Feedback Nebun după animale 16

Discuție în 'Runda de discuții' creată de nikolae28, 19 Oct 2022.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul ?

Sondaj închis pe 28 Oct 2022.
  1. Îmi place

    69,4%
  2. Mi-e indiferent

    2,1%
  3. Nu îmi place

    28,5%
  1. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    Salutare fermieri,

    Vă așteptăm în această temă pentru păreri, opinii și nelămuriri cu privire la eventul Nebun după animale 16. De asemenea, prin intermediul sondajului vă puteți exprima rapid opinia în privința evenimentului.

    Nu uitați să consultați AICI tutorialul iar pentru alte link-uri utile: Indexul.

    Spor!
     
    mara62, -iulia1992-, ani.vajai și alți 11 apreciază asta.
  2. .mpond.

    .mpond. Profesionist forum

    Place,place !!!:inlove:Cu 1340 de oi zombi,sunt super pregatita !Mai e si BB,creitari si reproduceri doar cu 1 SH !
     
    helenan12, -Abramburica-, mara62 și alți 13 apreciază asta.
  3. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Se cere un pic cam mult septel de rangul 3 (la oaia zombi)...doar pentru misiunea "Doctor Jiwendingo"- Multumesc "popik70" pentru atentionare! Sa speram ca ajuta si BB, ca ziua reducerilor ajuta sigur! Regret ca nu se pot vinde oile zombi, ca am o stana intreaga! aproape 2000 de capete! (pt. "vinfiert" care socoteste diferit, 8000 de picioare, fara sa pun si cozile!).
    Dar imi place, ma plictisisem sa tin blocata poienita cu reproduceri de la ultima "zi a reducerilor"!
    Cutiuta aia piccolo imi completeaza setul de 12 pe care mi l-am propus, o sa le pun la copt, speram la ceva bun si de acolo!
    Pasari si mamifere se gasesc ele, produse "clar de luna" sunt, ca le strangeam pentru Festivalul recoltei!
    Poate mai termin si ceva misiuni de reproducere cu ocazia misiunii, ajutat de BB si de ziua reducerilor!
    Bafta si voua!

    PS:
    Si ca sa spun si ceva util, nu doar sa va "zapacesc de cap", eventul pare simplu.
    La prima vedere, se cer 70 reproduceri de animale, 125 reproduceri de pasari, 70 reproduceri de oi zombi. total 265 SH daca rezolvam eventul maine de la ora 15:00 pana la ora 23:00!
    Cu oile zombi, sunt necesare doar 280, sau chiar mai putine, pentru ca vor mai fi date inapoi la BB sau se va putea reproduce si septelul!
    Daca totusi nu aveti destule oi zombi, va reamintesc ca se pot folosi bonusuri de recolta adaposturi, functioneaza si pe "Clar de Luna", se poate folosi amplificatorul de recolta "Clar de Luna", ofera +2 la orice, mai este si itemul "Experiment ratat +" pe care doar l-am obtinut din eventul curent care (de 3 ori) ofera +2 la animale "Clar de Luna", mai e si bonus de recolta adaposturi "clar de luna", inca +2... Se pot gasi solutii!
    Inca odata bafta tuturor!
     
    Modificat ultima dată: 19 Oct 2022
    smsmsm1965, z.zoita, helenan12 și alți 27 apreciază asta.
  4. popik70

    popik70 General forum

    Maica, unde ai citit ca se cere septel ? Ca in tutorial scrie ,, contravaloare produse clar de luna ''. In sura , la rubrica produse clar de luna, intra si plante, pomi, animale. Un moderator ne poate ,, lumina '' ce inseamna contravaloare produse clar de luna, la acest event?
     
    z.zoita, mara62, -iulia1992- și alți 13 apreciază asta.
  5. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Pardon, se cer la misiunea "Doctor Jiwendingo" care e lansata in paralel cu eventul! Cum eu le fac odata, am tinta sa produc septelul respectiv inca de la reproducerile pentru event!
    Nu trebuie sa-ti raspunda moderatorii, cu siguranta produsele "Clar de luna" sunt cele pe care le-ai spus, donam ce ne convine!
    Sa ma scuzati daca am indus in eroare pe cineva, nu a fost cu intentie, s-a intamplat cum am spus, am citit cerintele eventului si ale misiunii si le-am combinat!
     
    Modificat ultima dată: 19 Oct 2022
    z.zoita, -Abramburica-, mara62 și alți 18 apreciază asta.
  6. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    Un event si o misiune cu + !
     
    mihai.1998, z.zoita, -Abramburica- și alți 11 apreciază asta.
  7. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    Vot pozitiv, dar nu stiu daca sa fac tot eventul sau numai ultima parte...

    Buna sincronizare ai la misiuni (de astea horror zic, la restul nu stiu), parca am vazut si la alta runda de discutii ca erai "la zi" cu ele.

    La cate mii de oi aveti ... macar cu un bulz ciobanesc sa faceti si voi cinste!
     
    z.zoita, -Abramburica-, mara62 și alți 17 apreciază asta.
  8. tchupy

    tchupy Analist forum

    Si daca ai mai multe amplificatoare de recolta "clar de luna" se pot folosi simultan pentru ca bonusul se insumeaza nu se prelungeste (daca folosesti 3 amplificatoare ai +6 bonus).
     
    z.zoita, -Abramburica-, mara62 și alți 13 apreciază asta.
  9. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    Valorile de schimb la produsele clar de luna sunt in general mici.Daca nu ai mii de luminari funerare,tomate de groaza, ciini diabolici sau produse de la atelier, atunci trebuie sa te bazezi ca faci reproducerile de la oile zombi care te-ar salva mai mult sa le dai la schimb. Fructele au valori mici, 200-300 gg iar de plante nu mai incape discutie ca nu te avantajeaza cu nimic 6-16-20 gg.Mie imi place eventul, mai ales ca se cistiga un nou adapost.Vot pozitiv.Desi stau mai rau la capitolul "produse ateliere" ptr. ca nu prea m-am ocupat de ele in ultimul timp, sunt convinsa ca fac eventul ptr. ca ma bazez pe alte produse din inventar cu valoare mare, pe care le am din belsug. Si mie imi pare rau ca nu se vind oile zombi ca vindeam si eu vreo 3000 de buc.(bine, nu pe un pret de nimic).
     
    -Abramburica-, mara62, zeepinkstar și alți 12 apreciază asta.
  10. -CASSABLANKA-

    -CASSABLANKA- Scriitor în devenire

    Arta pulverizarii florilor si Cosas au efect ptr adaposturile de pe Clar de luna ?Multumesc frumos ptr raspuns.
     
    z.zoita, -katnik-, -Abramburica- și alți 7 apreciază asta.
  11. .mpond.

    .mpond. Profesionist forum

    Da.
     
    z.zoita, raisa2005, -katnik- și alți 10 apreciază asta.
  12. aida59

    aida59 Maestru forum

    Vin si eu cu o nelamurire . O sa avem misiune cu septelul zombi ca la celelalte animale reproduse ? Multumesc mult
     
    raisa2005, -katnik-, -Abramburica- și alți 7 apreciază asta.
  13. malagambafane

    malagambafane Legendă vie

    Da . Dr. Jiwendigo
     
    z.zoita, raisa2005, paulici_01 și alți 9 apreciază asta.
  14. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    Daca tot ne apucam sa reproducem animale de groaza ma gandesc ca ar fi bine sa avem si casuta de reproduceri pe terenurile Clar de luna!
     
    mihai.1998, dulcica1970, z.zoita și alți 16 apreciază asta.
  15. mara031991

    mara031991 Expert forum

    pestera wendigo o sa o mai putem lua din alt loc sau ramanem cu 1 adapost? Multumesc mult
     
    z.zoita, raisa2005, paulici_01 și alți 9 apreciază asta.
  16. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Nu detinem informatii in aceasta privinta. Pentru moment ne vom multumi cu un singur adapost. Nu este o exceptie sau un caz singular. Sunt multe animale la care am putut obtine un singur adapost, ulterior existand posibilitatea de a obtine ca recompensa un al doilea adapost in cadrul altor evenimente.
     
    z.zoita, raisa2005, paulici_01 și alți 10 apreciază asta.
  17. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    Va apare fereastra de event? La poienita apare oaia zombi, dar fereastra de event, nu. Nu vad eu bine? :D

    Edit : Vad ca si-a facut un update si acum e ok.
    Refresh am dat dupa ora 15, nu aparea nici pe teren si nici la news.
     
    Modificat ultima dată: 20 Oct 2022
    z.zoita, raisa2005, MicuNicu și alți 7 apreciază asta.
  18. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    Gasesti accesul catre event chiar langa Poienita de reproducere. Daca ai accesat jocul inainte de ora 15, efectueaza un refresh.
     
    z.zoita, raisa2005, paulici_01 și alți 8 apreciază asta.
  19. cp58

    cp58 Ambasador forum

    [​IMG]
     
    z.zoita, derby54, raisa2005 și alți 12 apreciază asta.
  20. .mpond.

    .mpond. Profesionist forum

    Gata!:inlove:Mai pun oi zombi la dragălit,ca cine stie cand se mai aliniaza astrele!:)
     
    dulcica1970, z.zoita, derby54 și alți 10 apreciază asta.