Feedback Nebun după animale 17

Discuție în 'Runda de discuții' creată de nikolae28, 10 Mai 2023.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul ?

Sondaj închis pe 19 Mai 2023.
  1. Îmi place

    80,7%
  2. Mi-e indiferent

    9,6%
  3. Nu îmi place

    9,6%
  1. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    Citeodata e bine sa am rabdare..Voi face eventul miine profitind de reduceri, astfel facind o economie de vreo 400 SH..Felicitari Camelia!;)...Felicitri si celor care l-au facut deja.
     
    malagambafane, paulici_01, vyyo5252 și alți 9 apreciază asta.
  2. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    E bine și sa fii pe drumuri, să nu ai timp și să "pici pe soluție"...
    Aseară mai era o oră din BB când am deschis Farmerama, obosit și fără chef, așa că s-a întâmplat să trebuiască să "am răbdare"...
    Avantaj "noi"!
    [​IMG]
     
    malagambafane, paulici_01, -katnik- și alți 7 apreciază asta.
  3. vinfiert

    vinfiert Ambasador forum

    Eu de obicei activez cate 8-10 in acelasi timp, pentru ca nu se cumuleaza timpul, ci efectul. Si prelungesc evident cele 24 de ore cu tarta Pinkie Pie. Pentru o productie mai rapida, folosesc inclusiv SH.
     
    malagambafane, paulici_01, -katnik- și alți 8 apreciază asta.
  4. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Cred ca o sa te contrazic!
    Pinkie Pie prelungeste doar bonusurile care ocupa slot!
    In general, bonusurile care nu ocupa slot functioneaza prin adiție, adică daca obțineai +1, la aplicarea celui de al 2-lea bonus de același tip obții +2.
    Dacă sunt bonusuri care ocupă slot se cumulează timpul fiecărui bonus, si eventual se prelungesc cu Pinkie Pie!
    Am mai văzut mai demult o întrebare legată de bonusurile pentru plante de event, acolo a răspuns K0 că se cumulează timpul, numai că eu îmi aminteam că e același principiu de la bonusurile fără slot, se cumulează efectul!
    Neputând verifica, m-am abținut de la a contrazice, doar că așa țineam eu minte!
    În rest e așa cum spui, e un ajutor de nădejde "Amplificatorul de recoltă Clar de Lună"
     
    malagambafane, paulici_01, -katnik- și alți 9 apreciază asta.
  5. gabi_83i

    gabi_83i Junior Expert

    Salut
    Acea Imprimantă Necronomicon se poate /se va putea achizitiona de la Shopul Jack Clar De Luna ?

    Mersi
     
    malagambafane, paulici_01, -katnik- și alți 7 apreciază asta.
  6. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    S-a discutat (si postat raspunsuri!) in subiectul Cooperativa-unica tema de discutie
     
    malagambafane, paulici_01, -katnik- și alți 6 apreciază asta.
  7. tcmxxl1975

    tcmxxl1975 Expert forum

    scuze....nu mai folosi tarta decat pentru bonusuri de slot...bonusul care l ai aratat nu este de slot si nu se prelungeste timpul cu tarta pink....strategia este buna sa folosesti mai multe in acelasi timp......in alta ordine de idei nici nu vreau sa ma gandesc la jucatorii de top care investesc bani reali in multiplicarea recoltelor cu ce sume se vor prezenta anul acesta la TOP....postez stocul pentru ultimul produs in clar de luna si mai am 2 recolte pana trece efectul de plus 2 general clar de luna.............apropo misiunea noua nici nu am simtit o....succes
    [​IMG]
     
    malagambafane, mariuta48, paulici_01 și alți 8 apreciază asta.
  8. gabi_83i

    gabi_83i Junior Expert

    Imi cer scuze , nu m-am uitat acolo.Mersi pt raspuns
     
  9. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    Depinde cite +2 ai activat. Eu am 2049 facute(in inventar) si astept ultima tura cu 500 sa o recoltez, plus ca am terminat si misiunea de la cooperativa, de ieri..Am activate 3 bonusuri de +2
     
  10. leutzu61

    leutzu61 De-al casei

    11 imprimante produc cu SH si 5 bonusuri recolta +2 pentru produse clar de luna. am la cooperativa doar 5 eventuri ,fara sa implice SH.
     
    malagambafane, paulici_01, -katnik- și alți 7 apreciază asta.
  11. tcmxxl1975

    tcmxxl1975 Expert forum

    nu am avut decat 5 daca nu ma insel dar am avut si slot diamant +2 la ateliere si cred ca si plus 100 la ateliere ieri activat....asta si spuneam....doar cu ce ofera jocul'' in blank'' sa spun asa se pot face anumite cantitati in 24h dar sa mai si investesti in resurse....deci am plasat pe teren 19 cred si nu am folosit sh...nu am pe stoc...mi a trebuit la eventul cu animale si mi a mai ramas doar 46 sh....
    [​IMG]
     
    malagambafane, paulici_01, -katnik- și alți 6 apreciază asta.
  12. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    Acum vad ca ai avut putine ateliere de Imprimanta Necronomicon, altfel aveai mult mai multe de 300 +, produse.De obicei eu fac 44 de ateliere sau adaposturi cind apare ceva nou, o zi, doua, trei stau numai de ele si pe urma ma ocup de alte treburi.Mai mult de 2-3 bonusuri nu activez pt. ca, in general eu nu prea am noroc de bonusuri +2 la Clar de luna...niciodata nu am multe: de obicei am in inventar maxim 5-6(cind am noroc).
     
    malagambafane, paulici_01, -katnik- și alți 6 apreciază asta.
  13. mariasamoila16

    mariasamoila16 Mogul forum

    Scuze pentru ignoranta! Ce fac cu imprimanta? Am vazut sarcina de la coop. dar mai multe nu stiu!
    Aveti intelegere si pentru cei in penurie de timp!!!:)
     
    malagambafane, paulici_01, -katnik- și alți 7 apreciază asta.
  14. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Iti construiesti atelierul in oras, verifici stocul de calamari si hrana lor (e atelierul calamarilor!) si te apuci sa imprimi "necronomicoane" ca sa faci misiunea!
     
    malagambafane, paulici_01, clauliviu și alți 7 apreciază asta.
  15. tcmxxl1975

    tcmxxl1975 Expert forum

    eu incerc sa merg cu toate in paralel...misiuni si eventuri si ba mai mult sa strang si ceva pentru top 1000 , si de regula atunci cand apare ceva nou fac 20 unitati de hrana cu 2 MD instant si apoi macin la moara inca maxim 100....nu pot sa tin moara blocata cu altceva inafara SH ului....anii trecuti inclusiv 2022 obisnuiam sa iau moara turbo, de ceva timp nu am mai urmarit promotia....ce i drept anul acesta ma axez pe misiunile vechi ramase in urma m am blocat de ceva zile la una care imi cere 500 produse bijuterii, de regula lucrez la misiuni din prima zi, bineinteles exceptie fac cele cu pomi si adaposturi misterioase care nu intotdeauna am din prima zi ...la hiena a fost o exceptie rara pot sa zic , ca am avut hiena inaintea misiunii....succes
     
    malagambafane, paulici_01, -katnik- și alți 7 apreciază asta.
  16. mariasamoila16

    mariasamoila16 Mogul forum

    Am fost in oras. Nu am optiunea pt atelierele calamarilor Ultima e libelula. Mai trebuie sa fac ceva, sa deblochez de undeva?

    Gata, am gasit! Multumesc frumos!
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 12 Mai 2023
    malagambafane, paulici_01, -katnik- și alți 7 apreciază asta.
  17. vinfiert

    vinfiert Ambasador forum

    Da, ai dreptate, am uitat ca e fara slot; am inteles din primele 4 cuvinte ce vrei sa spui, dar am citit totusi pana la capat! :)
     
    malagambafane, paulici_01, -katnik- și alți 8 apreciază asta.
  18. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Pentru tine ajungeau si 3 cuvinte!
    Dar ai observat ca am incercat sa sistematizez, au mai fost nelămuriri in forum!
    Daca-ti faci fițuică, o sugestie...
    Cu slot: cu Pinkie Pie
    Fără slot: fără Pinkie Pie!
     
    vinfiert, malagambafane, z.zoita și alți 9 apreciază asta.
  19. -iulia1992-

    -iulia1992- Maniac forum

    Gata si eu, am terminat de reprodus, dar nu am timp sa livrez la sarcini asa ca voi termina eventul astazi, mai tarziu, maine.... nu-i graba
     
    paulici_01, in.the.rain, clauliviu și alți 8 apreciază asta.