vă puteți exprima rapid opinia în privința evenimentului.

    Nu uitați să consultați AICI tutorialul iar pentru alte link-uri utile: Indexul.

    Spor!
     
    victorashi, in.the.rain, paulici_01 și alți 8 apreciază asta.
  2. clauliviu

    clauliviu Scriitor activ

    La tabelul cu runde jucate, la recompense, se ofera doar 1 item "Juicerama"? De obicei erau dubluri la fiecare item.
     
  3. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Patru cutii Piccolo!!! Ho-ho-hoooo! Merry Christmas! :)
    Si linia de vrej e ok. Vot pozitiv!
     
  4. bmw123bmw

    bmw123bmw Supervizor forum

    4 cutii piccolo , cateva MM , copaci jumbo... Vot pozitiv .
    Asa eventuri tot sa avem!
     
    -katnik-, victorashi, in.the.rain și alți 12 apreciază asta.
  5. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Da.
     
    -katnik-, victorashi, in.the.rain și alți 7 apreciază asta.
  6. raisa2005

    raisa2005 Talent de excepţie

    Înainte de toate, mă intreb cam cât ar trebui muncit pentru aceste premii? Doar pentru cele 90 de runde, care înseamnă printre altele, două cutii magice "Piccolo", am socotit un necesar de 35010 plante și 2700 drop (zgura).
    Aproape că-mi doresc să fie un calcul greșit, .... !
    Spor să avem, o zi plăcută!
     
    -katnik-, victorashi, Tudy și alți 10 apreciază asta.
  7. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Cam inca o data pe atat pentru celelalte doua Piccolo si cam cel putin inca o data pentru a finaliza tot eventul. N-am verificat daca ai calculat bine, pare cam mult, dar este posibil sa fie cam pe acolo. Se poate face eventul chiar integral, nu-i asta problema, doar ca ceea ce urmeaza dupa a patra cutie Piccolo nu e un "must have", asa ca este foarte posibil sa ma opresc acolo, cu atat mai mult cu cat eu fac intotdeauna eventurile pe toate cele 3 conturi mari pe care le detin.
     
    -katnik-, victorashi, Tudy și alți 13 apreciază asta.
  8. MContender_

    MContender_ Novice forum

    Terenurile continentale sunt cele 3 terenuri din BAHAMERAMA?
     
    -katnik-, victorashi, z.zoita și alți 8 apreciază asta.
  9. .mpond.

    .mpond. Profesionist forum

    De pe ferma !
     
    -katnik-, victorashi, Tudy și alți 11 apreciază asta.
  10. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    O estimare personala bazata pe rezultatele mele din precedentele "Marea urmarire" pot s-o postez, sub rezerva ca eu joc doar la "gaseste diferenta", nu ma pricep la alt sistem!
    Deci, o sa am nevoie cam de 300 runde, 117600 plante, 9000 drop!
    Sper sa ma descurc mai bine de media de 95 per runda!
    Deci, in concluzie, trebuie muncit mult, cheltuite bonusuri, tichete, SC, suzie, sarje de jack...
    Sa nu uitam ca eventul "Marea urmarire" e cel mai greu si mai bogat event din an, o sa fac tot posibilul, fara sa am garantia ca o sa si reusesc!
    Bafta tuturor!
     
    -katnik-, victorashi, Tudy și alți 19 apreciază asta.
  11. NM1969

    NM1969 Conte forum

    Salut. La ce ai facut referire cand ai zis.... sarje de Jack ?
     
    -katnik-, victorashi, ani.vajai și alți 10 apreciază asta.
  12. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    E un item, Cadoul lui Jack, care cateodata se poate cumpara sau iese (rar !) din cutiile piccolo.
    Ofera +2 la toate plantele timp de 10h. Are recoltari limitate, parca 20! Asa ca fiecare sarja il consuma!
     
    -katnik-, derby54, celina_amarandei și alți 15 apreciază asta.
  13. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    Un event greu dar care merita finalizat!
     
    -katnik-, raisa2005, Daciana_36 și alți 15 apreciază asta.
  14. carmina

    carmina Începător forum

    Buna,

    Eventul Marea urmarire este un event "cu de toate"... cu tichete de petrecere, cupoane ajutor agricol, SH, adaposturi misterioase, arbori minune, multeee mamudele , etc... iar mai special, 1 Copac fermecat, 1 Jobenul Magic (4MD*40culegeri), la final 1 Arbore Super Jumbo XXL (cine ajunge la final... :p ) si in plus de toate acestea, 4 Cutie magica Piccolo, cutie care a devenit ca morcovul pentru magar. xD

    Eu, personal, nu stiu cat voi putea face din acest event, deja ma doare capul cand vad ce numar de plante/drop se vehiculeaza pe aici...
    De Piccolo nu mai zic, ca alerg dupa un Copac cu mamudele de am obosit... -.-
    In fine, vorba unui vecin "facem si noi cat putem" iar la final spunem "atat s-a putut". :)

    Un event greu dar frumos!
    Spor !
     
    -katnik-, raisa2005, stiucarul și alți 19 apreciază asta.
  15. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Un event pentru cei care vad, tin minte si se misca iute. Asa ca, cei care aveam o varsta in 2010 de ex si mai adaugam 12 jumate, sa nu zic 13, suntem din categoria descrisa mai sus - facem cat putem si atat s-a putut. BAFTA

    PS Am votat imi place, eventul este frumos, dar pe baza de buletin poate ar merge si timp mai mare la un joc, ce parere are BP? ;)
     
    coboduza, -katnik-, raisa2005 și alți 20 apreciază asta.
  16. bmw123bmw

    bmw123bmw Supervizor forum

    Incep eventul cu 100 lupe si 403 zgura . Succes
     
    -katnik-, raisa2005, in.the.rain și alți 10 apreciază asta.
  17. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    176 lupe. 223 zgura..Nu am niciun bonus, incerc sa fac eventul doar pina iau linia de vrej; daca ma plictisesc dupa citeva recoltari, abandonez. Roata mea, cred ca are parkinson ca tremura din toate incheieturile, nu mai imi incerc norocul ca am incercat cu 150 bilete de petrecere si am luat praful de pe toba, m-am umplut de pe, pet si apartamentele pisicii, nu are rost sa mai stric bilete. Imi place eventul dar nu sunt un jucator care sa ma oftic ca nu fac un event; decit sa ma enervez,mai bine nu-l fac..Ptr. mine, orice event, daca pot sa-l fac, bine, daca nu, tot bine.Succes la farmerit.
     
    -katnik-, raisa2005, malagambafane și alți 12 apreciază asta.
  18. bmw123bmw

    bmw123bmw Supervizor forum

    200 am bagat eu pana acum si nici urma de bonusuri... nu degeeaba avem oferta cu tichete :D
     
    -katnik-, raisa2005, malagambafane și alți 11 apreciază asta.
  19. RazvanAndrei

    RazvanAndrei Expert forum


    9000 drop, Jesus :)) in tendinta in care eu am reusit sa iau de pe trei terenuri pline cu copaci XXL din arborii noi + 25 HD, plus toate bonusurile de PE activate doar:

    [​IMG]
     
    -katnik-, raisa2005, malagambafane și alți 10 apreciază asta.
  20. dydyana97

    dydyana97 Demiurg forum

    Am inceput cu 25 lupe si 493 zgura din hrisca. Si roata mea are suruburi lipsa... Din 140 tichete, am luat un +1 la plante, 2 la pomi, 2 la adaposturi si 1 la ateliere. Am vrut sa activez un bonus de recolta si am constatat ca n-am cum sa-l folosesc ca am sloturile ocupate... Ce bine ar fi fost sa avem 2 sloturi de diamant...
     
    -katnik-, raisa2005, malagambafane și alți 13 apreciază asta.