Feedback Noaptea de speriat a tocilarilor

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 25 Oct 2023.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Ce părere aveți despre acest eveniment?

Sondaj închis pe 2 Noi 2023.
  1. Îmi place

    30,1%
  2. Mi-e indiferent

    4,3%
  3. Nu-mi place

    65,6%
  1. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Iti apare asa ceva si merge cronometrul?

    merge cronometrul.PNG

    Daca da, fii atenta la cartile rosii. Nu ai terminat mini-jocul si nu poti trece de el. Ar trebui sa apara si asa ceva in varianta in cere nu iesi direct de pe cont.

    incorect.PNG

    Daca nu reusesti sa aranjezi cartile folosind Continua de cateva ori si sa obtii recompensa, da click pe Renunta si foloseste alt bilet, dar pierzi mini-jocul.
     
    -Abramburica-, z.zoita, oni2012 și alți 7 apreciază asta.
  2. jeni1952

    jeni1952 Pretendent

    cronometrul meu nu merge imaginea e asa cum ai prezentat-0 ms
     
    paulici_01, z.zoita, oni2012 și alți 6 apreciază asta.
  3. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Click pe cladire

    cladire.PNG
    si aici sunt cele 2 bilete.

    bilete gratis.PNG
     
    paulici_01, z.zoita, oni2012 și alți 8 apreciază asta.
  4. coboduza

    coboduza Scriitor activ

    La un joculet se folosesc 2 bilete de intrare ?La 24 de ore primim un bilet sau 2 ???Nu mai inteleg nimic din jocul asta !!!Am primit 2 joculete primul s-a blocat si am facut pauza am revenit si tot blocat era si a trebuit sa ma deloghez si loghez la loc si acum surpriza un tichet s-a facut nevazut.
     
    Modificat ultima dată: 27 Oct 2023
    paulici_01, z.zoita, oni2012 și alți 6 apreciază asta.
  5. aida59

    aida59 Maestru forum

    Buna dimineaqta! Va rog mult sa aveti rabdare cu mine si sa ma ajutati, Pentru a dona la bara produsele voi pt a face baremul ce fel de produse donati? Donati inima,pixelat si apoi dovleac pana la baremul cerut? Trebuie sa donam intr-o ordine?Eu donez si ma aduce inapoi cu bara, nu inteleg va rog daca ma ajutati va multumesc
     
    z.zoita, oni2012, PauL_MC și alți 5 apreciază asta.
  6. alex.keegan

    alex.keegan Cunoscător forum

    Doneaza doar un produs odata, indiferent care este. Daca vrei sa donezi produse diferite odata ptr.toata bara nu le ia.
     
    paulici_01, -Abramburica-, oni2012 și alți 7 apreciază asta.
  7. aida59

    aida59 Maestru forum

    Multumesc mult dar cand am o inima de 4084 si baremul este de 5000 cum pot sa completez daca donez doar un produs?Multumesc mult dar poate ma ajutati
     
    paulici_01, -Abramburica-, z.zoita și alți 7 apreciază asta.
  8. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    Donezi o inima si restul , pana la 5000 , donezi fructe si dovleci !
    P.S. S-a resetat cronometrul : acum am jocul gratuit la ora 01.00 noaptea!
     
    paulici_01, derby54, -Abramburica- și alți 7 apreciază asta.
  9. geta57

    geta57 Rutinat

    Poți dona mai mult dar ideea e să fie același produs. De ex. 10 dovleac, etc.
     
    paulici_01, -Abramburica-, z.zoita și alți 8 apreciază asta.
  10. alexandra270

    alexandra270 Începător forum

    Nici eu nu inteleg cum la alte persoane animalele se fac in 8 ore si la mine dureaza 18.Varog frumos un mic ajutor daca se poate, e un pic cam intortochiat acest event si nu inteleg nimic.Multumesc anticipat!
     
  11. gggggg53

    gggggg53 Conte forum

    Nu inteleg, am livrat 20001 si imi contorizeaza 16336?
     
    paulici_01, victorashi, derby54 și alți 9 apreciază asta.
  12. .mpond.

    .mpond. Profesionist forum

    cand joci cele 2 bilete gratuite zilnice,selectează la alege o recompensă,varianta de jos,reduce timpul de producție cu 50% pt tonomat.Inainte de a hrani adăposturile,selectează d la cele 3 săgeți din stanga ecranului prima variantă,adică booster de viteză pt tonomat.Abia ,apoi hrănesti tonomatul si ai reducere de timp la jumatate.Astfel rezultă 3 inimi peste zi plus 3 inimi peste noapte.
     
  13. Cronwell

    Cronwell Scriitor în devenire

    Doneaza produse o singura data dintr-o categorie, nu le combina, nu merge ca si la valea florilor unde selectezi de ex. 3 categorii de fructe cand faci o insigna!
     
  14. anna160161

    anna160161 Începător forum

    Nici eu nu inteleg am activat cand mai aveam o ora si 50min amplificator de crestere pixelat,dar nu apare timpul redus,si apoi am activat si amplificator de recolta pixelat,acesta il vad activat dar banuiesc ca se pierde pana la sfarsit daca nu mi-a activat reducerea timpului.trebuia altfel facut?Ma refer 1hsi50min panatrebuia sa culeg.
     
    Modificat ultima dată: 28 Oct 2023
  15. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    În tutorial scrie că:
    Pentru a avea efect, trebuie consumate înainte de culegerea/hrănirea pomilor/adăposturilor.
    Sincer să fiu, mai toate problemele cu care se confruntă unii jucători au explicații în tutorial, dacă ar fi fost și citit!
     
  16. anna160161

    anna160161 Începător forum

    Deci trebuie cand sunt gata si inainte de a culege, dai drumul la bonusuri si vor fi valabile in urmatoarea recolta?,asta sa inteleg?,dar poate pentru scurtarea timpului ! Nu inteleg de ce zice la toate aceste bustere (valabil pentru 1 oră)
     
    paulici_01, victorashi, z.zoita și alți 4 apreciază asta.
  17. mara031991

    mara031991 Expert forum

    sa inteleg ca pt a dona trebuie sa folosim inimi si diferenta pana la barem este obligatoriu sa donam un singur tip de produs, pixel sau dovleci. Asa este corect? Nu mai inteleg nimic. O seara frumoasa
     
    paulici_01, victorashi, z.zoita și alți 4 apreciază asta.
  18. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Toate sunt de fapt niște produse meșteșugărești, fucționează similar acestora!
    Să luăm de ex Booster de viteză pentru tonomat!
    Dacă îl activezi înainte de a culege Inimile pixelate, când hrănești adăpostul respectiv se reduce cu 50% timpul de producție.
    E activ doar o oră, dar dacă hrănești adăpostul cu bonusul activ, și dai și apă, se reduce timpul la 08:30, ceea ce deschide posibilitatea folosirii unei strategii pentru obținerea a 2 inimi pixelate (de ex. odată, dimineața folosești boosterul, seara nu, că doar nu te trezești noaptea să culegi, va fi gata cândva dimineața, când aplici din nou boosterul).
    Dacă vorbim de Amplificatorul de recoltă pixelat, iarăși lucrurile sunt simple! dacă îl aplici înainte de a culege, dublezi recolta de fructe, 12 în loc de 6.
    Dacă vorbim de Amplificatorul de creștere pixelat, poți să-l aplici odată cu Amplificatorul de recoltă, doar că el reduce la jumătate (5 h în loc de 10 h) timpul de creștere al arborelui pixelat!
    Mie mi se pare destul de clar cum funcționează boosterele, similar cu a produselor meșteșugărești, care trebuie activate (sau puse în sloturi) înainte de a hrăni animalele sau de a planta culturi!
     
  19. jeni1952

    jeni1952 Pretendent

    la mine nici azi nu au ap biletele cand dau clik pr cladire de fiecare data apare mini jocul
     
    paulici_01, victorashi, z.zoita și alți 3 apreciază asta.
  20. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Probabil că nu ai terminat minijocul!
    Rearanjează cărțile pe rafturi până ocupi toate sloturile libere sau renunță la joc, altfel o să rămâi cu jocul deschis!
     
    paulici_01, victorashi, z.zoita și alți 4 apreciază asta.