Feedback Noaptea Vrăjitoarelor

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 4 Sep 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se par noutățile anunțate în 5 aprilie 2017?

Sondaj închis pe 11 Apr 2017.
  1. Îmi plac

    77,9%
  2. Îmi este indiferent

    10,5%
  3. Nu-mi plac

    11,6%
  1. blackangel773

    blackangel773 Comisar forum

    Frumusetea/raritatea unui event consta in noutati si premii.Nu poti lua premiile bune decat daca ajungi la ultimile sarcini.
    De aceea toata lumea e interesata de drop.Pentru ca de cele mai multe ori dropul constituie o problema in a ajunge unde vrei cu un event.
    Raman la parerea ca acest event e unul slab si raman cu vot negativ.E slab datorita premiilor mici.Sa nu mai adaug ca dropul e foarte slab.
     
    Ade-Leona, mara62, t_ina_e și alți 8 apreciază asta.
  2. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO


    Buna seara!
    Poti revendica Arborele fosforescent si Groapa de monstri de mazga (premiile bune) livrand la sarcinile 1, 2, 3, 4, 5 (doar Argint) si continui cu 5 Aur, respectiv Diamant. In acest fel, cantitatea de drop necesara scade considerabil.
     
    -mamaleone, yocoama, EVE.violetta și alți 13 apreciază asta.
  3. blackangel773

    blackangel773 Comisar forum

    De acord.Dar cate?
    Cate una de fiecare.Apoi sa faci misiunea "Mlastina" trebuie o gramada de produse din acest pom si adapost.

    La cat de des avem "noaptea vrajitoarelor"... o facem in 3 luni?


    Eu una tind sa fac misiunile in cel mai scurt timp dupa ce apar.
    De fapt ,in afara de cele de reproducere(ultimile 2 sarcini la fiecare nefacute) si Western,le am facute pe toate celelalte.

    Si in afara de cele care tin de noaptea de groaza.Care sunt incomplete din cauza ca aceasta noapte apare rar.
     
    Modificat ultima dată: 8 Apr 2017
    Ade-Leona, ovidiu1a, mara62 și alți 6 apreciază asta.
  4. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Și nu ai observat că Arborele fosforescent și Groapa de monștri de mâzgă pot fi obținuți și de la Jacks Shop?
     
    yocoama, EVE.violetta, mara62 și alți 7 apreciază asta.
  5. blackangel773

    blackangel773 Comisar forum

    Sigur ca da.Am si luat un adapost de acolo si urmeaza la prima recolta sa iau al doilea pom.
    Dar comentariul meu negativ a fost facut pe marginea eventului "Ravagii lunatice".Care nici acum nu e finalizat - inca imi mai trebuie 115 larve lunatice pentru a-l finaliza.
     
    mara62, t_ina_e, roliana57 și alți 6 apreciază asta.
  6. bogdanalexandru2000

    bogdanalexandru2000 De-al casei

    Am luat pomul si groapa de monstru de mazga. Astea doua ma interesau in principal, dar daca mai am drop o sa incerc sa fac cat mai mult din event. Spor sa aveti !
     
    armarius1998, magdajora, Agro80 și alți 13 apreciază asta.
  7. tuca4747

    tuca4747 De-al casei

    Salut.
    Daca sunt de acord cu prima dvs. afirmatie, la cea de a doua, dupa mine,eventul mi se pare deosebit de reusit, din urmatoarele puncte de vedere:
    - pomul si adapostul nou introduse pot fi obtinute destul de usor (vezi postarea moderator Cruella), care este mult mai "ieftina" decat achizitia dela magazin (timpul pt obtinerea respectivelor produse este net mai mare)
    Avantaj important si pentru cei cu nivel mare, nu se discuta pentru un nivel mediu.
    - Faptul ca ambele "noutati" se pot obtine la aceeasi misiune, astfel nu trebuie sa faci complet decat finalul eventului.
    - Timpul acordat pentru functionarea terenului "Clar de luna", asa ca dupa obtinerea celor necesare pt event, ai posibilitatea sa utilizezi terenul cam cat in 2-3 "Nopti" normale.
    Determinant este ca fiecare jucator face cat poate din ceea ce doreste sa realizeze.
    Dupa mine, apreciere maxima.
    O zi buna si spor in tot ce faceti.
     
    magdajora, adria2, iarina56 și alți 17 apreciază asta.
  8. t_ina_e

    t_ina_e General forum

    Hrana monștrilor de mâzgă se produce la moara de pe ferma, numai pe perioada cand este deschis campul de joc clarul de luna?
     
    magdajora, Soricica4, ovidiu1a și alți 6 apreciază asta.
  9. mara62

    mara62 Conte forum

    Event finalizat ;)
     
    armarius1998, ovidiu1a, magdajora și alți 14 apreciază asta.
  10. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Oricând, dacă stocul permite.
     
    magdajora, yocoama, mara62 și alți 7 apreciază asta.
  11. t_ina_e

    t_ina_e General forum

    Multumesc mult pentru raspuns!

    Globuri de arbore fosforescent ne trebuie pentru misiunea de la cooperativa ( Mlastina ), pentru hrana adapostului Groapă de monștri de mâzgă.
    Pentru echilibru, ne trebuie 3 pomi la 4 adaposturi.
    Asa ne putem face calculele pentru noile achizitii, mai ales ca viitoarele nopti a vrajitoarelor nu stim cate ore vor fi.
    Dropul fiind slab, o sa las la "ravagiile lunatice",prima misiune la urma(aur si diamant).
     
    ovidiu1a, roliana57, magdajora și alți 9 apreciază asta.
  12. popescudana42

    popescudana42 Legendă vie

    Event finalizat..
    Frumos ,,am obtinut si adapostul cu pomisorul cel nou,salcia si sunt incantata de sh,chiar daca a fost putin,pentru mine conteaza fiecare unitate de sh,in baza la moara nu pot astepta pentru 8 sh 72 de ore,,si restul animalutelor raman fara hrana.Asa ca m-am bucurat de ceea ce am primit si de restul recompenselor sunt bune,le iau nu le dau.
    Multumesc frumos vecinilor si celor care m-au ajutat cu dropul.
    Felicitari BP..
    Felicitari tuturor si mult noroc la drop...
    Un sfarsit de weekend cat mai placut...
     
  13. AndyPandy84

    AndyPandy84 Maestru forum

    Un event binevenit, probabil nu-l voi finaliza, am luat ce ma intereseaza insa partea foarte buna este ca am adaugat cativa pomisori la inventar (vreo 12) cu ce am recoltat la event-ul cu lilieci si ce-am mai cules de data asta...toate peste toate, nu-i rau deloc :p
     
  14. aurelia011970

    aurelia011970 Duce forum

    Event finalizat ! O saptamana excelenta va doresc !
     
    davidsiirina08, mara62, matusam și alți 6 apreciază asta.
  15. lazakozmaeniko

    lazakozmaeniko Novice forum

    Event terminat!Mi-a placut acesr event relaxant,l-am facut cu placere.
     
    mara62, armarius1998, malagambafane și alți 4 apreciază asta.
  16. alinlazar123

    alinlazar123 Scriitor în devenire

    Buna tuturor,event terminat,multumesc vecinilor pentru cadoul zilnic asa am putut termina eventul,felicitari celor care lau terminat si succes celor care mai au de adunar drop .A fost interesant eventul mia placut,o zi minunata sa aveti.:)
     
    davidsiirina08, mara62, matusam și alți 7 apreciază asta.
  17. ovidiu1a

    ovidiu1a Avansat

    Buna dimineata, eveniment finalizat, plantele le-am terminat de sambata dimineata si m-am apucat sa fac plante pentru merisori( Merisorul reginei), din care am facut 5 pana azi( 15 in total) cu ce aveam in stoc pana acum si mai am plante sa mai fac inca vreo 5-7 astazi. A fost frumos, dropul multumitor si iata ca mai putem face din cele necesare in continuare, cu cate un chutnei cu mere si morcovi pe parcele mici. Spor la lucru in continuare, celor care mai au nevoie de drop. Da multumim vecinilor pentru cadoul zilnic.
     
    davidsiirina08, mara62, matusam și alți 5 apreciază asta.
  18. вα∂вσу

    вα∂вσу Conte forum

    Buna dimineata event incheiat si la mine spor la care mai au de facut la el
     
    ovidiu1a, davidsiirina08, mara62 și alți 3 apreciază asta.
  19. markreddo

    markreddo Profesionist forum

    Buna dimineata! Event finalizat si la mine cu doar 6 ore inainte , foarte palpitant . Imi plac foarte mult cele 2 noutati ,atat adapostul [​IMG]cat si pomul de groaza(arborele fosforescent) . Din punctul meu de vedere, aceasta editie a fost una reusita. Nici nu s-a terminat bine "Noaptea Vrajitoarelor",ca deja ma gandesc la urmatoarea editie. :D
     
    ovidiu1a, Agro80, davidsiirina08 și alți 11 apreciază asta.
  20. roliana57

    roliana57 Legendă vie

    - La event, am finalizat sarcinile 1, 3, 4, 5 iar la sarcina 2 am facut doar misiunea de argint.
    - In Mlastina, am finalizat sarcina 2 cu bananele:p; la sarcina 1, am facut misiunile de argint si aur iar la sarcina 3, misiunea de argint.
    - De la Jak, am achizitionat un arbore fosforescent si o groapa de monstrii.
    Sunt multumita:)
     
    ovidiu1a, Agro80, davidsiirina08 și alți 15 apreciază asta.