Feedback Misterul ierburilor 3

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 12 Iun 2019.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 19 Iun 2019.
  1. Îmi place

    65,3%
  2. Mi-e indiferent

    5,7%
  3. Nu-mi place

    29,0%
  1. carnaval01

    carnaval01 Începător forum

    Si lichiorul de oua face acelasi lucru, dar are efect cu doua ore mai putin.
     
    -katnik-, doro090767, roliana57 și alți 9 apreciază asta.
  2. cosmincody

    cosmincody Profesionist forum

    Salutare!

    Pana acum am 19 sere, nu am jucat niciuna inca. O sa ma puc de cautat lazile de ierburi cand o sa am peste 40 de sere. Eu zic ca dropul e ok pana acum, continui in continuare cu ursi, pot recolta de 2 ori pe zi, si imi ies ambele tipuri de drop in cantitati oarecum egale, iar pe margine am pomi care dau peste 150-200 PE. O sa fac cat pot, as vrea sa si vand la piata peste cateva zile, poate mai fac si niste GG.
    Cu privire la eventul in sine, liniile de vrej nu ma incanta asa mult, insa ma bucura faptul ca facem stoc in sura (animale,pomi).


    Spor tuturor! :p
     
    -katnik-, doro090767, roliana57 și alți 9 apreciază asta.
  3. Amst3l

    Amst3l Cunoscător forum

    Același lucru îl fac și eu dar cu nevăstuici și cerbi și ceva inferior (max. 8 ore)... și cu puțin noroc și bonusuri activate (Vrej + Vas Valentin + Chiflele cu brânză) ies cam 4 recolte pe zi și am deja 39 de sere ... de ieri de la ora 15 ... că nu am fost atent la drop și am plantat hortensii.
     
    -katnik-, doro090767, roliana57 și alți 9 apreciază asta.
  4. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Poti juca primele 7, suntem mai multi care facem asta. Bonusurile incep de la a 8-a si la 31 macar, la puterea noastra de joc cam acolo putem aspira. Si cand cauti comori, inchizand mereu joculetul, iti trebuie timp, asa ca de aia am jucat 7. Spor
     
    -katnik-, doro090767, roliana57 și alți 7 apreciază asta.
  5. cosmincody

    cosmincody Profesionist forum

    Wow! Ma intreb cati Howie ai.. Eu am doar 4. Suna bine, dar oare iese cate un drop din fiecare adapost de maxim 8 ore? Ursii se fac in 17 ore, dar cu apa si alte bonusuri, ajung pe la 10 ore presupun. O sa incerc sa pun rate de maine, si apoi voi compara. Nu o sa demolez cele 100 de adaposturi de ursi acum. Ii tin si peste noapte. Multumesc pentru idee!

    Am inteles. O sa imi incerc norocul la primele 7. Succes si voua!

    P.S Din primele 7 sere jucate am obtinut 59 de lazi de ierburi.
     
    Modificat ultima dată: 14 Iun 2019
    doro090767, roliana57, yocoama și alți 10 apreciază asta.
  6. Amst3l

    Amst3l Cunoscător forum

    am 4 howie dar nu-i folosesc deloc ... și unul pus în copac, ăla e sfânt și cupele aproape de maxim, iar rezultatul e nemaipomenit si sticlă și lipici din fiecare adăpost ... poate am să fac un print la următoare recoltă

    PS - 21 de ad. de șoim - 21/19 având în vedere că șoimul il fac în 4:48 ore
    - 39 de ad . nevăstuică + cerb (același timp) 39/39 - undeva la max 5 ore de așteptare (8 normal)

    [​IMG]
    [​IMG]
     
    Modificat ultima dată: 14 Iun 2019
    -katnik-, doro090767, roliana57 și alți 14 apreciază asta.
  7. cp58

    cp58 Ambasador forum

  8. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Si semintele sa le ai gata de recoltat cand te apuci sa donezi restul de sere, poate iti incerci si norocul la roata tot atunci. Spor.
    Deocamdata eu sunt la 7 jucate si 18 in asteptare, mai lipsesc 6 sa ma apuc de treaba.
     
    -katnik-, doro090767, roliana57 și alți 10 apreciază asta.
  9. kiri2270

    kiri2270 Legendă vie


    [​IMG]
     
    -katnik-, doro090767, roliana57 și alți 14 apreciază asta.
  10. sandokanlord

    sandokanlord Baron forum

    30 de sere jucate inca 18 in asteptare plante peste tot o sa le joc si pe cele 18 in 30 de minute nu am facut nimic in dreapta totul la vanzare se fac bani frumosi care o sa fie investiti pentru top
     
    doro090767, roliana57, yocoama și alți 8 apreciază asta.
  11. popik70

    popik70 General forum

    Lista premii - 37 / 41. Linia de vrej luata.
    Lista de sarcini - nimic. Toate plantele le vand.
    Spor.
     
    -katnik-, doro090767, roliana57 și alți 14 apreciază asta.
  12. amy46

    amy46 Comandant forum

    [​IMG]
     
    -katnik-, dany, doro090767 și alți 17 apreciază asta.
  13. marcela_f69

    marcela_f69 Conte forum

    gata eventul complect stanga/dreapta si acum vindem plante ! spor la recolte bogate !
     
    -katnik-, doro090767, roliana57 și alți 12 apreciază asta.
  14. malagambafane

    malagambafane Legendă vie

    Stinga 36- dreapta 53 ,ambele rinduri activate. Bafta tuturor !
     
    doro090767, roliana57, yocoama și alți 9 apreciază asta.
  15. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Uff, am comis-o! Aseara ma apropiam de target (31 sere), asa ca am cultivat 40 parcele mari cu Opuntia. Am uitat sa dau suzie...Si azi, la roata am luat la petrecere marele premiu:Shake de ciocolata. Pe bune? Marele premiu? Ma rog, le descurc eu si fara ajutor. Spor si voua si sa nu gresiti ca mine.
    Update: Cu toate ghinioanele, am ajuns pana la nivelul 53 la sarcini din primele plantari cu bonusurile standard (+ 1 si + 2), cu Suzie (partial, din motive de zapaceala) si chutney. Acum inapoi la animale pentru macar inca 6 sere (am jucat 41). Macar am ambele linii de vrej, dar vreau mai mult. Spor si voua.
     
    Modificat ultima dată: 15 Iun 2019
    -katnik-, doro090767, roliana57 și alți 12 apreciază asta.
  16. cp58

    cp58 Ambasador forum

  17. -iulia1992-

    -iulia1992- Maniac forum

    80 de runde jucate, pana acum n-am jucat nici o runda, am asteptat sa fac 31, dar apoi m-a razgandit asa ca am jucat direct toate cele 80 de runde de le-am strans. Acum am pus cate un teren cu fiecare planta pe parcele 1*1, stropite cu suzy, ingrasamant, apa si SC. Am primit la roata de doua ori bonusul de +1 pt 6h. Iau 17 plante/parcela.
    Spor sa avem, felicitari finalistilor!
     
    -katnik-, doro090767, roliana57 și alți 12 apreciază asta.
  18. sandokanlord

    sandokanlord Baron forum

    70 stanga inca 20 in asteptare,dreapta nimic am vandut la greu peste 500 mil facuti din vanzari;)
     
    -katnik-, -iulia1992-, doro090767 și alți 12 apreciază asta.
  19. yocoama

    yocoama General forum

    [​IMG]
    Cam asa stau acum plus multi gg. in cont.Super event,vot pozitiv!
     
    -katnik-, -iulia1992-, doro090767 și alți 15 apreciază asta.
  20. Georgel72

    Georgel72 Mare-maestru forum

    Vot pozitiv. Nota 10 plus pentru posibilitatea comercializarii plantelor de event!
    Duminica placuta tuturor!:D
     
    -katnik-, vios58, -iulia1992- și alți 13 apreciază asta.