Noua moară - Unica temă de discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 23 Mar 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. geckofeet666

    geckofeet666 Supervizor forum

    Multumesc, am sa scriu la suport, ca am sters cookies and cache. Am doar mozilla.
     
  2. dydyana97

    dydyana97 Demiurg forum

    Daca hrana elefantilor se modifica de maine si moara produce hrana de elefanti in momentul schimbarii, ce se intampla cu resursele folosite? Se pierd sau se opreste productia? Multumesc anticipat !
     
  3. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Moara nu se oprește. Își continuă producția cu ingredientele introduse până se termină numărul de hrană programat.
     
    pinok86, malagambafane, dydyana97 și alți 2 apreciază asta.
  4. dydyana97

    dydyana97 Demiurg forum

    Multumesc frumos !
     
    pinok86, malagambafane și Cruella apreciază asta.
  5. Jettatura

    Jettatura Maestru forum

    Fructul pasiunii ?! Am citit bine ?! Intreb, ce arbore ofera acest fruct ...dintre cei existenti ?!


    " Salutare fermieri,

    Pentru că reproducererea elefanților va fi implementată în curând, grafica adăposturilor acestui animal va fi modificată începând cu data de 6 septembrie, ora României 15:00. De asemenea, hrana elefanților va fi modificată și va fi compusă din: 5 Fructul pasiunii, 5 Scorțișoară, o unitate fiind produsă la Moara tropicală în 27 de minute.

    Echipa voastră Farmerama! "
     
    donnadmn și malagambafane apreciază asta.
  6. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    O fi vorba despre planta Maracuja? :)
     
    yocoama, malagambafane, Jettatura și alți 2 apreciază asta.
  7. Jettatura

    Jettatura Maestru forum

    Nu pot sa te contrazic, insa m'o derutat exprimarea/traducerea din anunt ! Ca am cautat de mama focului "fructul pasiunii " !!! :)

    Multumesc frumos ptr raspuns ! Mea culpa ptr ca am postat in alt topic !
     
    donnadmn, pinok86, geckofeet666 și alți 3 apreciază asta.
  8. Veverita02

    Veverita02 Rutinat

    Buna ziua. Nu stiu ce se intampla, dar mie nu imi mai apare hrana de foci la moara. Vreau sa deblochez statuia de la templu, dar daca nu pot produce hrana nu are rost. Multumesc.
     
    donnadmn, malagambafane și -iulia1992- apreciază asta.
  9. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Buna ziua!
    Deblocheaza linistita statuia aferenta focii si iti va aparea la moara posibilitatea de a face hrana. Pentru a face hrana vei fi nevoita sa deblochezi Marul cerat si ghimbirul salbatic.
     
  10. Veverita02

    Veverita02 Rutinat

    Multumesc frumos! Alea sunt deja deblocate, am materie prima, dar nu mai gaseam la moara. O zi frumoasa!
     
    donnadmn, malagambafane, -iulia1992- și alți 2 apreciază asta.
  11. dariuss2000!

    dariuss2000! Profesionist forum

    salut,exista vreun produs mestesugaresc care sa scurteze timpul de productie pt unitatile de hrana de pe baha?daca nu ,se poate inventa ceva?nu de alta, dar avem multe animale pe baha si sint toate cu timp mare de productie pt hrana.moara pe baha merge non-stop si tot nu reusesc sa fac destula hrana.
     
    malagambafane, dydyana97 și sclau8 apreciază asta.
  12. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Nu.
    S-a inventat Piața :)
     
    Hellen2012, malagambafane, jenel74 și alți 2 apreciază asta.
  13. dariuss2000!

    dariuss2000! Profesionist forum

    da, si din cauza asta am ramas in pana de bani,lefter.
     
    malagambafane și dydyana97 apreciază asta.
  14. dydyana97

    dydyana97 Demiurg forum

    Na, sa ma bag si eu in seama... Ce-i drept, la unele animale timpul de productie este foarte mare in comparatie cu altele... Chiar daca folosesti abonament si timpul se injumatateste, tot e prea mult... De exemplu, la papagali o unitate se produce in aproximativ 13 min. si sunt gata intr-o ora (unele...). La elefanti o unitate se produce in 25 min. si adapostul e gata in vreo 4 ore si ceva... Sa nu mai vorbesc de camile, anaconde, panda (aproape o ora), tigri, furnicari, flamingo (tot cam o ora), panda rosii... As vrea sa fac animale multe pentru finalizarea misiunilor dar nu se poate si nu toata lumea dispune de milioane de gologani sa cumpere hrana necesara...
    La piata mea preturile la hrana/unitate sunt cam asa : anaconde - 20.000 GG, camile - 8400, flamingo - 8898, furnicari - 6632, panda - 7597, panda rosu - 9361, tigri - 9681, etc...
    Avand in vedere ca adaposturile nou implementate au timp de productie a hranei sub 10 min/unitate, poate dezvoltatorii reduc si timpul de productie pentru celelalte animale...
     
    Modificat ultima dată: 19 Sep 2017
    miaandrei59, pinok86 și malagambafane apreciază asta.
  15. dariuss2000!

    dariuss2000! Profesionist forum

    Vorbesti ceva despre un abonament.... Nu stiu nimic ,ce este?
    In rest sint perfect de acord cu tine .Am adaposturi de animale destule ca sa pot termina unele misiuni de la cooperativa,dar ma incurca mincarea ,pt ca nu am timp suficient sa o prepar.Moara merge non-stop.
    De pura curiozitate,pret mincare:anaconda 24000,panda-6646,lenesi-6000,flamingo-8460,etc.
    Sint animale la care sint stoc zero ,dar nu pot face mincare pt ca incerc sa termin niste misiuni cu alte animale ,si fac pt ele.
    Ma gindesc numai la faptul ca, cit de curind se vor introduce alte misiuni si eu inca mai am de lucru la misiuni care au fost implementate demult.
     
    donnadmn și malagambafane apreciază asta.
  16. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO


    Mai exista si linia ASTA de nori.
    De maine va incepe o promotie care include si aceasta linie de nori.
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 20 Sep 2017
    donnadmn, malagambafane și popescudana42 apreciază asta.
  17. Amst3l

    Amst3l Cunoscător forum

    dar până la urma VREJUL AMORE reduce cu 6 sau 12 ore


    https://board-ro.farmerama.com/inde...ej-și-itemi-speciali.11725/page-2#post-271630

    EventNori 1X1Nori 1X2Nori 2X2ItemuriBonusCooldown
    Amore300Tunul dragostei
    Fântâna dragostei
    Spiritul dragostei
    2100 PE,
    2100 PET,
    reducere cu 10% a timpului de măcinare la Moară pentru 12 ore
    18 h

    • sau

    https://board-ro.farmerama.com/inde...i-de-vrej-și-itemi-speciali.11725/#post-82224
    Linie de vrej tematică
    Nori: 3 Nori 1 x 1
    Bonus: 2100 PE, 2100PET (PE Tropicale), reducere cu 10% a timpului de măcinare la Moară pentru 6 ore. Linia de vrej poate fi culeasă o dată la 24h.
    Itemi necesari: Tunul dragostei, Fântâna dragostei, Spiritul dragostei.
     
    donnadmn și malagambafane apreciază asta.
  18. Shepherd

    Shepherd Guest

    Linia accelerează producţia de furaje cu 10 % timp de 12 ore.
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 20 Sep 2017
    malagambafane, _Agathon_, Amst3l și alți 2 apreciază asta.
  19. mihaelamiha6262

    mihaelamiha6262 Începător forum

    Buna ziua, am achizitionat vrejul magic Amore impreuna cu itemele ,l-am activat dar nu-mi apare reducerea de 10% la moara. Ma puteti ajuta ? Multumesc
     
    malagambafane apreciază asta.
  20. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Nu apare la Moară. Este afișată în meniul de bonusuri și funcționează ca și până acum:
     
    malagambafane apreciază asta.