Feedback Marele ospăț

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 1 Oct 2019.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 8 Oct 2019.
  1. Îmi place

    52,1%
  2. Mi-e indiferent

    6,3%
  3. Nu-mi place

    41,7%
  1. ***bunirodica01***

    ***bunirodica01*** Scriitor în devenire

    pt. o bunicuta ca mine e foarte incurcat acest event, poate vine cu ceva mai clar cine a inceput sa-l faca ,eu vreau linia si it chiar trebuie sa-l fac pe tot?
     
    paulici_01, mara62, -katnik- și alți 6 apreciază asta.
  2. Tudy

    Tudy Mare-maestru forum

    Am deblocat 14 sarcini, azi sau cel tarziu maine dimineata gata eventul. Am castigat bonusuri la roata norocului, 100% si +1 la parcela.
     
    paulici_01, mara62, cp58 și alți 7 apreciază asta.
  3. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Nu am incercat, dar uitandu-ma pe harta, una dintre posibilitati pare a fi: 16-13-18-19-15-10. Ca resurse, ar insemna 23 pahare Erlenmeyer (897 drop, 460 feriga sangelui) si 20 de oua. Probabil mai sunt si alte variante. Se pare ca aceasta varianta se bazeaza doar pe drop, nu si pe cultivarea de plante.
     
    Modificat ultima dată: 4 Oct 2019
    paulici_01, mara62, cp58 și alți 7 apreciază asta.
  4. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Din cate observ eu, nu vei putea debloca mijlocul (adica vrejul) fara sa ajungi acolo din toate 3 directiile, asa ca trebuie de toate, si plante nu numai drop.
    Fa click pe mijloc si vei observa de ce este nevoie. Spor.
    PS: Intradevar farfuriile duble raman la sfarsit, nu ma uit acum cum s-ar putea debloca, probabil ca la fiecare trebuie ajuns din ambele directii.
     
    paulici_01, mara62, cp58 și alți 8 apreciază asta.
  5. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Am vazut asta, dar m-am gandit ca s-ar putea sa fie un fel de "sau". M-ai facut curios, am sa verific dupa ce strang dropul necesar. Mai am nevoie de 335 si aflu. :)
     
    paulici_01, mara62, cp58 și alți 6 apreciază asta.
  6. Pr0meTheus

    Pr0meTheus Conte forum

    Aceeasi treaba o vreau si eu, linia de vrej si cam atat. Dar pentru a ajunge acolo trebuie sa faceti evenimentul aproape integral, fara farfuriile duble. Mai pe scurt, trebuie sa cultivati intreaga cantitate de plante aferenta evenimentului. Daca gresesc eu, va rog sa ma corectati
     
    paulici_01, mara62, cp58 și alți 9 apreciază asta.
  7. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Deci cam in 2 zile te lamuresti, asta daca ai vecini buni si darnici...
    O sa trebuiasca sa te cam grabesti cu plantele dupa aia. Dar tu esti prieten cu Jack, si mai ai si 'cateva' bilete de petrecere...
     
    paulici_01, mara62, -iulia1992- și alți 7 apreciază asta.
  8. matusam

    matusam Legendă vie

    Buna!
    Mi-as fi dorit mai mult drop. Roata si Jack m-au ajutat sa termin plantele.
    [​IMG]
    O seara frumoasa!
     
  9. mariuta48

    mariuta48 Legendă vie

    Iar masa mea arata asa. Astept dropul. Roata m-a ajutat si un bonus de plante. Spor!
    [​IMG]
     
    matusam, doro090767, paulici_01 și alți 14 apreciază asta.
  10. cp58

    cp58 Ambasador forum

    Event finalizat! Weekend minunat! Succes tuturor!
    [​IMG]
     
    matusam, doro090767, paulici_01 și alți 13 apreciază asta.
  11. yocoama

    yocoama General forum

    [​IMG]
    Inca putin si gata!
    Spor;)
     
    matusam, doro090767, paulici_01 și alți 10 apreciază asta.
  12. t_ina_e

    t_ina_e General forum

    Mai am de ridicat 4 closuri plus "cireasa de pe tort" casuta 10 corespondenta ( Randului de vrej magic Marele ospăț).
    Mult spor si voua!
     
  13. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Nu chiar. Mai am nevoie de 143, deci sambata pe la pranz as putea sa aflu. Din pacate, vremea ma saboteaza, relaxandu-ma prea mult si ratand astfel 3 recolte de la inceperea eventului. Macar n-am visat ceva frumos. :(
    Despre plante nu am afirmat nicicand ca nu le voi face, dar datorita sabotajului mai sus amintit, mai am nevoie de vreo 7000 pe insula si inca vreo 4000 pe continent. Iar prietenia cu Jack, prietenie de care la acest event n-am abuzat, m-a ajutat intre timp sa elucidez misterul acelei presupuse limite maxime de 1000 la tichtele de petrecere... ;) Acum sunt curios daca nu cumva e mai sus... :) :p
     
    Modificat ultima dată: 5 Oct 2019
  14. Tudy

    Tudy Mare-maestru forum

    Event terminat!
     
    matusam, doro090767, paulici_01 și alți 8 apreciază asta.
  15. t_ina_e

    t_ina_e General forum

    Buna dimineata!
    Am ridicat closul cu numarul 15.
    Vad ca nu se poate debloca closul cu numarul 10, fara deblocarea closurilor 7; 8 si 15.
    Linia de vrej se poate lua doar fara deblocarea closurilor 2; 11 si 17.
    Timp este suficient.
    Mult spor!
     
    Modificat ultima dată: 5 Oct 2019
  16. kiri2270

    kiri2270 Legendă vie

    :) ospat de weekend... [​IMG]
     
    matusam, mariuta48, doro090767 și alți 12 apreciază asta.
  17. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Multumesc pentru info, sunt sigur ca nerabdator si Economic cum sunt mi-era greu sa aflu singur...Nici Jack nu se numara printre amicii mei, roata mea tot dereglata a ramas, cu toate sfaturile primite de la tine...Pe deasupra, mi-au placut si prajiturelele asa ca am facut un borcan in plus, sa fie acolo (!???). In rest, postez o imagine cu progresul, asa anemic cum e...Tot de la vreme, cam trag la somn. Spor si voua.
    [​IMG]
     
  18. t_ina_e

    t_ina_e General forum

    La mine s-au limpezit calculele.
    Imi mai trebuie 3500 Crin-te si 6000 Floare-sare, plus 20 de oua.
    Cu dropul am terminat.
    Cu apa si ingrasamant termin in cateva ture, sa ma linistesc!
    Mult spor!
     
  19. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Merci, dar spor la somn aveam oricum! :)
    Inca 4500 de plante pe insula de facut, si 2500 pe continent. Plus 140 drop.
     
  20. cathyrock90

    cathyrock90 Cunoscător forum

    7500 floare -sare si 4000 crin-tel si am terminat. O sa reusesc
     
    matusam, doro090767, paulici_01 și alți 9 apreciază asta.