Feedback O felie de rai

Discuție în 'Runda de discuții' creată de nikolae28, 12 Ian 2022.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul ?

Sondaj închis pe 21 Ian 2022.
  1. Îmi place

    93,8%
  2. Mi-e indiferent

    3,1%
  3. Nu-mi place

    3,1%
  1. raisa2005

    raisa2005 Talent de excepţie

    Mulțumesc frumos!
    Și acolo-i plin, nu știu ce aș putea schimba, nu mă îndur să renunț la nimic în favoarea brutarului.
    Aștept și premiul de la TOP și atunci poate fac loc eliminând un 2x2 și înlocuind cu 2 iteme 1x2.
    Zi frumoasă!
     
    paulici_01, F_L_O_R, -iulia1992- și alți 9 apreciază asta.
  2. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Probabil ca aceeasi problema o avem toti. Eu am pastrat Ziua cadourilor pentru lada Septemberfest, chiar daca nu da prea mult PE, si Brutarul piperat doar pentru scurt timp, pentru ca ocupa doua parcele si da doar putin peste 1 milion de PE, adica mai putin de jumatate decat ar trebui, pentru a-l considera interesant.
    Probabil voi face curand ceva "curatenie" in Conacul Bantuit.
    [​IMG]
    In rest, e plin peste tot si nu prea stiu ce as mai putea sterge.
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    Modificat ultima dată: 16 Ian 2022
  3. fermierulluca

    fermierulluca Conte forum

    event terminat de ieri. Spor celor care mai au!
     
    dexter_bv, paulici_01, -iulia1992- și alți 10 apreciază asta.
  4. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    O idee pentru conacul tau bantuit (si dezordonat!). Nu o fi cea mai reusita combinatie, e un mix intre maximizare puncte si itemi care merg acolo... Avem vrejuri si itemi (Saltaretul din nori senior si Castelul fermecat) care amplifica P/E doar pentru clar de luna, asa ca e pacat sa nu tii Florile capcana acolo...
    [​IMG]

    Ai putea pune Toboganele pe Coasta naufragiatilor, impreuna cu ceva peturi dedicate pentru Baha...
    [​IMG]
     
    Modificat ultima dată: 16 Ian 2022
  5. biencut_maria

    biencut_maria Novice forum

    Evnt finalizat succes tuturor !!!!!!
     
    paulici_01, dexter_bv, raisa2005 și alți 9 apreciază asta.
  6. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Buna ideea! :) Mai ales ca in Conac mi-a fost mereu "groaza" sa ma apuc de "curatenie".
    Doar o parte din ele...sunt destule care se odihnesc in inventar din lipsa de spatiu. Ce bine ar fi fost daca se puteau "inchiria"... :)
    [​IMG]
    Daca am avea inca vreo 10 "parcuri", poate am reusi sa punem pe ele toate itemurile pe care se pune praful tot asteptand sa fie utilizate in vreun fel...
     
  7. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Daca tot te apuci de "curatenie", iti sugerez sa scoti dimineata, in weekend tot de pe toate "parcurile", si desi nu functioneaza selectia dupa numarul de PE,(adica o sa ai de "blestemat" cu varf si apasat), sa incepi cu conacul bantuit, sa vezi ce merge acolo...
    Dupa aceea treci la Parc, cumva itemi similari pusi unul in "Parc" si celalalt la "Far" nu livreaza acelasi numar de puncte, Parcul e privilegiat (cred ca de la Copacul Intelepciunii), asa ca ai cei mai buni itemi ( umbrelute, cantece florale, distractie, festival, samd) de mutat acolo.
    Poti muta copaceii cu MM si pe cei de drop (mi-au lucit ochii, ai cativa) undeva pe Insula Comorii sau Coasta naufragiatilor, tot aia fac si acolo...
    Dar e mult de munca, trebuie sa stii fiecare pet ce face, eu a trebuit sa-mi fac o lista, sa vad daca merita sa stea in locul de joaca, daca e doar bonus PE pentru vre-un tip de plante, copaci sau animale le "esuez" la "naufragiati" cat mai pot face loc pe acolo...
    Ai de munca serios oricum!
    Pun o poza cu parcul meu, poate te inspira, in mare avem cam tot cam atatia itemi valorosi!
    [​IMG]
     
  8. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Da, e mult de munca si nu se poate decat in weekend. Pe saptamana nu e timp si oricum joaca flipper peretii cu mine la cat imi e de somn la 7. :)
    E complicat si pentru ca multe dintre ele mai ofera si inca ceva in afara de PE, si nu-mi prea vine sa le trag pe dreapta; am renuntat doar la avioane, UFO, cerberi, care nu dadeau mare lucru, precum si la toboganele despre care spuneam ca nu mai au loc nicaieri. Iar munca va fi tripla, stii foarte bine de ce... Probabil vor fi necesare 3 weekenduri.
    Multumesc pentru sugestii! :)
     
    paulici_01, .Raluca06., derby54 și alți 11 apreciază asta.
  9. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    Are dreptate MicuNicu,trebuie intii sa-ti faci o lista cu ceea ce vrei sa tii..Cind vreau sa schimb ceva itemuri,imi fac lista in mare,cu principalele itemuri si pe urma demolez toate cimpurile de la ferma(mai mult la ferma schimb),pun itemurile pe care le-am ales deja pe lista iar apoi aleg itemuri in functie de durata nu de nivel(de ex majoritatea itemurilor care se recolteaza la 48 de ore,ori nu le pun,ori le pun in parcurile de la Baha;cele de la 48 de ore in sus zac prin inventar...Imi ia cam doua ore sa asez itemurile in parcuri...Itemurile care dau mai multe PE(cum le ai tu pe cele puse la far,eu le tin in parc ptr.ca acolo dau cu 25% mai multe PE decit la far...adica in parc am doar umbrelute,cintece florale si floare capcana.La copacul bintuit am comoara strigoilor si alte itemuri mai valoroase care pot sta acolo si ceva tobogane,colibe vrajitoresti..Itemurile care dau fel si fel de lazi le tin doar in parcurile de pe Baha si insula dar nu toate ptr.ca nu incap.Ultimele itemuri introduse in joc cum ar fi Vinatorul de fantome,Viespe Hellion,Razbunarea liliacului,O multime de Hulubarii,O multime de Phoenix legendari,Dragoni Legendari si multe altele stau in inventar din lipsa de spatiu;cam toate cele care dau %PE la arbori,parcele,adaposturi sunt in inventar,le am scrise pe o lista,in caz ca va mai aparea vreun loc de joaca sau vreun alt parc..Tu poti renunta la o multime de itemuri din Copacul bintuit(dupa cum vad in poza pe care ai afisat-o);renuntat in sensul ca dau mai putine puncte decit altele....Ai ceva treaba acolo...Succes
     
  10. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    ...o_Oo_O. Vai de mine ce de bogatii aveti acolo !

    Eu nu stiam chestia asta. Oare gasesc undeva pe forum explicat lucrul asta, sau este ceva item care amplifica punctele pe Parc, sau verific eu "manual" ? xD
    Sa inteleg ca acelasi item ofera diferit PE in functie de locul in care e amplasat?
    (Imi joaca ochii feste dupa cate poze am vazut si am intrebat de 10ori ca nu stiu daca am inteles bine :oops:)
     
  11. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Iti multumesc si tie pentru sfaturi, kameliana! Sper sa prind curand un prim weekend in care sa fac ceva ordine, cele doua ore despre care spuneai ma cam "sperie" un pic. Probabil ca dupa recoltare, am sa verific prin comparatie itemurile din Conac si am sa vad ce elimin, apoi voi face niste mutari de prin parc, si asa mai departe. Ar fi fost bun weekendul asta, ca a fost lejer eventul si s-a terminat repede, dar m-am trezit tarziu, si la propriu si la figurat... :)
     
    paulici_01, .Raluca06., derby54 și alți 10 apreciază asta.
  12. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    Daca ai deblocata runa "Mai multe PE in parc" de la arborele intelepciunii,Da,da cu mai multe PE in plus in parc fata de celelalte terenuri,in functie de cum o ai deblocata:cu 5%,cu 10-15-20-25%...Poate ar fi bine sa se mai faca niste rune si ptr.celelalte parcuri,abia mai consumam si noi din stelute..
     
  13. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Daca vrei sa vezi "bogatii", gaseste o postare de a lui "trancesound" (foloseste functia de cautare in forum, pentru ca posteaza rar), si apasa pe linkul din semnatura... Iti arata cu degetul unde...
    Ar ajuta un extraveral inainte!
     
  14. -Abramburica-

    -Abramburica- Scriitor activ

    am terminat si eu acest event...spor celorlalti fermieri
    ... multumim pentru sfaturi MicuNicu ;)
     
    paulici_01, dexter_bv, stoiantudorel și alți 8 apreciază asta.
  15. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    Iti multumesc ! Mai am de muncit pana ajung la parc, am impresia ca tot deblochez la arborele ala, dar tot mai am nevoie de o galaxie de stelute. O sa tin cont, am salvate pe desktop runele "importante" si le tot bifez, am notat si asta.

    Mersi ! Chiar ma simt mai bine. N-am avut asa ceva, am baut un ceai de musetel, dar am nevoie de ceva mai puternic de atat xD.
    Nu pot sa zic decat felicitari !
     
    paulici_01, .Raluca06., ani.vajai și alți 9 apreciază asta.
  16. geta_numai_eu

    geta_numai_eu Maestru forum

    Buna dimineata,event terminat de ieri fara bonusuri..sa vad unde o sa pun itemii,am full peste tot chiar ne-ar prinde bine daca am mai avea un teren nou pentru itemi,spor celor care mai au de muncit!
     
    Modificat ultima dată: 17 Ian 2022
  17. emma1257

    emma1257 Scriitor în devenire

    Final event.spor la munca tuturor ! Un teren nou este foarte necesar,altfel nu vad rostul atator itemuri.
     
  18. dexter_bv

    dexter_bv Scriitor activ

    Event terminat!
    Spor celor care mai au de muncit!
    [​IMG]
     
    -Abramburica-, in.the.rain, F_L_O_R și alți 10 apreciază asta.
  19. erafreee

    erafreee Scriitor în devenire

    event terminat, am reusit cu chutney sa fac totul..am pus doar apa la plante
     
  20. dydyana97

    dydyana97 Demiurg forum

    Am terminat si eu eventul de ieri... Si eu trebuie sa demolez toate parcurile pentru ca am constatat ca am in inventar destule iteme cu peste 6000 de PE/PET. Ultima actualizare am facut-o acum vreo 3-4 luni. Am scos tot, am strans din dinti, am luat extraveral sa nu ma ia nervii si desigur am inceput cu conacul bantuit. Nu intra in discutie itemii de la cadouri zilnice, cu recoltari limitate, ca n-am pus niciunul...
    In locul de joaca, cam jumatate e deblocat, am pus tot ce se putea pune.

    Astept ca dezvoltatorii sa ne deblocheze insula aia din spatele farului si s-o faca, asa, pe vreo 5 nivele sa ne incapa si noua itemii xD.