Noua moară - Unica temă de discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 23 Mar 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. Chronos

    Chronos Guest

    Bun, pana se macina acele 2 unitati de super hrana, tie iti expira Abonamentul la Moara si jocul stie acest lucru, pentru ca e baiat destept. De aceea iti apare timpul intreg de 8 ore si ceva cand vrei sa "dai comanda" de alta super hrana la Moara. El stie ca pana intra in vigoare al doilea slot la macinat, tie iti expira timpul la reducerea de la Moara.
     
    miaandrei59 și malagambafane apreciază asta.
  2. geta57

    geta57 Rutinat

    Buuuuuun, aşa să fie. Dar de ce apare 8:24:33 şi nu 9 ore pt 1SH?
     
    miaandrei59 și malagambafane apreciază asta.
  3. Chronos

    Chronos Guest

    Pentru ca aveai in acel moment o linie de vrej activata?

    [​IMG]
     
    miaandrei59 și malagambafane apreciază asta.
  4. geta57

    geta57 Rutinat

    Am verificat si nu am linia asta de vrej.
     
    miaandrei59 și malagambafane apreciază asta.
  5. Chronos

    Chronos Guest

    Atunci inseamna ca runa Super moara este "responsabila".
     
    miaandrei59 și malagambafane apreciază asta.
  6. geta57

    geta57 Rutinat

    Mi se pare ca runa Super moara nu se "aplica" si la SH. Azi pentru o unitate de SH mi-a luat 9 ore. Zi buna sa ai!
     
    malagambafane apreciază asta.
  7. Chronos

    Chronos Guest

    Da, pentru ca ieri inca mai aveai putin timp abonamentul la Moara activ, timp care se suprapunea partial cu timpul nativ de 9 ore al unei unitati de super hrana, probabil un procent mic din cele 9 ore. De aceea ti-a rezultat acel timp.
     
    miaandrei59, yocoama, malagambafane și alți 2 apreciază asta.
  8. lucy2882

    lucy2882 Scriitor în devenire

    buna seara.ma scuzati daca nu postez unde trebuie.am si eu o intrebare.daca am luat ajutoarele la combina pentru mai multe ore(vreo 180 de ore)si vreau sa cumpar abonamentul la 75 de mamudele,incepe abonamentul dupa ce se termina orele cumparate?multumesc frumos si ma scuzati daca nu am postat unde trebuie.
     
    malagambafane și davidsiirina08 apreciază asta.
  9. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Buna seara!
    Te referi la oferta de Moara Turbo care poate fi achizitionata de maine cu 75 MM? Daca da, nu are nicio legatura cu functiile combinei. Functioneaza independent una de alta.
     
  10. dariuss2000!

    dariuss2000! Profesionist forum

    buna ziua, lamuriti-ma si pe mine cum se poate ca ,la piata la animalele de pe baha sa poata un jucator sa aiba de vinzare sute de unitati de hrana(4*100 de ex).adica cum realizeaza asa de multe unit. de hrana?eu deabea pot 10-15 unit pt fiecare animal cu moara mergind non-stop.care e secretul(daca este vreunul)?eu mai nou sint tot timpul in criza de hrana.
     
    malagambafane apreciază asta.
  11. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Buna ziua!
    Moara Turbo poate constitui un secret. Si linia de vrej care accelereaza productia furajelor. Este adevarat, ca ai nevoie si de cele necesare pentru efectuarea hranei. Daca sunt vanzatori ocazionali inseamna ca prefera sa vanda ce au pe stoc si sa achizitioneze direct animalele (de multe ori este mai rentabil). Daca vorbim de vanzatori constanti, atunci lucrurile se schimba. Sunt jucatori care urmaresc preturile pietei (nu vorbesc doar de hrana). Cumpara ieftin si in momentul in care pretul creste, vand. Dispun de GG pe care-i investesc si obtin profit la un moment dat.
     
  12. longin84

    longin84 Novice forum

    Buna ziua am o mica problem nu pot produce mancare pt animalele de pe insula nu imi apar maimute ,camile,panda ,e vorba de animalele vechi ! Cele noi tigru ,hipopotami si restul sunt. Multumesc pt. raspuns.
     
    malagambafane apreciază asta.
  13. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    Buna ziua !

    Selecteaza tab-ul "Toate" din stanga sus !
     
  14. longin84

    longin84 Novice forum

    Am selectat tot nu apar ! Am facut si relogare dar idem.
     
    malagambafane apreciază asta.
  15. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Trebuie să apară. Eventual, poți folosi funcția de căutare la Moară.
     
  16. tweety`

    tweety` Baron forum

    Exista vreo posibilitate sa achizitionez moara turbo, chiar daca la un pret mai mare, in afara eventului? Din pacate, nu mi-am dat seama ca expira, nu a cumparat la oferta, iar acum am ramas fara. :(
     
    malagambafane apreciază asta.
  17. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    donnadmn și malagambafane apreciază asta.
  18. tweety`

    tweety` Baron forum

    donnadmn și malagambafane apreciază asta.
  19. geckofeet666

    geckofeet666 Supervizor forum

    Am achizitionat moara turbo pe 29 iulie ac, iar acum vad ca nu o mai am. Adica nu mai am upgrade-ul de reducere a timpului cu 50%. Nu ar fi trebuit sa fie pentru 30 de zile?:oops:
    M-am re-log-at de cateva ori.
    Multumesc
     
    malagambafane apreciază asta.
  20. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO


    Buna ziua ! Daca nici dupa stergere de cache&cookies din browser, eventual incercarea cu un alt browser, nu apare reducerea la moara, atunci te rog sa trimiti un tichet la serviciul de suport pentru verificari !
     
    popescudana42, malagambafane și geckofeet666 apreciază asta.