Feedback O zi la muzeu II

Discuție în 'Runda de discuții' creată de nikolae28, 27 Ian 2022.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul ?

Sondaj închis pe 5 Feb 2022.
  1. Îmi place

    30,7%
  2. Mi-e indiferent

    9,8%
  3. Nu-mi place

    59,5%
  1. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    Salutare fermieri,

    Vă așteptăm în această temă pentru păreri, opinii și nelămuriri cu privire la eventul O zi la muzeu 2. De asemenea, prin intermediul sondajului vă puteți exprima rapid opinia în privința evenimentului.

    Nu uitați să consultați AICI tutorialul iar pentru alte link-uri utile: Indexul.

    Spor!
     
    coboduza, paulici_01, -Abramburica- și alți 8 apreciază asta.
  2. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    Sa inteleg ca putem incepe cu 5 plante( pe care le producem noi la moara), din moment ce primim 5 buc Chihlimbar.
    Astazi ma intrebam daca este un produs care sa dea mai multe fructe la pomi si acum vad vrejul.
    Nu mai votez de la inceput dar imi place vrejul si pangolini pe care nu ii am.
    Succes tuturor !
     
  3. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    10800 +5400 plante in 5 zile pe un teren?. Nu vad recompensele care sa ma faca sa cheltui resursele necesare pentru asta si celelalte misterioase. SPOR celor ce vor face tot. Probabil ma voi limita la jumatatea eventului - linia care ofera acel +1 . Si voi face planta cu timp mare, pentru ca mai sunt si alte lucruri in viata.
     
    WYK2012, hcnxdz, adonis-vernalis și alți 18 apreciază asta.
  4. 09kis

    09kis Baron forum

    Cred ca voi face doar pana la adapostul de pangolini pentru ca am doar un adapost. Spor celor care vor face tot eventul!
     
    hcnxdz, ani.vajai, paulici_01 și alți 11 apreciază asta.
  5. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Vot negativ si de la mine, nu mai explic de ce, ca sa nu repet ce s-a scris mai sus. O sa ma gandesc bine daca fac mai mult de jumatate din el.
     
    BorisLara, hcnxdz, Daciana_36 și alți 15 apreciază asta.
  6. OanaMihaela

    OanaMihaela Cunoscător forum

    Eu impartasesc optimismul si energia lui @zeepinkstar si ma declar incantata de event. Ramane de vazut cat de departe voi ajunge ^^
     
  7. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    Eu vreau Piccolo asa ca ... mie imi place eventul. E si o provocare sa-l termin:)
     
    luciana1949, ani.vajai, pisitani și alți 11 apreciază asta.
  8. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    Energie si optimism e mult spus xD.
    Il fac doar pentru adapost si am nevoie de vrej, deci fac strict cat e necesar.
    Cat despre Piccolo, am strans 7 si nu am primit nimic interesant asa ca au disparut de pe lista mea de interese.
     
    BorisLara, luciana1949, ani.vajai și alți 12 apreciază asta.
  9. tcmxxl1975

    tcmxxl1975 Expert forum

    da...lumea este suparata....linia este (!!!???) +1 fructe (si la mimoze ) la 3 zile....ma rog....o sa incerc sa ma opresc la linia vrej asta inseamna 730 drop....deci intai vad daca dintr un teren cu pene pana marti la orele 9:30 am 730 drop.....daca am ...5440 plante este o sarcina usoara...ca resurse sa vedem ce implica...voi recolta cu minim 11 parcela mica ...asta stiu de acum....un total de aproximativ 600 suzy si 600 sc.....daca nu am drop ul ...nici nu imi bat capul...dar cred ca o sa l fac mai mult ca sigur....am pe stoc si turbo suzy aproximativ 1200 si deci cu 400 pot sa dublez recolta intr o zi....in fine vorba multora ...pentru o cutie picollo atata bataie de cap....1h este media pe zi online in zile fara event si 4h media in zilele cu event....adica o singura zi pe saptamana ....succes
     
    Modificat ultima dată: 28 Ian 2022
  10. erafreee

    erafreee Scriitor în devenire

    care planta e mai ok din cele doua? mie imi fug ochii in recompense :))
     
  11. .mirela85.

    .mirela85. Junior Expert

    Cu ce planta e mai bine sa incepem?
     
  12. fabian201070

    fabian201070 Avansat

    o sa fac cat pot fara sa investesc resurse si bonusuri si daca apuc sa termin eventul cu siguranta nu voi activa linia de vrej,deoarece nu imi e necesara?iar punctele pet imi sunt inutile avand nivel 600 ,maxim.ma apuc de event doar ca sunt fermier si nu alerg doar sa castig,joc de la inceputul fermei si cred ca am ratat ffputine eventuri.se vede si din nivelul ridicat pe care il am(onorabil).daca sunteti fermieri adevarati faceti eventul atat cat puteti,spor la recoltat maine
     
    2007_Elvi, stef85600, tcmxxl1975 și alți 11 apreciază asta.
  13. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    Nu stiu daca exista un raspuns corect la intrebarile vostre. Daca vreti sa il faceti tot nu prea cred ca ar conta.
    Cel mai important e sa va ganditi cat timp aveti la dispozitie pentru a sta pe ferma si ce resurse investiti, dat fiind faptul ca o planta e de 4h si una de 7h.

    Eu o sa incep cu Craniuta pentru ca am de bifat doar 6 misiuni, am acolo si item-urile si pangolinii asa ca nu o sa investesc timp si resurse pentru restul. Sper sa ma organizez si sa il termin in weekend, ramane de vazut cat de darnic o sa fie dropul.
     
  14. erafreee

    erafreee Scriitor în devenire

    am realizat acum ca pot planta ambele plante dupa ce termin task-urile, nu stiu de ce am inteles ca am voie sa plantez un singur tip de planta...o sa fac ce pot...ca de obicei pe final o sa fiu fara speranta insa asta e...spor tuturor!
     
    paulici_01, MicuNicu, in.the.rain și alți 6 apreciază asta.
  15. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Gresit. Tutorial
    Pentru început trebuie să selectați prin click una din cele două plante. La selectarea uneia, vor fi creditate 9.999 Colorant de culoarea necesară producției plantei respective.

    După finalizarea primelor 6 sarcini, vor fi creditate 9.999 Colorant din cealaltă culoare și va deveni disponibil al doilea set de sarcini.

    Deci selectezi o planta, o cultivi, dupa ce faci toate sarcinile cu prima planta si livrezi si cantitatea aia mare de drop, de-abia apoi se deblocheaza planta a 2-a !!!
     
    paulici_01, gily2019, MicuNicu și alți 7 apreciază asta.
  16. erafreee

    erafreee Scriitor în devenire

    multumesccc:inlove:
     
    paulici_01, MicuNicu, -Abramburica- și alți 3 apreciază asta.
  17. OanaMihaela

    OanaMihaela Cunoscător forum

    Se pare ca au fost 10 bucati de Chihlimbar x.x
     
    paulici_01, malagambafane, MicuNicu și alți 6 apreciază asta.
  18. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    184 unelte de excavare, doar din ixora, pomii minune i-am recoltat de dimineata, drop cadou inca n-am primit.
     
    paulici_01, malagambafane, MicuNicu și alți 7 apreciază asta.
  19. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    Tot raul spre bine. In tutorial scria 5. :)
     
    Modificat ultima dată: 28 Ian 2022
    paulici_01, malagambafane, MicuNicu și alți 6 apreciază asta.
  20. cp58

    cp58 Ambasador forum

    194 unelte din ixora, graviola si 1 cadou. Incep cu amonita. Succes tuturor!
     
    paulici_01, malagambafane, MicuNicu și alți 6 apreciază asta.