Nebun după animale - Discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 19 Sep 2016.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Vă rugăm să acordați o notă evenimentului:

Sondaj închis pe 26 Sep 2016.
  1. 1

    30,9%
  2. 2

    3,9%
  3. 3

    7,4%
  4. 4

    10,6%
  5. 5

    47,2%
  1. -elenaion49-

    -elenaion49- Baron forum

    Frumos eventul,va pune pe jar toata piata de animale si de septel.Frumoase adaposturi,frumoase ateliere,frumoase fabrici,frumoasa idee.
    Desi am tot ce imi trebuie pentru finalizarea eventului,am decis sa nu particip pentru ca am deja sute de adaposturi,ateliere si fabricute care nu au vazut niciodata lumina fermei.Cu toate astea nota mea este cea maxima,pentru ca voi scoate profit maxim de la piata care deja a explodat.Extraordinare eventele care reusesc sa ne dea adrenalina,precum acesta si cel care inca nu s-a terminat.A fost nebunie cu resursele din bahamarama si urmeaza alta si mai nebuna.Bravo Bigpoint,iti place sa ne tii in priza:D:D:D
     
    111lord, -katnik-, augustin003 și alți 16 apreciază asta.
  2. tuca4747

    tuca4747 Locuitor permanent

    Salut.
    Deci pt a face tot eventul sunt necesare 650 de shr, cantitate aproape dubla fata de alte evente la care se obtinea dropul necesar numai prin reproduceri.
    Nu apreciez ca recompensele ca fiind pe masura cerintelor.
    Ok, dai cca 500 MM, iei superhrana care iti mai trebuie, si dupa event ai un bazin cu crabi (normal sau rosu) si 2 unitati pt produse noi totemuri Tiki si skateboarduri, pe care odata produse (daca iti da mana sa tii spatiul ocupat cu asa ceva), le tii in sura ca multe altele dinainte.
    A, stiu : apare o misiune care o sa-ti ceara de la 50 la sute bucati si se cheama ca ai "sucienta" baza materiala pt a le produce "imediat"

    Iar cu shr e simplu daca urmam sfaturile :
    Foarte bine spus, dar ce septel vinzi daca pastrezi shr produsa/ primita pt eventuri de acest gen? Ca daca vinzi ce obtii acum (nu mai pun problema ca nu ai ce da ca si valoare ceruta chiar la event) trebuie si sa le cumpere cineva.....

    Este primul event dupa ani buni (in care le-am facut pe toate pana la final) pe care nici nu il incep.
    Nota mea este minima.
    O zi buna tuturor si spor celor care considera ca merita efortul facut.
     
    puiumr, -katnik-, tasha70 și alți 17 apreciază asta.
  3. popescudana42

    popescudana42 Legendă vie

    Am modificat si am depunctat eventul,nota1.
    Timp exagerat de scurt la BB.-,,la recompense cred ca putin mai mult sh nu strica.
    La acest event nu voi participa din lipsa de SH..
    Este primul event la care nu pot participa....
    Nu dispun nici de mamudele sa pot achizitiona sh.
     
    Modificat ultima dată: 20 Sep 2016
    -katnik-, alvaro500-, 4gafas4 și alți 12 apreciază asta.
  4. dadan

    dadan Împărat forum

    Foarte multa sh se cere la acest event.Intr-adevar se poate sa facem cam jumatate din fiecare misiune si sa renuntam la upgrade-urile rosii insa si asa este foarte mult iar animalele reproduse sunt din cele cu timp lung(la cameleoni si albine ma refer in special!).Nota minima din punctul meu de vedere!
     
    h_ana28, -katnik-, tasha70 și alți 14 apreciază asta.
  5. -elenaion49-

    -elenaion49- Baron forum

    Si pentru mine este primul event pe care nu il fac,desi nu in totalitate,pentru ca imi doresc abtibildul.
    Daca eu decid sa nu fac acest event,nu inseamna ca merita nota minima.Ar trebui sa fim putin mai obiectivi in acordarea notei.
    Cineva si-a pus materia cenusie la munca pentru a-l crea,si cred ca poate fi interesant pentru multi jucatori.
     
    111lord, -Abramburica-, -katnik- și alți 16 apreciază asta.
  6. life3

    life3 Novice forum

    atelierele pot fi achizitionate si altfel? sau numai in urma acestu event? nu vrea sa ma gandesc cat ar costa un skateboard....
     
  7. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Deocamdata doar asa. Pe viitor este posibil sa poata fi achizitionate si altfel. Nu ar fi prima data.
     
    111lord, zahara1663, -katnik- și alți 15 apreciază asta.
  8. life3

    life3 Novice forum

    merci de raspuns...spor
     
    -katnik-, augustin003, malagambafane și alți 3 apreciază asta.
  9. davidsiirina08

    davidsiirina08 Analist forum

    Foarte frumos!Uite, la aspectul <<ce mai vinzi<< nu m-am gandit!In rest,si eu am velarii si altele asemenea in inventar ,si nu am nici spatiu nici motive sa le folosesc.
     
    -katnik-, donnadmn, malagambafane și alți 3 apreciază asta.
  10. iarina56

    iarina56 Mogul forum

    Panica, panica !! Cred ca trebuie sa ne calmam si sa asteptam baby boom-ul.
     
    -katnik-, augustin003, donnadmn și alți 8 apreciază asta.
  11. popescudana42

    popescudana42 Legendă vie

    Da ai dreptate dintr-un sigur punct de vedere,castigi septeluri si faci bani,daca ai sh,,, baby-boom-ul nu ofera sh si insigne ceea ce e util eventului ca sa reusim cat de cat sa facem din cerinte,eu personal sunt panicata pentru ca nu am sh si misiunile de la cooperativa le-am finalizat cele care au recompensa sh.
     
    -katnik-, davidsiirina08, murat_anca și alți 5 apreciază asta.
  12. KTY1386

    KTY1386 Novice forum

    Greu la deal cu boii mici...fara SH nu prea avem de ce incepe eventul...oricum dintr-o data 3 adaposturi / ateliere noi...frumos BP.
     
    -katnik-, malagambafane, roliana57 și alți 3 apreciază asta.
  13. bobocvali11

    bobocvali11 Veteran Forum

    baby boom nu influenteaza cantitatea de SH necesara.
     
    -katnik-, donnadmn, davidsiirina08 și alți 4 apreciază asta.
  14. armarius1998

    armarius1998 Novice forum

    Mai avem o problema, care nu prea este sesizata, si anume numarul de animale necesare. Sa ne gandim putin ce ar insemna 110 Insigne artropode. 110 ori 4 artropode, care ar fi 440 de artopode. De unde atatea ?
     
    zahara1663, -katnik-, tasha70 și alți 6 apreciază asta.
  15. dadan

    dadan Împărat forum

    Si uite ca a venit si BB care tine o vesnicie(8 ore???),ceea ce inseamna ca mai tb sa luam si ceva stoc de parfum.Eu cred totusi ca va mai fi o editie BB in cadrul acestui eveniment deoarece tine destul de mult(6 zile)iar cererea de animale si sh e mare.Facem si noi ce,cum si cand putem:oops:.
    Discrepanta este totusi mare intre speciile de animale reproduse la categoriile artropode si reptile pe de o parte(unde putem reproduce doar cate o specie)si pasari pe de alta parte unde putem reproduce o gama variata de specii.Daca n-ai nici o albina sau cameleon pe inventar ce reproduci?:music:

    PS:Apostrofarea eleneiion49 a fost benefica,imi voi modifica nota si voi acorda nota 3 pentru grafica si stradania echipei Farmerama.;)
     
    -Abramburica-, -katnik-, llyillyi și alți 12 apreciază asta.
  16. marcela_f69

    marcela_f69 Conte forum

    Ute BB boom avem, resurse am de toate in sura,, Sa inceapa distractia , adica eventul ,,,nota 5 din partea mea !
     
    111lord, -katnik-, 4gafas4 și alți 8 apreciază asta.
  17. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Bun, artropode ce pot fi reproduse sunt albinele. Bun, sa zicem ca nu ai stoc initial 440 de albine. Dar in timpul reproducerii, mai ales pe durata Baby boom, primesti, pe langa septel si animale normale, ceea ce duce la o completare partiala a stocului de albine. Plus ca poti reproduce si septel de albine, nu doar albine si vei primi astfel insigne in continuare. Deci daca le iei la bani marunti, nu pare imposibil deloc. Deschizi ochii si apar alternativele si solutiile. Acum este cazul sa valorificati maxim Menajeriile.
     
    -katnik-, alvaro500-, donnadmn și alți 8 apreciază asta.
  18. -elenaion49-

    -elenaion49- Baron forum

    Vaaai,ce bucurie mare imi faci!!!Bravo,asa imi place!Acest joc superb,care ne aduce atatea satisfactii,merita din partea noastra macar un feeling pozitiv.Imi pare bine cand vad jucatori care revin asupra notei si devin ceva mai generosi.Daca nici aici nu putem fi bucurosi si generosi.......atunci unde?Multumesc dadan!:inlove:
     
    111lord, -katnik-, augustin003 și alți 17 apreciază asta.
  19. armarius1998

    armarius1998 Novice forum

    Da, multumesc Chronos, o sa incerc, altfel evenimentul este ok, ii dau nota maxima.
     
  20. |B[L]acK^K[N]1gh7|

    |B[L]acK^K[N]1gh7| Duce forum

    Ai dreptate , nici eu nu stiu daca incep eventul ( nu are rost sa pierd cantitatea aia de sh pe care nu o am xD , abia am 400 ) , o sa incerc doar sa fac niste combinatii cu putina sh , daca tot e babyboom ! Bafta celor care vor reproduce pentru finalizarea eventului !
     
    Agro80, -katnik-, augustin003 și alți 9 apreciază asta.