Feedback Nopțile depănătorului de povești

Discuție în 'Runda de discuții' creată de nikolae28, 29 Noi 2023.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul ?

Sondaj închis pe 8 Dec 2023.
  1. Îmi place

    27,1%
  2. Mi-e indiferent

    8,3%
  3. Nu îmi place

    64,7%
  1. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    Salutare fermieri,

    Vă așteptăm în această temă pentru păreri, opinii și nelămuriri cu privire la eventul Nopțile depănătorului de povești. De asemenea, prin intermediul sondajului vă puteți exprima rapid opinia în privința evenimentului.

    Nu uitați să consultați AICI tutorialul iar pentru alte link-uri utile: Indexul.

    Spor!
     
    mara62, in.the.rain, PauL_MC și alți 6 apreciază asta.
  2. aida59

    aida59 Maestru forum

    La vrej imi apare expirat. Va rog sa ma ajutati sa imi spuneti daca mai merita facut eventul daca nu pot lua vrejul scriind cu rosu expirat. Multumesc
     
    mara62, in.the.rain, victorashi și alți 9 apreciază asta.
  3. malagambafane

    malagambafane Legendă vie

    Maine este eventul.
     
    mara62, in.the.rain, PauL_MC și alți 10 apreciază asta.
  4. primavara68

    primavara68 Profesionist forum

    nu l fac din cauza terenurilor care trebuie cultivate ,deranjez tot , pentru stelute si nu mai stiu ce ,,,
     
    mara62, in.the.rain, victorashi și alți 13 apreciază asta.
  5. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Pai probabil linia se da din oficiu, oricum acolo linia are un titlu iar jos in tutorial scrie cu totul altceva. Vedem maine . SPOR
     
    mara62, in.the.rain, PauL_MC și alți 11 apreciază asta.
  6. geta57

    geta57 Rutinat

    Shopul e slab de tot! Nimic nu mă convinge să fac eventul! Poate se mai schimbă ceva până mâine.;)
     
    mara62, in.the.rain, victorashi și alți 10 apreciază asta.
  7. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Nu! Va costa 1100 de monede (mai bine zis rotite). Pe de alta parte, vad pe alte forumuri ca dropul va iesi si din reproduceri, garantat 1 buc./reproducere.
    P.S. Intr-adevar, dezamagitoare recompense si vrej (datorita celor 320 de ore). Inca pun in balanta argumentele contra si cele pro (aici am mult de cautat), oricum nu sunt in tara de maine pana duminica. Daca ma hotarasc, il fac de luni incolo.
     
    Modificat ultima dată: 29 Noi 2023
    mara62, in.the.rain, PauL_MC și alți 15 apreciază asta.
  8. gabir16

    gabir16 Junior Expert

    Multumim Farmerama ! In sfarsit ma pot bucura de o vacanta. La cat de slabe sunt premiile si linia de vrej (recoltata de 2 ori pe luna) chiar merita o pauza !
     
    mara62, Eveline65, in.the.rain și alți 14 apreciază asta.
  9. coboduza

    coboduza Scriitor activ

    9925 flori de ceai, pe un singur teren Luminis . Nu merita sa stric toate adaposturile si toate magaziile . Vot negativ .
     
    mara62, andreas30904, Eveline65 și alți 11 apreciază asta.
  10. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    Într-adevar, randul de vrej va costa 1.100 monede. Iar dropul va iesi si din reproducere. Tutorialul este actualizat. Multumim.
     
    mara62, in.the.rain, victorashi și alți 10 apreciază asta.
  11. Archfiend_ZZ

    Archfiend_ZZ Scriitor în devenire

    4 terenuri (!), o gramada de plante, un shop de-un leu jumate (nici macar 2) si o linie de vrej de 320 de ore.. de parca ar sari arborii jumbo si cutiile piccolo din fiecare lada. Personal am obtinut o singura cutie piccolo din lazile de Kung Fu de cand au fost introduse, iar din lazile de provizii pentru ferma XI, nici macar o frunza de arbore Jumbo. Vot negativ si pas acestui event. Spor sa aveti.
     
    mara62, in.the.rain, alexsilviu11 și alți 16 apreciază asta.
  12. NM1969

    NM1969 Conte forum

    Un event frumos dar costisitor, peste 10.000 de plante la fiecare tip de planta de event. Incercam sa vedem ce reusim sa facem.
     
    mara62, in.the.rain, -elenaion49- și alți 10 apreciază asta.
  13. cm33

    cm33 Novice forum

    Buna,
    Personal nu-mi place acest event pentru ca trebuie sa-mi "deranjez" terenurile -.- si parca se cer prea multe plante: :(
    20145 Ciulin de lana, planta cultivata pe Pasunea salbatica si Jungla (din care 4480 plante necesare pentru cele 8 cosuri impletite);
    9925 Floare de ceai, planta cultivata doar in Luminis;
    13395 Floare de tort, planta cultivata doar in Bahamarama... +952 drop, Patura calduroasa, care iese "aleatoriu" in urma recoltarii plantelor pe doua terenuri dar trebuie pana la urma sa facem reproduceri ca sa fim siguri ca avem drop. :)

    In fine, fiecare decide daca participa sau nu la acest event/sau la eventuri in general.
    Eu am inceput acest joc Farmerama ca o distractie/joaca, dar se pare ca se transforma pe zi ce trece, prin aceste eventuri greoaie, in "Farmerama=stil de viata..." cum spunea un vecin. 8)

    P.S. A fost modificat tutorialul, Ciulinul de lana se cultiva doar pe Pasunea Salbatica, cantitatea necesara de livrat 8000+2280 plante pentru Cosurile impletite de la moara, total 10280 Ciulini de lana :)... deci fiecare planta cu terenul ei...

    Spor!
     
    Modificat ultima dată: 4 Dec 2023
    murat_anca, mara62, muschetarul și alți 26 apreciază asta.
  14. .Raluca06.

    .Raluca06. Analist forum

    Cum eu sunt colectionar de lazi si nu de puncte de experienta....voi face eventul negresit!
    Pic cu pic se umple lacul....Vot pozitiv
     
    mara62, in.the.rain, -elenaion49- și alți 10 apreciază asta.
  15. PauL_MC

    PauL_MC Scriitor activ

    Cred că dacă era ladă de mamudele poate se merita, așa cum e acum, ai 24 de recoltări pe an ? Din care probabil nu cad nici 2 cutii Piccolo!

    Pass.
     
    mara62, victorashi, in.the.rain și alți 5 apreciază asta.
  16. piscupiciu2014

    piscupiciu2014 Junior Expert

    --------------------------------------------------------------------

    Plantă de event
    (3 tipuri)


    [​IMG]

    Această plantă de event poate fi cultivată doar pe Pășunea sălbatică și Junglă.

    Dar aceasta planta nu apare in Jungla, deci deocamdata nu poate fi pusa.
     
    mara62, victorashi, in.the.rain și alți 7 apreciază asta.
  17. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Deci .... 3 terenuri, 3 plante. cu rezultate.... Multe plante si o linie cu care trebuie sa avem rabdare. Cam la asta se reduce eventul. SPOR
     
    mara62, victorashi, in.the.rain și alți 7 apreciază asta.
  18. rremy74

    rremy74 Novice forum

    Da, dar 20.000 de plante de pe un singur teren ...
     
    mara62, victorashi, in.the.rain și alți 5 apreciază asta.
  19. .felicia.1

    .felicia.1 Pretendent

    La mine nu apare eventul nicăieri, nici pe teren , nici in secțiunea new. deci nu-l pot accesa de nicăieri.
    Imi apar plantele de cultivat, dar datorităsituației nu pot face acest event. PAS!
     
    mara62, victorashi, in.the.rain și alți 5 apreciază asta.
  20. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Corectat. Multumim!

    Il gasesti la Ceas si pe terenurile unde se pot cultiva plantele. Arata asa:

    event.JPG
     
    mara62, victorashi, in.the.rain și alți 5 apreciază asta.